Fenomen ogretmen varmi aramizda

Kodla Büyü

hakimiyet001

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Fenomen öğretmenlere ceza geliyor. Bu arada icimizde fenomen ogretmen varmi doğrusu merak ediyorum nasıl fenomen olunuyor

İnşallah caydırıcı cezalar gelir. Eğitimcinin işi eğitimdir, reklamcılık ve fotoğrafçılık -üstelik çocukları objeleştirerek- öğretmenin işi değildir.
Öğretmen fotoğraf çekmekten dersini yapamıyorsa, dersin ana meselesi bu yüzden kaçıyorsa, artık bu iş eğitim-öğretimden çıkmış başka bir şeye dönüşmüş demektir.
Zor bir dönemdeyiz...

Fenomen öğretmene ceza adı altında öğretmenlik meslek kanununa bir sürü cezai madde geliyor hak olarak verilen de bir şey yok anladığım kadarıyla. Diğerlerini gözden uzak tutmak için fenomen olayını kullanmışlar

bir tane sosyal medya hesabı var " öğretmenler sayfası" diye kırmızı logolu. yıllardır siyasi yanlı paylaşım yapıyor. Normalde 627 sayılı devlet memurları kanununa göre suç yaptıkları. Bu hesabı yöneten sizce gerçekten öğretmen mi? Nasıl bütün bunları yaparak devlet memuru olarak kalabiliyor ? ben öğretmen olduğuna inanamıyorum
1716096342026.png

Kurunun yanında yaş ta yanmasın da ...

Son zamanlarda hükümetin bu tarz yasaları amacı dışında kullandığını çok gördük...

bir tane sosyal medya hesabı var " öğretmenler sayfası" diye kırmızı logolu. yıllardır siyasi yanlı paylaşım yapıyor. Normalde 627 sayılı devlet memurları kanununa göre suç yaptıkları. Bu hesabı yöneten sizce gerçekten öğretmen mi? Nasıl bütün bunları yaparak devlet memuru olarak kalabiliyor ? ben öğretmen olduğuna inanamıyorum
Ekli dosyayı görüntüle 76181
Suçtur değildir. İlgililer karar verip gereğini yapar ayrı konu.
Bana göre yaptıkarı yanlı paylaşım değil muhalefet.

Bu sayfayı takip ederim. İyi ki bu sayfa var. Sendikaların dile getirmekten çekindikleri bir çok konuyu dile getirdi.

Ne yani herkes koyun mu olsun! Eleştirmek demokrasinin gereğidir. Bunu farklı şeylerle karistirmamalı.

Bir eleştri getirmek istiyorum.

Bakanlık, İl MEM yazı üstüne yazı gönderiyor, sonrasında "Okulda yapılan şu çalışmaların fotoğraflarının çekilerek bize gönderilmesi..." yazıları da arkadan... Yine yazılar geliyor, bakıyorsun sana o uyarı yazılarını gönderen yetkililer okul okul gezmiş; çocukların boy boy fotoğrafı...Ne bu şimdi ! Bu tür "Ben istediğimi yaparım, sen kanunlara uyacaksın, yoksa hesabını sorarım..." teranelerinden bıktım şahsen.

Müvafakatname imzalıyorsun çocuklarla, bir başarı elde eden çocuk izin olmadığı için fotoğraf karesine giremiyor; cezalandırılmış gibi hissediyor. Arada kalıyorsun.

Fenomen ailelerin kendi evladını ya da konumuz fenomen öğretmenlerin öğrencileri afişe etmesini şahsen doğru bulmuyorum. Çocuğun bir nevi istismarıdır bu. Tercihini sormuyoruz. İsteyip istemediğini bilmiyoruz. Bu fotoğrafları kaybetmek istemeyen/yeekleyen kişilerin hangi bulut sunuculara gönderip nelere hizmet ettiğini ya da galeri erişimine izin verdiği uygulamaların fotoğraflarla ne yaptığını bilmiyoruz...

Bizlere sosyal medya hesabı ile ilgili uyarılar gönderen yetkililer bir süre sonra okul sosyal medya hesaplarının adresini istiyor, sonrasında "Twitter etkinliği yapacağız, herkes katılsın, fotoğrafını göndersin, ispatlasın kontrol edeceğim, katılmayanın vay haline..." uyarılarını gönderiyor. SAMİMİYET YOK SAMİMİYET !

Sosyal medya ilerledikçe bazılarımızın işinin okuldaki eğitime destek noktasından sıyrılıp > sosyal medya yöneticiliğine evrilmesi ve sürekli uyarılar-talepler arasında gidip-gelmesi ayrı bir konu.

Whatsapp grbunda örgütlenerek bir fenomene tepki gösteren, fenomenin hesabını kapattıran hareket sonrasında mı oldu, bu gelişmenin öncesinde bakanlığın halihazırda bir çalışması mı vardı bilmiyorum ama hiçbir adımını samimi ve neticeye ulaştırıcı bulmuyorum. Bakalım ne olacak...

Son düzenleme:
Öğretmen hocam. Birebir tanıyan arkadaşlarım var.

Benim fenomen öğretmenlerle ilgili düşüncem şu, bir çoğu sınıf ortamında öğrenci ile geçirmesi gereken vakti maalesef video çekmekle harcıyor. Hiç bir video tek seferde çekmekle olmuyor, olmadı tekrar, olmadı tekrar. Mesleğim ilk yıllarında ben de bu bataklığa düşmek üzereydim ki çabuk sıyrıldım çok şükür.

Onun haricinde işini mükemmel yapan bir sürü öğretmenimiz var ancak toplum tarafından onlar değil, yaptığı işin şovunu iyi yapanlar parlatılıyor. bakın işini iyi yapan değil, şovunu iyi yapan.

Diğer bir konu bizim alanla ilgili robotik kodlama ya da kağıt kürekle yapılan versiyonu kobotik rodlama adına ne derseniz artık, bu meselenin bu kadar basitleştirilmesi, ele ayağa düşmesi maalesef tamamen fenomen olma çabasıyla bunu sosyal medyada kullananlar yüzünden oldu.

Herkes takipçi kasma, fenomen olma ordan yürüme derdinde. Çünkü olanları görüyor. Elinde ne malzeme varsa onu kullanıyor, bebeği olan bebeğini, evlenme yolunda olan evlilik telaşını, öğretmen olan öğrencisini vs.

Sizin gibi düşünmüyor bu sayfa onlarca sendikanın savunmadigi kadar öğretmenleri savunuyor. Sorunlarını dile getiriyor.

Sosyal medya etkisi.Bizim yaptıklarımız gözükmüyor, kıymeti yok.Ama bilişim hukuku okumuş adamım.Bir dava konusu olsa içerden çıkamaz.ilerde çocukların görüntüleri başka mecralarda kullanıldığından, yapay zeka ile işlendiğinden haberi yok.

bu sitede var mı bilemem ama youtubede ve sosyal mecralarda fenomen fidan hoca var bir tane hoca diyeni Allah çarpar bildiğin manken ...:D :D
Bence erkeklerin de dizginlemekte zorlandığı, düşünme fonksiyonlarını biraz da olsa bazen baskıladığı hormonlarının olduğu 🙂 bilimsel olarak açıklanmalı ve bu yüzden halk içinde böyle giyinenler tacizci ve sapık ilan edilmeli ve hatta bence yasaklanmalı.
Ama konu dinle ilintili konuşulunca meseleyi özgürlükler bağlamında değerlendiriyorlar. Konu aslında bilimsel. Psikolojik sosyolojik. Bazı kıyafetlerin yasak olduğu Amerika eyaletleri ve Avrupa ülkeleri var. Sokakta yolda heryerde bu tacizci sapık bayanlarla dolu

• Beğen
Tepkiler: omd
Bu sayfayı takip ederim. İyi ki bu sayfa var. Sendikaların dile getirmekten çekindikleri bir çok konuyu dile getirdi.

Ne yani herkes koyun mu olsun! Eleştirmek demokrasinin gereğidir. Bunu farklı şeylerle karistirmamalı.
Öğretmenlerin sıkıntılarını, yönetimlerin eksikliklerini yanlışlıkların dile getirmesi güzel birşey. Ben de destekliyorum. Ama bazen bariz iktidar karşıtlığı yapıyor. Ağzıyla kuş tutsa yaranamaz, ön yargılı modlara giriyor. Öğretmenlerin haklarını savunmanın dışındaki konularada da ideolojik konular açtığı oluyor. Bazen bariz hiç yönetimde olmayan CHP taraftarlığı yaptığı siyasi paylaşımları da oluyor.
Normalde nasıl 657ye karşırlıktan ceza almıyor şaşırıyorum. Hatta bazen acaba iktidara çalışıp "kimler hangi görüşte" diye fişleme çalışması yapılması amacıyla mı bu sosyal medya bu kadar siyasi konulara giriyor ve serbest bırakılıyor diye düşündüğüm oluyor.

Son düzenleme:
D - Kademe ilerlemesinin durdurulması : Fiilin ağırlık derecesine göre memurun, bulunduğu kademede ilerlemesinin 1 - 3 yıl durdurulmasıdır.
o) Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak.

E - Devlet memurluğundan çıkarma : Bir daha Devlet memurluğuna atanmamak üzere memurluktan çıkarmaktır.
a) İdeolojik veya siyasi amaçlarla kurumların huzur, sükün ve çalışma düzenini bozmak, boykot, işgal, kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleme, işi yavaşlatma ve grev gibi eylemlere katılmak veya bu amaçlarla toplu olarak göreve gelmemek, bunları tahrik ve teşvik etmek veya yardımda bulunmak,(1)

Sondaki madde, sendikal faaliyet olarak belki yapılabiliyor ama yukardaki (o) maddesindeki suçu defalarca işliyor, öğretmen sayfası

Merkeziyetci para kazanma devri bitti.Artık Başlat:ready player one daki gibi sanalda token toplama devri.Artık her abone bir sunucu-istemci.
Amazon,alibaba,microsoft bu şirket nasıl ayakta bulut bilişim hizmeti sayesinde.Nvidia amd de yapay zekadan besleniyor.Türkiyede de odine var.
Sistemleri korumak için honeypot lar oluşturuluyor bu sistemler ne kadar yapay destekli olursa o kadar güvenlikli olur.

Son düzenleme:
Bir öğretmen arkadaş okulun güvenli olmadığına dair bazı resimler paylaştı diye meslekten men edildi. Buna ne diyecegiz

D - Kademe ilerlemesinin durdurulması : Fiilin ağırlık derecesine göre memurun, bulunduğu kademede ilerlemesinin 1 - 3 yıl durdurulmasıdır.
o) Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak.

E - Devlet memurluğundan çıkarma : Bir daha Devlet memurluğuna atanmamak üzere memurluktan çıkarmaktır.
a) İdeolojik veya siyasi amaçlarla kurumların huzur, sükün ve çalışma düzenini bozmak, boykot, işgal, kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleme, işi yavaşlatma ve grev gibi eylemlere katılmak veya bu amaçlarla toplu olarak göreve gelmemek, bunları tahrik ve teşvik etmek veya yardımda bulunmak,(1)

Sondaki madde, sendikal faaliyet olarak belki yapılabiliyor ama yukardaki (o) maddesindeki suçu defalarca işliyor, öğretmen sayfası

İktidar yanlısı olan siyasi paylaşımlar yapanlara da aynı şekilde uyarıda bulunuyor musunuz?

Her şey bitti fenomen öğretmenler kaldı değil mi Hocam. Belki bir çoğumuz onaylamıyor ama tek sorun da bu değil. Öğretmenler olarak o kadar sorunumuz var ki burada buna takılmak komik geliyor açıkcası.

Her şey bitti fenomen öğretmenler kaldı değil mi Hocam. Belki bir çoğumuz onaylamıyor ama tek sorun da bu değil. Öğretmenler olarak o kadar sorunumuz var ki burada buna takılmak komik geliyor açıkcası.
ne anormal bir bakış açısı bu ya, bunu konuşmak için illa her şeyin bitmiş olması mı gerekiyor bu da konuşulması gereken bir konu olamaz mı?

bu bakış açısı her yerde karşımıza çıkıyor bir şey diyorsun hemen her şey bitti o mu kaldı cevabı geliyor.

o sayfayı ben de takip ediyorum. sadece iktidar karşıtı paylaşımlar yapmıyor aslında sendikaların yapması gereken şeyleri yapıyor bence. Ayrıca muhalefeti de eleştirdiği paylaşımları var. öğretmenin faydasına ne yapıyorsa destekliyorum kendilerini.

Hocam okulun kendi instagram sayfasından ve web sayfasından bazen resimler paylaşıyoruz okul adına. Müdürün çekip paylaş dediği resimler oluyor genellikle. Bunlar da mı suç sayılıyor acaba? Suç sayılacaksa suçlu biz mi oluyoruz müdür mü? Sonuçta öğrenci ödül almış, madalya almış vb. öğrencinin resimleri oluyor genellikle. Bu yasak el kol bağlar eğer yanlış anlamadıysam.

ne anormal bir bakış açısı bu ya, bunu konuşmak için illa her şeyin bitmiş olması mı gerekiyor bu da konuşulması gereken bir konu olamaz mı?

bu bakış açısı her yerde karşımıza çıkıyor bir şey diyorsun hemen her şey bitti o mu kaldı cevabı geliyor.
aynı hassasiyeti mülakat için de bekliyoruz hocam ya da eylem gününü tatile çeviren anlayışı için de
anormallik bunlardır

Geri