Fiber Hızları İndiriliyor

Kodla Büyü

sumunu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlimize yazı geldi. Okullar bireysel olarak telekoma başvurarak fiber hızlarını indirmeleri isteniyor. Bizim 100 mbps 50 ye düşecekmiş.
Yazıdan anladığım, bakanlık başvurmuş ama telekom yapmamış. İşi okullara vermişler.

İlimize yazı geldi. Okullar bireysel olarak telekoma başvurarak fiber hızlarını indirmeleri isteniyor. Bizim 100 mbps 50 ye düşecekmiş.
Yazıdan anladığım, bakanlık başvurmuş ama telekom yapmamış. İşi okullara vermişler.

bakanlık yazısında tam öyle demiyor, bizim hız da düşmemiş, Nisan da düşmesi gerekiyormuş ama düşmemiş, 2 defa ilçe telekoma gittim, adam istesem de yapamam, bizim öyle bir yetkimiz yok diyor. ile soruyoruz onun da bişey bildiği yok, bakanlıkla genel müdürlük görüşüyor diyor, ne olduğu belli değil.

bakanlık yazısında tam öyle demiyor, bizim hız da düşmemiş, Nisan da düşmesi gerekiyormuş ama düşmemiş, 2 defa ilçe telekoma gittim, adam istesem de yapamam, bizim öyle bir yetkimiz yok diyor. ile soruyoruz onun da bişey bildiği yok, bakanlıkla genel müdürlük görüşüyor diyor, ne olduğu belli değil.
bakanlık, biz uğraştık yapamadık az da siz uğraşın diyor yazıda.

Tasarruf tedbirleri kapsamında yapıldı galiba.
Hocam hani yanlış anlamayın da siyaseti sevmem, girmek istemeden bir yorum yapayım.. Bu devlette onca değişik şeye harcama yapılırken gerekli bazı şeylerde tasarrufa gidilmesi çok komik oluyor..
kendimden örnek vereyim Sayın Hocam;
Okulumuza geçen sene gelen yazıda EBA yarışmalarına öğretmenlerin katılımın sağlanması isteniyordu. ilçe Milli Eğitim Müdürü de toplantıda sık sık dile getirdi. Tamam dedim başvurdum EBA Ulusal yarışmalarından birine.. Sonuç? Hala bekliyoruz.. Neymiş tasarruf tedbirleri kapsamında sonuçlar ve ödül töreni ertelenmiş.. 2019 yılı geldi ama ses yok..
Bu yarışmaların ödülü en fazla 100 bin TL tutar.. O kadar etmez bile de neyse.. Eeee üç binlik nüfusa sahip ilçede makam araçları en az 150 binlik Pas**t oluyorken ve buna tasarruf tedbiri uygulanmazken gerekli şeylerde kısıntı yapmak sizce ne derece mantıklı?
Bu arada bağlantı hızı zaten yerlerde o da ayrı bir dert.. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın..

Hız testi yapayım dedim. bloke var diyor. Türk telekom ne yapıyor acaba? Serverlara bağlanmıyor. İlginç.

2,465 lira geliyor aylık, 1000 liraya filan düşecek sanırım. haa sorsan meb resmi mail adresimizi açamıyoruz, o ayrı
Hız neden düşsün ki? Bilakis hız artıp, bu rakamlarının kabul edilebilir değerlere düşürülmesi lazım.
1000 Mbps bağlantı 999 Lira iken 100 Mbps'ye 2.465 Lira da neyin nesi yaw?
Hadi destek falan dersin, hiç görmedim ya, 100 Lira olan şey 150 Lira olsun, hadi bilemedin 200 Lira olsun...
2.465 Lira neyin hakkıdır? Pes yaw!

Hocam hani yanlış anlamayın da siyaseti sevmem, girmek istemeden bir yorum yapayım.. Bu devlette onca değişik şeye harcama yapılırken gerekli bazı şeylerde tasarrufa gidilmesi çok komik oluyor..
Okulumuza geçen sene gelen yazıda EBA yarışmalarına öğretmenlerin katılımın sağlanması isteniyordu. ilçe Milli Eğitim Müdürü de toplantıda sık sık dile getirdi. Tamam dedim başvurdum EBA Ulusal yarışmalarından birine.. Sonuç? Hala bekliyoruz.. Neymiş tasarruf tedbirleri kapsamında sonuçlar ve ödül töreni ertelenmiş.. 2019 yılı geldi ama ses yok..
Bu yarışmaların ödülü en fazla 100 bin TL tutar.. O kadar etmez bile de neyse.. Eeee üç binlik nüfusa sahip ilçede makam araçları en az 150 binlik Pas**t oluyorken ve buna tasarruf tedbiri uygulanmazken gerekli şeylerde kısıntı yapmak sizce ne derece mantıklı?
Bu arada bağlantı hızı zaten yerlerde o da ayrı bir dert.. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın..
Size %100 katılıyorum. Üsttekiler zaten buna dikkat etse alttakilerin tasarruf yapmasına gerek yok. Maalesef söz konusu devlet malı olunca insanlar insafsız davranıyor. Şahsen ben geçen yıllardan kalma zümre belge tutanaklarımı dahi çıkardım boş olanlarını kullanıyorum dolu olan sayfaların alt kısımlarını kesip masamda not kağıdı olarak kullanıyorum. Örneğin hafta sonu yapılan kursların tamamına karşıyım. Eğitim öğretim, eğitim öğretim saatinde gerçekleşip bitmeli. Konuşunca bakıyorsun adam mangalda kül bırakmıyor ama söz konusu icraat olunca sıfır. Vatan millet sevgisi sözle değil, özde olmalı. Neyse ne konuşalım nede adamlar bizi bir şeyle ihtam etsin en iyi cevap bazen susmak.

IMG_20181130_105852.jpg

IMG_20181130_105916.jpg

siyasette yapalım hocam.eğitimciler de siyaset konuşmayacaksa kim konuşacak.meb e gelince tasarruf sağlıktan tasarruf ama devlette ki israf sorun sürat devam.bu arada passat fiyatları 150 bin değil artık

siyasette yapalım hocam.eğitimciler de siyaset konuşmayacaksa kim konuşacak.meb e gelince tasarruf sağlıktan tasarruf ama devlette ki israf sorun sürat devam.bu arada passat fiyatları 150 bin değil artık
Hocam yetiştirdiğim çocuklara iyiliği, çalışkan ve dürüst olmayı öğretiyorum.. Böyle büyüsünler ki siyasete bulaşmadan da hakkıyla, hakkaniyetle yaşamayı öğrensinler. Kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar..
Siyaseti sevmiyorum, siz konuşabilirsiniz tabiki.. Ancak ben sevmiyorum.
Passat fiyatını da güncelleyelim o zaman :)

Hocam yetiştirdiğim çocuklara iyiliği, çalışkan ve dürüst olmayı öğretiyorum.. Böyle büyüsünler ki siyasete bulaşmadan da hakkıyla, hakkaniyetle yaşamayı öğrensinler. Kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar..
Siyaseti sevmiyorum, siz konuşabilirsiniz tabiki.. Ancak ben sevmiyorum.
Passat fiyatını da güncelleyelim o zaman :)
hani nerede passat olsada sürsek haberin içeriği ilgimi bile çekmedi bir passat kelimesi yeter keşke benimde olsa

hani nerede passat olsada sürsek haberin içeriği ilgimi bile çekmedi bir passat kelimesi yeter keşke benimde olsa
Hocam komşu ilçemiz 3 bin nüfuslu.. oranın Belediye Başkanında "Passat" var.. Gelin buyurun yerinde görün belki gezdirir ;) Bizim ilçedekinde "Fluence."
İnşallah size de nasip olur..

Hocam komşu ilçemiz 3 bin nüfuslu.. oranın Belediye Başkanında "Passat" var.. Gelin buyurun yerinde görün belki gezdirir ;) Bizim ilçedekinde "Fluence."
İnşallah size de nasip olur..
ilahi hocam çok nazik ve düşüncelisiniz teşekkür ederim.

bazılarında passat bazılarında volvo. tasarruf kime? elini taşın altına koyan yok. tüm devlet dairelerinde ışıklar açık. klimalar her daim açık. düşünen nerede? sınavlar dışında fotokopi kullanmıyorum. ama diğer branşlara bak. o kadar çok fotokopi çekip öğrencilere veriyorlar ki. oysa akıllı tahtadan göster çöz soruyu. çağ atlıyoruz sanki böyle.
ama gel gör ki... bilgisayar labaratuvarı kapatılıyor. olanlar eski. tasarruf için mi.bence hayır.kısaca lafla peynir gemisi yürümez.

Size %100 katılıyorum. Üsttekiler zaten buna dikkat etse alttakilerin tasarruf yapmasına gerek yok. Maalesef söz konusu devlet malı olunca insanlar insafsız davranıyor. Şahsen ben geçen yıllardan kalma zümre belge tutanaklarımı dahi çıkardım boş olanlarını kullanıyorum dolu olan sayfaların alt kısımlarını kesip masamda not kağıdı olarak kullanıyorum. Örneğin hafta sonu yapılan kursların tamamına karşıyım. Eğitim öğretim, eğitim öğretim saatinde gerçekleşip bitmeli. Konuşunca bakıyorsun adam mangalda kül bırakmıyor ama söz konusu icraat olunca sıfır. Vatan millet sevgisi sözle değil, özde olmalı. Neyse ne konuşalım nede adamlar bizi bir şeyle ihtam etsin en iyi cevap bazen susmak.

Ben de aynısını yapıyorum hocam tüm arkası boş kağıtları odamda kullanıyorum. Çocuklara lazım oluyor bazen onlar da arkası boş kağıt istiyorlar lazım oldukça benden.

Öneri 1) Bence okul internetini komple kapatsınlar. İntranet sistemine geçebiliriz. Ki okul interneti zaten hiçbir işe yaramıyor. Eba, e-okul, mebbis sunucuları intranet üzerinde hizmet vermeye devam etsin. Sen sağ ben selamet. Zaten işe yaramayan bir internet için bu kadar fatura ödememize gerek var mı? Tam da bize yakışır! bir sisteme geçmiş oluruz.
Öneri 2) Okulların internet faturası download hızından dolayı değil, upload hızından dolayı şişiyor. 100 mbps download hızı varsa, 100 mbps de upload hızı var. Bu upload kapasitesi hangi okulda ne kadar kullanılılıyor? Kim, hangi boyutta bir dosya transferi için 100 mpbs upload hızına ihtiyaç duyuyor? Allah aşkına bir söyler misiniz? Okulda sunucu kurup sunucu mu işletiyorsunuz? (Ki fatih ağında server kurup çalıştırabilmenize zaten imkan yok.) Hal böyleyken, ancak ve ancak birinci sınıf sunucu firmalarının sunduğu bant genişliğine neden para ödüyoruz? Üstelik madem bu kota yetkisi okuldaymış, demek ki bir halta yaramıyor bu upload olayı? Okul müdürünün yetkisiyle hız düşümü yapılabiliyorsa, bakanlığın buna ihtiyacı yok demektir. Yani bunca zamandır boşu boşuna fatura ödenmiş buna. Kısacası upload hızını 10 mbps hıza düşürsünler. Telekomla bunun için masaya oturup yeniden fiyat alsınlar.

Öneri 3) Açıkçası bana göre okulda internet yok hükmünde. Hiçbir işe yaramıyor. Modemin fişini çeksinler, fatura falan ödenmesin boş yere. End of the story.

her sayfa engelli.sadece eba için bu kadar para ödemeye gerek yok.tablet olan okullar için bir şey diyemem ama tableti olmayan okullar için bu hat gereksiz.sadece eba için daha az fiyata daha uygun servis bulunabilir

Ekli dosyayı görüntüle 61585
Ekli dosyayı görüntüle 61588
adam haklı beyler dağılın ben bunu dyk saçmalığı çıktığından beridir diyorum kimseye anlatamıyoruz aksine günah keçisi oluyoruz, müdüründen hizmetlisine kadar dyk kursuna tam destek müdür kurs ve kurs yöneticiliği artı beleş hizmet puanı hizmetliside biliyorsunuz görevlendirme ücreti alıyor ekstra öğretmenleri saymaya bile gerek yok.

@hasarihocam çok iyi. Tebrikler.

Ekli dosyayı görüntüle 61585
Ekli dosyayı görüntüle 61588
Tebrikler @hasari hocam. Ben de aynısını yaparak BT sınıfımı süslüyorum ;)
20181130_112042.jpg
20181130_112055.jpg

Geri