Fiber Sonrası ET internet sorunu

Kodla Büyü

ramseyy

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba;
Okulumuzda Fatih Ağ altyapısı kurulduktan sonra adsl modemimizi switch'e bağlayarak meb adsl hattını kullanıyorduk ancak geçtiğimiz hafta fiber bağlantısını yapıp ayarları yaptıktan sonra tahtaların çoğu internete bağlanamıyor.
32 tahtanın sadece 11 tanesi internete bağlanıyor, diğerleri de aynı bloktan IP alabilmelerine rağmen internete çıkamıyor. ağ altyapısını kuran firmadan elemanlar da geldi onlar da biz sadece kablo hattından sorumluyuz, hatta da sorun yok bilgisayarları kontrol edin deyip işin içinden çıkıyor.

tahtaların hepsi imajdan klonlayarak kurulmuş tahtalar, IP ayarları da otomatik olarak ayarlı, bir kısmı girerken bir kısmı neden giremiyor anlayamadım.
bilen varsa bir çözüm lütfen...

Sayın Hocam Fatih Projesi "Erişim" bölümü ile görüşeceksiniz. Yada erisim.eba.gov.tr adrsine durumu mail atınız döneceklerdir.

Okuyunca ilk aklıma gelen switch'ler arasındaki kabloların bağlanmamış olması.
Bu değilse internet bağlantısından sorumlu firmayı arayarak arıza kaydı oluşturun. Gelip kontrol edeceklerdir.

madacik' Alıntı:
Öğrenciler tahtaların DNS ayarlarıyla oynamış veya program yüklemiş olabilirler
hocam tahtanın dns ve ip adresleri internete girebilen tahtalarla aynı şekilde, değişiklik yok otomatik alınmış.

erkna' Alıntı:
Okuyunca ilk aklıma gelen switch'ler arasındaki kabloların bağlanmamış olması.
Bu değilse internet bağlantısından sorumlu firmayı arayarak arıza kaydı oluşturun. Gelip kontrol edeceklerdir.
farklı şekilde de bağladım, firmadan da gelip aynı şekilde denediler ama en sonunda tahtalarda sorun var formatlayın deyip gittiler.

sivayseri' Alıntı:
Sayın Hocam Fatih Projesi "Erişim" bölümü ile görüşeceksiniz. Yada erisim.eba.gov.tr adrsine durumu mail atınız döneceklerdir.
mail attım bakalım ne diyecekler..

teşekkürler...

Sayın hocam, tahta internetleri belirli araliklarla kontrol edin, yaklaşık 10-15 gun surdu bizim tamamının bağlantısı, hepsi ayni gun olmuyor, peyder pey uzaktan erisim ile onaylaniyor. ( Butun baglantilariniz normal ise)

akıllı tahta ve routerlerin bağlı olduğu switchlerin ayarlanması gerekiyor. uzaktan erişim ile veya altyapıyı kuran firmanın teknik elemanı gelerek hatayı düzeltiyor.

erisim@eba.gov.tr adresine mail attım, ankaradan aradılar telefonda sorunu çözdük. baya ilgilendiler sağolsunlar...

sorunun kaynağı bizim okulumuza iki farklı statik ip tanımlanmış biri internete çıkıyor diğeri çıkamıyor dolayısıyla tahtalar da bu durumdan dolayı bazıları internete giriyor bazıları giremiyoor. ip route işlemi için türk telekoma bildirildi şimdi onun düzeltimlesini bekliyoruz...

Re: Fiber Sonrası ET internet sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Okulumuza iki farklı Statik IP adresi tanımlanmış, birini iptal edince sorun çözüldü arkadaşlar, ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler

erisim@eba.gov.tr adresine mail attım, ankaradan aradılar telefonda sorunu çözdük. baya ilgilendiler sağolsunlar...

sorunun kaynağı bizim okulumuza iki farklı statik ip tanımlanmış biri internete çıkıyor diğeri çıkamıyor dolayısıyla tahtalar da bu durumdan dolayı bazıları internete giriyor bazıları giremiyoor. ip route işlemi için türk telekoma bildirildi şimdi onun düzeltimlesini bekliyoruz...
Okul e-posta hesabından mı, kendi e-posta hesabınızdan mı iletişim kurdunuz hocam?

Geri