Fidye Virüslerine Kesin Çözüm Bulundu (Ücretsiz)

Kodla Büyü
Re: Ynt: Fidye Virüslerine Kesin Çözüm Bulundu (Ücretsiz)

vlk4n' Alıntı:
http://www.bleepingcomputer.com/news/security/teslacrypt-shuts-down-and-releases-master-decryption-key/

Bu adreste master anahtarı bulabilirsiniz. Hatta virüs yazarları tor siteleri aracılığıyla yapmış oldukları bağlantı adreslerinde artık bu projenin kapandığını çünkü master anahtarın bulunduğunu söylüyorlar :)
Ne yani herşey bittimi? Hepsi Bu kadarcıkmıymış? Bence uzak olmayan bir gelecekte bu yamyamlar rövanşa davet ederler.
Lakin ekonomiye oldukça zarar verdiler.Yakalanmaları şart.

Arkadaşlar aylar önce benim PC ye bulaştı hatta göz göre göre izledim saniyeler içinde nasıl dosyalara yayıldığını. Önce ne olduğunu anlamaya çalıştım. Baktım birşey yapamıyorum PC yi kapattım. Meğer alfebetik sıraya göre klasör ve dosyalara hızla bulaşıyormuş. C harfine varınca ben PC yi kapattıım için diğerlerine bulaşamadı. İşin tuhaf yanı da bu siteden idarecilere yarayacak bazı program dosyalarını indirince bulaştı. Ben de öylece bıraktım uzun süredir. Ancak bende dosyaların uzantıları da değişmediği gibi fidye falan da istemedi. HELP_DECRYPT.PNG ve HELP_DECRYPT şeklinde kendini klasörlere yerleştirdi. Bu durumda önerileriniz ne olur arkadaşlar?

eskom' Alıntı:
Arkadaşlar aylar önce benim PC ye bulaştı hatta göz göre göre izledim saniyeler içinde nasıl dosyalara yayıldığını. Önce ne olduğunu anlamaya çalıştım. Baktım birşey yapamıyorum PC yi kapattım. Meğer alfebetik sıraya göre klasör ve dosyalara hızla bulaşıyormuş. C harfine varınca ben PC yi kapattıım için diğerlerine bulaşamadı. İşin tuhaf yanı da bu siteden idarecilere yarayacak bazı program dosyalarını indirince bulaştı. Ben de öylece bıraktım uzun süredir. Ancak bende dosyaların uzantıları da değişmediği gibi fidye falan da istemedi. HELP_DECRYPT.PNG ve HELP_DECRYPT şeklinde kendini klasörlere yerleştirdi. Bu durumda önerileriniz ne olur arkadaşlar?
help decrypt dosyaları sizden fidye istiyor ya işte :) neyse iyi yapmışsınız. o pc nin diskini sökün sağlam bi pc de güzelce taratıp önce virüsü silin malwarebytes vs virüsü silmek kolay şifrelenmiş dosylardan size lazım olan varsa çözmeyi denersiniz. onun dışında harddiski geri takıp kullanabilirsiniz zira virüs windows u bozmuyor, sadece kişisel doyaları şifreliyor.
geçenlerde bizim okul epostasına geldi ptt kargo takip diye :) sahte ttnet turkcel fatura virüsü olarakta tanınır kendisi. genelde eposta ile bazende indirme siteleri video izleme sitelerinden bulaşıyor. uyanık olmak lazım

bir arkadaşımın tüm arşivi gitmişti. Akşam deneyip sonucu yazacağım. Teşekkürler.

mavi85' Alıntı:
bir arkadaşımın tüm arşivi gitmişti. Akşam deneyip sonucu yazacağım. Teşekkürler.
Kurtarılabilen fidye uzantı türlerini verdiğim linkteki ekran görüntüsünde yazdım hocam. Bu uzantılardan biriyse kolaylıkla kurtarırsınız inşallah.

Geri