Fidye virusü .ccc .vvv çözüldü

Kodla Büyü
Scorecard-10-points.jpg

:++:

Allah düşürmesin. Ancak paylaşım için ellerinize sağlık

fatihinfedaisi' Alıntı:
Bahsettiğiniz sitede benim sonuçta Allah'tan FF çıktı ama sonrasında Yafuyu çalıştıramadım sanırım. Sitedeki sonuç ve yafuyu açınca ekrana gelen görüntü şöyle :

hocam siz siteden olumlu sonuç almışsınız yafuya ihtiyacınız yok. bir sonraki adıma geçmelisiniz. siteden sonuç alamazsak aynı decimal değeri yafuya giriyoruz o ayıklıyor.

fatihinfedaisi' Alıntı:
Sizin dosyaya göre 385771'den sonra 9312316907 geliyor fakat programda 385771'den sonra 4579... geliyor. Ben de sizin gibi şanslıyım siteden sonuç geldi fakat sıralamayı neye göre belirliyoruz ?

L1Qr6z.png

sıra çok önemli değil önemli olan sayının faktöriyellerine ayrılmış olması.
bu arada http://factordb.com/ a o değeri ben girdim :D bulduğum çözdüğüm tüm sayıları oraya ekliyorum.
girerken ben ham halini giriyorum kendisi küçükten büyüğe sıralıyor.

ademola' Alıntı:
fatihinfedaisi' Alıntı:
Sizin dosyaya göre 385771'den sonra 9312316907 geliyor fakat programda 385771'den sonra 4579... geliyor. Ben de sizin gibi şanslıyım siteden sonuç geldi fakat sıralamayı neye göre belirliyoruz ?

L1Qr6z.png

sıra çok önemli değil önemli olan sayının faktöriyellerine ayrılmış olması.
bu arada http://factordb.com/ a o değeri ben girdim :D bulduğum çözdüğüm tüm sayıları oraya ekliyorum.
girerken ben ham halini giriyorum kendisi küçükten büyüğe sıralıyor.
:) eyvallah hocam. siz zaten benim bilgileri vermiştiniz ama ben yine de en baştan çözmek istedim ve sayenizde başardım. size göndermiş olduğum delikanlı fotoğrafını, bir de kendim kurtardım. artık sıra diğerlerinde. :)

kurtarılacak fotoğraflar benim değil ama sayenizde ccc ve vvv ile baş etmiş olduk. işi kavradık. Allah razı olsun. forumun en güzel konularından birisi, emin olun.

Teşekkürler hocam. Bir arkadaşın .ccc şeklinde resim ve dökümanları şifrelenmişti. Ben dosya kurtarma programlarıyla şifrelenmemiş hallerine ulaşmıştım. Belki kurtaramadığımız dosyalar olmuştur.. Bir denerim artık.. Gerçekten süper oldu.

cmd komut istemini bulunduğumuz dizinde çalıştırmak için;
boş bir alana Shift + sağ tık yapıyoruz.

Ekli dosyalar

• sagtik.png
    sagtik.png
    42.8 KB · Görüntüleme: 743
2 hafta önce bu yüzden müdürün bilgisayara format atmak zorunda kaldım. Bi dahaki sefere kullanırım artık çözümü.
Bu arada parayla şifre çözenlerin ekmeğiyle oynadınız hocam :D

icarus35' Alıntı:
2 hafta önce bu yüzden müdürün bilgisayara format atmak zorunda kaldım. Bi dahaki sefere kullanırım artık çözümü.
Bu arada parayla şifre çözenlerin ekmeğiyle oynadınız hocam :D
biz duayla çözüyoruz hocam :) burdan öğrendiğimizi buradan aldığımızı buraya veriyoruz, yöntemi ilk bulan ben olsam (sanırım googulator nickli şahıs bulmuş ) belki para isterdim :) hee işin emeği var derseniz. hala emeği karşılığını alabilir kişiler. sizde burdan öğrendiklerinizi dışarıda uygulayarak, uygulama ücreti el emeği alabilirsiniz kim engel olabilir ki, alınteri el emeği helaldir :)
ama 100 liralık yevmiyenizi 1000 lira derseniz oda sizin insafınıza kalmış...

python unfactor_ecdsa.py komutu can't open file diye hata veriyor. ner de hata yapıyorum acil yardım

piyemi' Alıntı:
python unfactor_ecdsa.py komutu can't open file diye hata veriyor. ner de hata yapıyorum acil yardım

muhtemelen yanlış dizinde çalışıyorsunuz. unfactor_ecdsa.py dosyasının bulunduğu klasörde boş bir alana shift tuşu ile beraber sağ tıklayıp komut penceresini burada aç derseniz doğru dizinde çalışırsınız.

ademola' Alıntı:
piyemi' Alıntı:

muhtemelen yanlış dizinde çalışıyorsunuz. unfactor_ecdsa.py dosyasının bulunduğu klasörde boş bir alana shift tuşu ile beraber sağ tıklayıp komut penceresini burada aç derseniz doğru dizinde çalışırsınız.

python pip install ecdsa da aynı hatayı veriyor
hocam tslacrckmstr klasörünün içinde yapıyorum aynı hatayı alıyorum. çözemedim.

ademola' Alıntı:
piyemi' Alıntı:

2. şifreyi yazıyorum aşağıdaki hata geliyor

file.php

Ekli dosyalar

• resim.jpg
    resim.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 698
factorleri word de düzenlediniz değilmi arada fazladan boşuk yada enter olmasın. factorler i nasıl elde ettiniz, adımları baştan tekrar deneyin isterseniz.

ademola' Alıntı:
factorleri word de düzenlediniz değilmi arada fazladan boşuk yada enter olmasın. factorler i nasıl elde ettiniz, adımları baştan tekrar deneyin isterseniz.
hallettim hocam 2. şifreyi word e aktarırken bir sayıyı yanlış yazmışım.:) gözden kaçmış.
bütün okul arşivini kurtardım. emeğinize sağlık teşekkürler. :+1:

Geri