Fidye Virüsü, en güncelinden :(

Kodla Büyü

EynelMefer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
daha önce (2 yıl önce) .ccc uzantılı fidye virüsünden kurtulmak için aramadığım yer, çözüm kalmamıştı nihayet buradaki bir arkadaş sayesinde o virüsten kurtulmuştum. dün yine aynı amacı güden güncel hali bulaştı pc ye..
CRAB-DECRYPT
GANDCRAB
.crab yapıyor bu seferde... yardımcı olabilecek var mı acaba çözüm için..

Hocam nerden bulaştığını yazabilir misiniz? Mail, flash, internet vs.

daha önce (2 yıl önce) .ccc uzantılı fidye virüsünden kurtulmak için aramadığım yer, çözüm kalmamıştı nihayet buradaki bir arkadaş sayesinde o virüsten kurtulmuştum. dün yine aynı amacı güden güncel hali bulaştı pc ye..
CRAB-DECRYPT
GANDCRAB
.crab yapıyor bu seferde... yardımcı olabilecek var mı acaba çözüm için..

Sanırım bir öncekinide ben çözmüştüm ccc ile ilgili bir kaç kişiye yardım etmiştim.
Bununla ilgili olarak nette bir araştırma yaptınız mı ben ilk aramda bitdefender firması tarafından yapılmış bir araç buldum çözüldü diyor
https://labs.bitdefender.com/2018/02/gandcrab-ransomware-decryption-tool-available-for-free/
Buyrun...

ya hiç tarzim değil yani beşiktaşın maçı dışında maç izlemem ama işte dün gs nin maçına bakayım dedim, sağa sola girdim ordan oraya sürüklendim en son bi site buldum donmadan izlenen ama işte süreçte olan çoktan olmuştu..zaten sonrasında araştırırken öğrendim ki birçok siteye uzantı bağlantı atmışlar şuan 50bin kişi deniyor ocak 2018 çıkışlı bu virüsten etkilenen..
volkan hocam bitdefenderi okumuş ve indirmiştim ama üyelik istiyor ,çözeceği de meçhul tabi.

ya hiç tarzim değil yani beşiktaşın maçı dışında maç izlemem ama işte dün gs nin maçına bakayım dedim, sağa sola girdim ordan oraya sürüklendim en son bi site buldum donmadan izlenen ama işte süreçte olan çoktan olmuştu..zaten sonrasında araştırırken öğrendim ki birçok siteye uzantı bağlantı atmışlar şuan 50bin kişi deniyor ocak 2018 çıkışlı bu virüsten etkilenen..
volkan hocam bitdefenderi okumuş ve indirmiştim ama üyelik istiyor ,çözeceği de meçhul tabi.

İnternet sitesine girdiğiniz için mi bulaştı yani bu virüs? Tam anlamak için soruyorum hocam yanlış anlamayın. Geçmiş olsun bu arada.

Evet siteye girdiğim için oldu ama hangisi bilmiyorum.. Dün sitesinden bitdefender indirdiim özellik olarak programda var ama bulmuyor dosyaları yani o da işe yaramadı..

Geri