Filyasyon ve denetim

Kodla Büyü

gknctn

Site Gezgini
Hocalarım iyi günler. Malumunuz salgından dolayı biz öğretmenleri denetim ekiplerine veriyorlar. Benim çalıştığım ilçede işler biraz farklı oluyor malesef. İlk olarak 2020 eylül ayında kaymakamlıktan arayarak beni resen İlçe Sağlık müdürlüğüne görevlendirdiler. Görevim "Hergün özellikle gece 12 den sonra günlük temaslı ve pozitif bireylerin isimlerini( sadece isim değil, yaş, adres vs) ayrı ayrı excellere eklemek ve günlük şu kadar vaka var diye istatistik tutmam." ben ilk başta itiraz ettim. "Neden tekim ben öğretmen miyim yoksa gece vardiya çalışanı mı" diye. O aralar bir de BTR idim. her gün 9 da okula gidiyordum. Sonra 5 arkadaş daha eklediler ben o sürede 20 gün gece yaptım.
Benim size sorum şu olacak. Bu işten nasıl yırtarım. Bıktım artık vaka bilgilerini girmekten. Benim görevim değil. İlçe de sadece bilişim öğretmenlerini görevlendirdiler. Yaptığımız sadece kopyala yapıştır. Ama vaka sayısı fazla olursa geceler bitmiyor. Yazın geçmezse tatilde bile yapacağız. Ara tatilde bile yaptım. birde bir doktorun kullanıcı adı ve şifresi ile giriyoruz. Bu da suç. farkındayım. Sizce ne yapmalıyım. Cimer'e şikayet ettik durumu hiçbir şey çıkmadı.

Hocalarım iyi günler. Malumunuz salgından dolayı biz öğretmenleri denetim ekiplerine veriyorlar. Benim çalıştığım ilçede işler biraz farklı oluyor malesef. İlk olarak 2020 eylül ayında kaymakamlıktan arayarak beni resen İlçe Sağlık müdürlüğüne görevlendirdiler. Görevim "Hergün özellikle gece 12 den sonra günlük temaslı ve pozitif bireylerin isimlerini( sadece isim değil, yaş, adres vs) ayrı ayrı excellere eklemek ve günlük şu kadar vaka var diye istatistik tutmam." ben ilk başta itiraz ettim. "Neden tekim ben öğretmen miyim yoksa gece vardiya çalışanı mı" diye. O aralar bir de BTR idim. her gün 9 da okula gidiyordum. Sonra 5 arkadaş daha eklediler ben o sürede 20 gün gece yaptım.
Benim size sorum şu olacak. Bu işten nasıl yırtarım. Bıktım artık vaka bilgilerini girmekten. Benim görevim değil. İlçe de sadece bilişim öğretmenlerini görevlendirdiler. Yaptığımız sadece kopyala yapıştır. Ama vaka sayısı fazla olursa geceler bitmiyor. Yazın geçmezse tatilde bile yapacağız. Ara tatilde bile yaptım. birde bir doktorun kullanıcı adı ve şifresi ile giriyoruz. Bu da suç. farkındayım. Sizce ne yapmalıyım. Cimer'e şikayet ettik durumu hiçbir şey çıkmadı.
yapmayın soruşturma açsınlar ceza alın mahkemeye taşıyın mahkeme bence o cezayı iptal eder

Keşke en başında görevi, btr göreviniz olduğu için kabul etmeseydiniz. BTR'ye ekstradan görev verilmez, (verilmez diyoruz ama bilmem ne kanununun bilmem ne maddesine görev görevlendirme yapıyorlar, onlar da hukuki açıdan sıkıntılı zaten) aralıktan-şubata kadar idareciler dönüşümlü gitti, çoğu btr tam gün gitti okula.

Keşke en başında görevi, btr göreviniz olduğu için kabul etmeseydiniz. BTR'ye ekstradan görev verilmez, (verilmez diyoruz ama bilmem ne kanununun bilmem ne maddesine görev görevlendirme yapıyorlar, onlar da hukuki açıdan sıkıntılı zaten) aralıktan-şubata kadar idareciler dönüşümlü gitti, çoğu btr tam gün gitti okula.
Hocam yapmamak için direndim başka bir ilçeye gorevlendirme ile tehdit ettiler. Normalde boyun eğmem ama 6 aylik bebeğimiz vardi. Davaydi sonucru en az 6 ay git gel yapacaktım. Bu yüzden yaptim.
6 kişi yapiyoruz ama sadece 2 kişiden ses çıkıyor diğerleri hep kabul ediyor o yüzden kaymakama çıksam bile yine mi sen diyecekler. Birlik olamadık hic

Btr olarak banada filyasyon takip görevi verecekti müdür, il koordinatörüne sordum "zaten sizin göreviniz var" dedi. Sonra görev almadım. Bizim sendikadan bir arkadaşta görevi kabul etmedi (sendikaya sorup) hiç bir şey olmadı.

Sendikanız varsa size daha detaylı yardımcı olur gibi geldi hocam. Kopyala yapıştır işini pekala herkes yapabilir neden sadece bu 5-6 kişi diye itiraz edebilirsiniz aslında

her zaman dediğim gibi başımıza ne geliyorsa ses çıkarmadigimiz ve elimize mi yapisacakci arkadaşlardan dolayı oluyor böyle gelmiş böyle gider

Sendikanız varsa size daha detaylı yardımcı olur gibi geldi hocam. Kopyala yapıştır işini pekala herkes yapabilir neden sadece bu 5-6 kişi diye itiraz edebilirsiniz aslında
Hocama katılıyorum.
Bu işin herkes tarafından yapılabilecek bir iş olduğunu ve dolayısıyla ilçedeki tüm öğretmenlere sırayla görevlendirme yapılmasının haksızlığı ortadan kaldıracağını, sizlerin de ailelerinizin olduğunu hem öğretmenlik görevini yerine getirip hem de bu işi uzun süredir sadece birkaç kişi ile yürüttüğünüzü, aile bütünlüğüne zarar verdiğini ,sağlık,uyku, yorgunluk sorunları oluşturduğunu (psikolojik de olabilir,gerekirse doktor raporu alınabilir) ve yine gerekirse ben yapamam diyenlere kısa bir eğitim verilebileceğini ve iş yükünün eşit oranda paylaştırılabileceğini belirten bir şekilde bu işi size verenlere bildirin, hatta yazılı olarak bildirin ki elinizde kanıt,belge olsun. Sadece öğretmenlere değil diğer memurlara da görev verilebileceğini de belirtebilirsiniz.

Yani ben yapmam demek işi zorlaştırır, ben de yaparım ama diğerleri de yapabilir demek işinizi kolaylaştırır. Çok zorda kalırsanız mahkemeye kadar yolu var.

Son düzenleme:
Geri