FireFox Eklentilerimizi Paylaşalım

Kodla Büyü

suvari58

Seçkin Üye
Seçkin Üye
FireFox tarayıcısı malum birçok addons (eklenti) ile kullanılabiliyor. Aklıma diğer arkadaşlar neler kullanıyor acaba,faydalı eklentilerden haberimiz olur diye bir fikir geldi.Kendi kullandıklarımı yazayım belki yararı olur.

1.Firebug(Web sayfası geliştiricilerinin eli ayağı bir konsol)
2.Best Video Downlader 2 (Mp3,mp4,FLV,3gp dosya indirmenize yarar.özellikle youtube videolarındaki sesi tereyağıdan kıl çeker gibi alıyor,mis yani)
3.Download Helper (Her türlü videoyu indirebilirsiniz,indirilemeyenleri bile :)
4.Pocket 3.0.4 (Sonra okurum diye attığınız makale ve sayfaları depoladığınız güzel bir eklenti,kaçırmayın)
5.Bit.Uz plugin 0.4.3 (Uzun linkleri kısaltır,kullanımı çok basit)
6.AdBlock Plus (Reklam önleyici,bu da güzel bir eklenti,online film sitelerindeki pisliği temizliyor)

Not: Her eklenti mevcut Firefox sürümünüzde çalışmayabilir.Eklentinin web sayfasından hangi sürümlerde çalıştığına bakmak gerekiyor.

suvari58' Alıntı:
FireFox tarayıcısı malum birçok addons (eklenti) ile kullanılabiliyor. Aklıma diğer arkadaşlar neler kullanıyor acaba,faydalı eklentilerden haberimiz olur diye bir fikir geldi.Kendi kullandıklarımı yazayım belki yararı olur.

1.Firebug(Web sayfası geliştiricilerinin eli ayağı bir konsol)
2.Best Video Downlader 2 (*****,mp4,FLV,3gp dosya indirmenize yarar.özellikle youtube videolarındaki sesi tereyağıdan kıl çeker gibi alıyor,mis yani)
3.Download Helper (Her türlü videoyu indirebilirsiniz,indirilemeyenleri bile :)
4.Pocket 3.0.4 (Sonra okurum diye attığınız makale ve sayfaları depoladığınız güzel bir eklenti,kaçırmayın)
5.Bit.Uz plugin 0.4.3 (Uzun linkleri kısaltır,kullanımı çok basit)
6.AdBlock Plus (Reklam önleyici,bu da güzel bir eklenti,online film sitelerindeki pisliği temizliyor)

Not: Her eklenti mevcut Firefox sürümünüzde çalışmayabilir.Eklentinin web sayfasından hangi sürümlerde çalıştığına bakmak gerekiyor.

Download Helper[/b] (Her türlü videoyu indirebilirsiniz,indirilemeyenleri bile :) demişsiniz.
o zaman tvyo.com sitesinden bir video indirebilirmisiniz ..
Ben ne yaptıysam beceremedim.

Bu da benim Firefox Eklenti listem:
  1. AdBlock Plus: Reklam engelleme yazılımı, flash dosyaların kaynaklarına erişmemizi de sağlıyor.
  2. All-in-One Sidebar: Eklenti çubuğu, indirme çubuğu, sayfa bilgileir gibi sayfaların ekranın solunda çizgi halinde görüntülenebilmesini sağlıyor.
  3. Download Statusbar: İndirmeleri pencerenin sağ alt köşesinde listeleme ve durum görüntüleme imkanı veriyor.
  4. FireFTP: Firefox için FTP aracı. Ekstra program kullanmaya gerek kalmadan, FTP erişimi sağlıyor.
  5. IE Tab 2: Firefox içerisinde mebbis, eokul gibi sistemleri IE motoru kullanarak açmamı sağlıyor.
  6. Motive Plugin for TTNET: Ne işe yaradığını veya ne zaman kurduğumu bilmiyorum. :)
  7. Password Exporter: Firefox'ta kayıtlı şifreleri, dosya olarak dışarı aktarmamı ve yeni kurulumlara şifreleri geir yüklememi sağlıyor. Bir nevi yedekleme.
  8. Saved Password Editor: Şifresi değişen siteler için şifreyi güncellememi, şifre kaydetmeyen sitelerde şifre kaydedebilmeyi sağlıyor.
  9. Sothink Web Video Downloader: Hepinizin bildiği gibi Firefox üzerinden flash içerisindeki ses ve videoları kaydetmemi sağlıyor.
  10. Web Developer: Geliştirici Araçları. CSS, JS kontrolü vb gibi özellikler sunuyor.
  11. X-Notifier: Maillerimi kontrol edip, yeni bir mail geldiğinde haberim olmasını sağlıyor.
  12. Chrome View: Sayfayı Google Chrome penceresinde açmamı sağlıyor. Adres kopyalama derdine son.
  13. Facebook / Twitter Sidebar/App: Facebook ve Twitter'a All-in-one Sidebar üzerinden erişmemi sağlıyor.
  14. Modify headers: Gönderilecek olan başlıkları düzenleyerek sitelerin mobil sürümlerine erişmemi sağlıyor.

Ekli dosyalar

• addons-ff.png
    addons-ff.png
    36.1 KB · Görüntüleme: 1,232
hocam eklentilerin hepsi açık kaynak, içeriklerini inceleyip, ona göre hareket edebilirsiniz. bildiğim kadarı ile hemen hepsi JS ile yazılıyor.

Firefox kullanmıyorum epeydir hiç güncellemesi yapılmadı. Sanırım pek ilgilenmiyor yazılımcıları. Chrome daha iyi gibi.

AKADEMİA' Alıntı:
Firefox kullanmıyorum epeydir hiç güncellemesi yapılmadı. Sanırım pek ilgilenmiyor yazılımcıları. Chrome daha iyi gibi.

Hocam sen ne yaptın. Firefox şu an versiyon 25.0'da ben de artık güncellemelerinden bıktım. Ayrıca özelliklerini kullanan için Firefox çok sağlam bir tarayıcı bence.

xtasy' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Hocam sen ne yaptın. Firefox şu an versiyon 25.0'da ben de artık güncellemelerinden bıktım. Ayrıca özelliklerini kullanan için Firefox çok sağlam bir tarayıcı bence.

Hımm.. Hocam demek ki ben takip etmemişim, doğrudur. Peki bunların ikisinin birden yüklü olmasına gerek yok değil mi, hangisi dursun makinede :?: MEB'in kısıtlamalarını da düşünürsek. (Yani bazı meb uygulamaları her tarayıcıyı kabul etmiyor biliyorsunuz)

Aslında MEB uygulamaları sadece IE kabul ediyor. onun için hangisini kurarsanız kurun, MEB için IE kullanırsınız.

Geri