Fireworks Gif Çalışmaları

Kodla Büyü

nuribjk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğrencilerimin hazırladığı 2 adet gif örneği paylaşıyorum. Benzerleri paylaşırsanız, ilerleyen dersler için fikir verebilir.

1.gif
2.gif

Yıllar önce lisede çalışırken basket olduğunda değişen skor örneğini yaptırmıştım.
Sonra denizdeki düşman gemisini vurmak için hareket eden bataryayla(dürbün görünümünde ekran) bakan asker ve hedefe aldığı gemiye ateş eden örnek:) Başka türlü çocukların dikkatini çekemiyoruz malum.

tebrik ed,yorum hocam sizi ve öğrencilerinizi. hocam aynı gifleri yapabileceğimiz daha basit programlar var mı, bilginiz var mı

benim 2 yıl önceki sınav sorum : futbol topu adım adım kaleye gidecek, kaleci uçacak ve yakalayamayacak son sahnede de "goool " yazacaktı. hepsi yapmıştı soruyu :)

Bu yıl da Duman çıkararak giden kara tren yaptırmayı düşünüyorum.

hocam uygulamaların png dosyası var mı? varsa paylaşabilir misiniz?

Öncelikle tebrikler. Çok beğendim.
Görsel olarak paylaşılanlar da, yazılanlar da çok hoş.
Bu konularda çok iyi değilim. Nasıl yapıldığını paylaşabilecek olan var mı?

Güzelmiş. Adobe After Effects ile daha kolay olmaz mıydı? Neden Fireworks?

@omd okullarda grafik tasarım dersinde fireworks anlatırdık hocam. Hatta bu animasyonların babası Flash programıdır. Şimdi ne anlatılıyor bilmiyorum çünkü 3 yıldır ortaokulda görev yapıyorum.

Çok hoşuma gitti. Gençleri tebrik ediyorum.

Fireworks’te durumlara dağıtarak yapılıyor gif dosyaları. Bilmeyen arkadaşlara fikir vermesi açısından yazayım dedim.

Açıklamalar için çok teşekkürler. Küçük bir yapım videosu paylaşabilir misiniz? Saygılar.

Geri