Fireworks te yamuk dikdörtgen ekleme

Kodla Büyü

mobile

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Fireworks te yamuk dikdörtgen nasıl eklenir. Aradım taradım bulamadım. Kalem ile çizim istemiyorum. İç dolgu rengi ve dış kenarlık rengi vermem lazım çünkü.
yamuk-konu-anlat%C4%B1m%C4%B1.jpg

Dikdörtgen çizin. Scale tool altında scew tool ile üst kısmını köşeden ortaya doğru daraltılmış.

Normal dikdörtgen çizip beyaz ok ile üst noktarını taşıyıp yamuk yapabilirsiniz. Simetrik olması için cetveli ve klavuzları kullanabilirsiniz.
Bunları aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum. Çünkü fireworks adobe tarafından sonlandırılmış eski bir program. Onun yerine photoshop ve illustrator bir arada anlatılabilir. Biz öyle yapıyoruz. Devamında ise animate ile html5 canvas anlatıyoruz JS ile.

Teşekkür ederim. Photoshopta öyle oluyor biliyorum onu. Ben fireworks te soruyorum.

A
Normal dikdörtgen çizip beyaz ok ile üst noktarını taşıyıp yamuk yapabilirsiniz. Simetrik olması için cetveli ve klavuzları kullanabilirsiniz.
Bunları aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum. Çünkü fireworks adobe tarafından sonlandırılmış eski bir program. Onun yerine photoshop ve illustrator bir arada anlatılabilir. Biz öyle yapıyoruz. Devamında ise animate ile html5 canvas anlatıyoruz JS ile.
Adobe nin en sevdiğim programıydı. Artık geliştirilmemesi beni üzdü. Hayatımda ilk defa bir yazılıma duygusal olarak bağlanmıştım :(
Çizim konusunda temel gereksinimleri çok iyi karşılıyordu. Adobe kafayımı yedi.

Fireworks hem bitmap hem de vektörel bir programdı. Her ikisinden biraz olup yarım olacağına ayrı ayrı olsun, tam olsun diye düşündüler galiba. Photoshop ve illustrator diye.

Geri