fireworkste yazıyla resim aynı renkte nasıl olur.

Kodla Büyü

mali0666

Üye
arkadaşlar fireworks programında bu çalışmayı nasıl yapmışlar yardımcı olabilirmisiniz...

Ekli dosyalar

• 1.soru-kleopatra-kaynak.jpg
    1.soru-kleopatra-kaynak.jpg
    186.7 KB · Görüntüleme: 824
  • 1.soru-kleopatra-sonuc.jpg
    1.soru-kleopatra-sonuc.jpg
    4.5 KB · Görüntüleme: 824
Sanırım şöyle olacak. :)

Ekli dosyalar

• kleopatra.fw.png
    kleopatra.fw.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 772
Kaynak dosyada 1.soru diyor sanırım sen öğrencisin? Öğretmen olduğunu teyit ettirirsen anlatırım. :mrgreen:

yok ben öğretmenim bu şekilde değişik çalışmalar yaptıracam çocuklara ama çözemedim nasıl yapıldığını.
valla hocam gözünden kaçmamış bravo bende bi şekilde buldum bu uygulamayı belki burdan bulmuşumdur yaptırmak istiyorum bu şekilde uyguluma ama kendim çözemedim daha yardımcı olursanız çok sevinirim

Resmi çalışma içerisine alın (import işlemi)
Resmi klonlayın
Üzerine Yazınızı gerekli büyüklükte beyaz olarak yazın, resmin üzerine gelmesi gereken yere yerleştirin.
Yazı ve hemen altındaki resmi seçip, Modify / Mask / Group as Mask seçeneğini seçin. İstediğiniz olacaktır.
En alttaki resmin, yazının altına kalan kısmını marque tool ile seçip, silin.
Bu işleme maskeleme işlemi diyoruz.

yakuphan' Alıntı:
Resmi çalışma içerisine alın (import işlemi)
Resmi klonlayın
Üzerine Yazınızı gerekli büyüklükte beyaz olarak yazın, resmin üzerine gelmesi gereken yere yerleştirin.
Yazı ve hemen altındaki resmi seçip, Modify / Mask / Group as Mask seçeneğini seçin. İstediğiniz olacaktır.
En alttaki resmin, yazının altına kalan kısmını marque tool ile seçip, silin.
Bu işleme maskeleme işlemi diyoruz.
Hocam anlatmış ama eğer gerekirse küçük bir video halinde çekip eklerim.

çok teşekkürler arkadaşlar yaptım sizin sayenizde
bu işlemi nitelik yapıştırma(paste attributes) ile yapabilirmiyiz yani denedim olmadı ama daha değişik bir yöntemi var mıdır bu olayın

Yazıyı yazdıktan sonra kes deyin. Ardından resmi seçin ve edit menüsünden Maske olarak yapıştır (Paste as mask) seçeneğini seçin.

Geri