First Lego yarışmasına katılan ya da tecrübesi olan var mı?

Kodla Büyü

kemane

Site Gezgini
Bilim kahramanları derneğinin düzenlediği firstlego yarışmasına katılmayı planlıyorum tecrübeli arkadaşlarından faydalanmak isterim.

Daha önce jüri olarak görev aldım, gönüllü olarak katılmıştım.
Sonrasında takım koçu olarak da katıldım 2 kez takım çalıştırdım ama maddi olanakların müsaade etmemesi nedeniyle iki yıldır dahil olamadık : (
Aklınıza takılanları sorun hocam elimizden geldiğince yardımcı oluruz tabi ki

bizim okul daha önce katılmış ama benim pek bir fikrim yok.beni yönlendirebilirseniz sevinirim.kurs açıp öğrencileri eğitelim diyor. kurs için plan ve faydalanabileceğim diğer kaynakları önerirseniz sevinirim.

bizim okul daha önce katılmış ama benim pek bir fikrim yok.beni yönlendirebilirseniz sevinirim.kurs açıp öğrencileri eğitelim diyor. kurs için plan ve faydalanabileceğim diğer kaynakları önerirseniz sevinirim.
Kurs olarak halk eğitim bünyesinde robotik ya da temel kodlama kursları var hocam, onlardan birine e yaygin üzerinden usta öğretici başvurusunda bulunup kendi okulunuzda bu kapsamda kurs açabilirsiniz.
Elinizde hangi imkanlar var bilmiyorum, mevcut imkanlarınıza uyarlayarak kursu işleyebilir ve öğrencileri yetiştirebilirsiniz.
Önceki senelerin videoları youtube da bolca var, ayrıca FLL bu yılki temasıyla ilgili de birçok yabancı takımın çalışmaları internette bulunabiliyor.
Bunları araştırıp inceleyip ilerleyebilirsiniz.

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama mesela İzmir'in robokod bünyesinde İl Milli Eğitim olarak destekleri var, gruplarda tecrübelilerle iş birlikleri vs ile destek alınabiliyor. Farklı bir ildeyseniz bir soruşturabilirsiniz belki başka şehirlerde de benzer çalışmalar vardır.

Ben de birkaç soru sorayım.
1-FLL için o yılki temada kullanılacak Lego setlerini yarışma komitesi mi karşılıyor yoksa biz mi alıyoruz?
2-Konaklama, ulaşım, ve eğer yarışma yurtdışında düzenlenecek ise vize ile pasaport işlemleri vb gibi harcamaların hepsini biz mi karşılıyoruz?

Daha önce 2 kere FLL danışmanı, son 2 senedir de WRO danışmanı olarak cevap vereyim.
1 - Siz alıyorsunuz.
2 - Hepsini siz karşılıyorsunuz. Sadece orada öğle yemeği olarak ekmek arası ikramları oluyor. Yurtdışı için de tüm harcamalar sizin tarafınızdan karşılanmalı diyorlar.

Ben de birkaç soru sorayım.
1-FLL için o yılki temada kullanılacak Lego setlerini yarışma komitesi mi karşılıyor yoksa biz mi alıyoruz?
2-Konaklama, ulaşım, ve eğer yarışma yurtdışında düzenlenecek ise vize ile pasaport işlemleri vb gibi harcamaların hepsini biz mi karşılıyoruz?
Daha önce 2 kere FLL danışmanı, son 2 senedir de WRO danışmanı olarak cevap vereyim.
1 - Siz alıyorsunuz.
2 - Hepsini siz karşılıyorsunuz. Sadece orada öğle yemeği olarak ekmek arası ikramları oluyor. Yurtdışı için de tüm harcamalar sizin tarafınızdan karşılanmalı diyorlar.

mesela bu sen ekatılsak ne kadarlık bir harcama yapmamız lazım lego set için elimde 51515 temel set var bu olurmu buna ek almam gereken syeler nedir ve ne kadar tutar

Geri