Fiziksel Scratch: Osmo Coding :))

Kodla Büyü

Parhelion

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Sanal ortamdaki Scratch mantigini fiziksel hale getirerek bir oyun seti uretmisler. Lego gibi bloklari birlestirerek bilgisayardaki bir oyunu programliyorsunuz. Gayet guzel bir fikir :idea:

https://www.playosmo.com/en/

Bizim milli eğitim bu mantığa ulaştığında birşeyler için çok geç olacak. Elin cavuru kodlasin bakalım.

birleşik arap emirliklerine satış var yunanistana var Türkiye'ye yok haydaa

adamlar uzaya üs kurdu devrim çağına kendilerini hazırlıyorlar. biz hala sertfika eziyetiyle (bu sadece biri) uğraşalım. bazen düşünüyorum gerçekten vatanını seven hiçbir insan (yönetici) bu bakanlıkta yok diye.

harika ya geçen gün bende görmüştüm bunu düşünen arkadaşa heal olsun diyorum ... tr ye satış yok olsa alıcaktım tam da ipad varken

Gerçekten çok güzel ve yararlı
Biz kendi çocuklarımıza alsak hiç yoktan bizimkiler öğrense programlama mantığını
Bu arada arkadaşlar çocuklarınıza programlama öğretiyor musunuz benim kız 5 yaşında böyle bir şeyler alıp başlasak mı

Bizden tek farkı buton koymuş olmaları :mrgreen:
Biz bunun magnet versiyonunu interneti ve bilişim sınıfı olmayan okullarda kullandık..akıllı tahtaların alt yapıları henüz yok..fakat tek işe yaradıkları yer yazım tahtası idi..magnetle aşabileceğimizi düşündük yaptık oldu..hatta bi çok köy okulunda akıllı tahtamız bile yoktu..ve code.org sitesi üzerinde ve hocanın belirlediği algoritmik problemin hikaye senaryolarında bu yöntemle öğrencilere kodlama mantığını oturtmaya çalıştık..Renkli olduğu sürece illa bilgisayar olmasına gerek yok..öğrenciler kodlamayı her durum ve şartta yapabilmeli mantığıyla yola çıktık. Yeterki yapmak isteyelim.Yol bulunuyor.
Buradaki yöntem daha çok okul öncesi ve ilkokul seviyesini tutabilir..ortaokula bi yerden sonra sıkıcı geliyor.Daha üst düzey bişey istiyorlar..Geliştirilebilir yöntemler

hocam birsite var amerikadaniste ve amerikapostam diye acaba onlara getirtebiliyor muyuz? Bİr hocamın dediği gibi en azından kendi çocuklarımız için

ademola' Alıntı:
birleşik arap emirliklerine satış var yunanistana var Türkiye'ye yok haydaa
bizde youtube bile mebde engelli adamlar niye bizle uğraşsın ki :) Bunun da satışında fabrikasını buraya getir öyle sat diye koşul çıkarırız sonra adamların başına :puhaha:

Geri