Flaş(!) Özür atamaları duracak Mı?

Kodla Büyü

samsat86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eğitim Söz-Sen in uğraşları sonucu alınan mahkeme kararı gündeme bomba gibi düştü. Binlerce alan dışı öğretmenin tekrar eski alanlarına dönecek olması nedeni ile boşalacak kadrolara nasıl bir atama yapılacağı ve daha önce il dışı ve il içi açık olmayan bu okulların tekrar açılıp açılmayacağı özür grubu tayin isteyen öğretmenlerin bu boşalacak...

http://www.mebajans.com/14-sample-data- ... cak-m.html

teknoloji tasarım ve zihinsel engelli öğretmenlerin alan değişikliği iptal oldu bu öğretmenler eski görev yerlerine gönderilecek anacak il dışından gelenler bulundukları ilde değerlendirmeye tabi olacaklardır. çok büyük bir kaos yaşanacağını düşünmüyorum ama zamanlama yanlış

mustafa hocam öyle diyorsun da eski görev yerlerinde öğretmen varsa ki vardır... bu öğretmen arkadaşların eski görev yerleri dolu olduğu için büyük ihtimal başka okullara yönlendirilecekler benim görüşüm....

eski görev yerlerine gidecekler bu konuda ayrıntılı bilgi yok. ama kişi geri döndüğü okulda norm fazlası ise başka okula gönderilmek isteniyorsa bu konuda dava açıp kadorsunu geri alabilir. il dışından gelenler için elbet farklı bir çözüm bulunabilecektir.

Geri