Flash Belleği Görmüyor. Çözemedim.

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Sandisk cruzer glide 3.0 16gb flash belleğimi hiçbir makine görmüyor. Işığı yanıp sönme tepkisi veriyor ama başka bir tepki yok. Disk yönetiminden de göremiyorum. Ne yapmalıyım?

etfatih' Alıntı:
coook' Alıntı:
btogretmeniyim' Alıntı:
raw olmuş olabilir

Linux'te de denedim, orada da görmüyor. Ne yapabilirim başka?

Bios/Uefi'den boot seçeneklerinden usb boot olarak ayarlayın. Görüyorsa umut var demektir ya da http://tinyurl.com/gt3vyfs

Hocam bak bunu denemedim ama çok geç kaldınız :mrgreen:
İçini açtım baktım tertemiz. Eriyen, yanan, akan, kokan bir şey yoktu. Azıcık eğdim, büktüm denedim. Olmadı. Çöp :idea:

Arkadaşlar bir öğretmen flash'ını getirdi. Flashı takınca bildirim alanında aygıtla ilgili uyarılar çıkıyor. Hatta donanımı güvenli kaldır seçeneğide duruyor fakat ne disk yönetiminde ne bilgisayarda gözükmüyor. Linuxta deneme şansım şuan için yok. Ne önerirsiniz

Benim de bir sorum var arkadaşlar. Asus x serisi . Win7 kurdum. Fare çalışmıyor. USB girişleri çalışmıyor. Bios a girdiğimde USB ışığı yanıyor. Boşta görüyor. Normal açtığımda görmüyor. USB den driver yukleyemiyorum o yüzden. Ne yapabilirim (acemiyim)

Flash disklerle iligili konuyu görünce ben de sorunumu yazayım dedim. Bende de Sandisk Ultra 32 GB ve Sandisk Ultra Dual 64GB'lık iki flash disk var. Bunları Samsung TV (EH5300) görmüyor. Ama diğer tüm platformlarda kullanabiliyorum, flashlarda sorun yok. Neden TV görmüyor anlam veremedim? TV'ye bunların dışında bir flash disk taktığımda görüyor, usb portunda sorun yok yani.

* Harici HDD takılı diğer usb portunu denedim olmadı. (Portlar sağlam)
* FAT, FAT32, exFAT, NTFS olarak biçimlendirmeleri denedim olmadı.

Başka ne yapabilirim, önerisi olan arkadaş var mı?

Geri