Okul ve Ev Bilgisayarları için Güncel-Hazır Sistem - Eylül 2022

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okul ve kişisel bilgisayarlar için oluşturulmuş, normal format atma aşamalarına sahip hazır ISO dosyasıdır.
Tüm disk yapı ve kapasiteleri ile uyumludur.

Sistem Özellikleri:
* Windows 10 Pro 22H2 sürümü kullanılarak hazırlanmıştır. 23 Eylül 2022 tarihi itibarıyla güncel sürümdür.
* İso boyutu 7.9 GB'tır.
* MBR disk yapısına sahiptir.
* Bir Clonezilla çalışması değildir. Klasik Windows format atma isosudur.
* Kurulum sırasında diski siz bölümlüyorsunuz.
* DYS ve sertifika yüklü olup tarayıcı entegrasyonu ve ilk açılış ayarlamaları yapılmıştır.
* Tarayıcıların başlangıç sayfaları, arama platformları, sık kullanılan yer imleri ayarlanmış olup reklam engelleme eklentileri yapılmıştır.
* Telegram ve Whatsapp bilgisayar sürümleri yüklenmiştir.
* Sorunsuz dosya paylaşımı için hizmetler ve ayarlamalar aktif edilmiştir.
* Kurulum bittikten sonra Windows Update yardımıyla bilgisayara özgü sürücüleri kurmanız gerekmektedir.
* Aktivasyon ve güncelleme durdurma işlemleri için Masaüstü-Araçlar klasörü yer almaktadır.
* USB belleğe yükleme işlemleri için Rufus, Ventoy ve WinSetupFromUsb yazılımları denenmiştir. (Detaylı Açıklama)

İndirme Linkleri:
Link 1
Link 2

MD5: 7ECCB26948D10579DDA03ABABF4C2F84

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Son düzenleme:
"Kurulumdan sonra Disk Yönetimini kontrol ederek bölümlenmemiş alandan yeni bölüm oluşturun."
disk i komple siliyor mu. yoksa nereye kurulacağını biz mi belirliyoruz.

"Kurulumdan sonra Disk Yönetimini kontrol ederek bölümlenmemiş alandan yeni bölüm oluşturun."
Sorunun cevabını ben de merak ettim. Eski versiyonu da kullanmamıştım. Bu versiyonu deneyen arkadaşlar yorum yaparlarsa çok faydalı olur.

HDD ler farklı olduğu için bölünmemiş alanı siz bölüp yedek olarak kullanabilirsiniz.

üstad bunu ventoy klasörüne ya da multiboota direk atsak normal çalışır mı yoksa hangi progrmla yazdırmamızı önerirsin

Sorunun cevabını ben de merak ettim. Eski versiyonu da kullanmamıştım. Bu versiyonu deneyen arkadaşlar yorum yaparlarsa çok faydalı olur.
Yanlışlıkla yazmışım hocam. Düzelttim. Kurulum sırasında diski istediğiniz şekilde bölümlüyorsunuz.

Bağlantı kesildi hatası alıyorum bende, indiremiyorum
Ben az önce indirdim. Hafta içi bir bilgisayarda deneyeceğim
Büyük boyutlu dosyaların tarayıcı üzerinden değil de Internet Download Manager gibi bir indirme programı kullanarak indirilmesi daha uygundur. İndirmeyi başlatmadan önce sayfayı görüntülediğiniz tarayıcınızda Google hesabınızın oturumu mutlaka açık olsun.

üstad bunu ventoy klasörüne ya da multiboota direk atsak normal çalışır mı yoksa hangi progrmla yazdırmamızı önerirsin
Normal Kurulum ISO Dosyalarının Flash Belleğe Aktarılması:

Rufus için ayarlarınız şu şekilde olmalı:
MBR - BIOS - NTFS (İmajdaki bölüm tablosu MBR ise)
GPT - UEFI - Large Fat32 ya da NTFS (İmajdaki bölüm tablosu GPT ise)

Ventoy için herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yok. Direkt Install deyip kurun ve sonra İmaj ISO dosyasını flash belleğe kopyalayın.

WinSetupFromUsb Ayarlamaları:
1. Aşama: Program arayüzünde Auto formata tıklayıp usb belleği NTFS ile formatlayın.
2. Aşama: 2. Seçenek olan Windows Vista/7/8/10... kısmına tıklayıp iso dosyasını seçin ve Go deyip başlatın.

Imaj (Clonezilla) ISO Dosyalarının Flash Belleğe Aktarılması:

Rufus için ayarlarınız şu şekilde olmalı:
1. Seçenek: GPT - UEFI - NTFS --> ISO modunda (sorulursa) yazdır
2. Seçenek: GPT - UEFI - Large Fat32 --> DD modunda (sorulursa) yazdır

Ventoy için herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yok. Direkt Install deyip kurun ve sonra İmaj ISO dosyasını flash belleğe kopyalayın.

WinSetupFromUsb Ayarlamaları:
1. Aşama: Program arayüzünde Auto formata tıklayıp usb belleği NTFS ile formatlayın.
2. Aşama: 4. Seçenek olan Linux ISO... kısmına tıklayıp imaj dosyasını seçin ve Go deyip başlatın.

Büyük boyutlu dosyaların tarayıcı üzerinden değil de Internet Download Manager gibi bir indirme programı kullanarak indirilmesi daha uygundur. İndirmeyi başlatmadan önce sayfayı görüntülediğiniz tarayıcınızda Google hesabınızın oturumu mutlaka açık olsun.
Evet hocam ben de tam olarak öyle yapıyorum. Yine de indiremiyorum 🙄

Geri