FLASH buton CS3 ??

Kodla Büyü

chernobil

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar internnetten hazır Flash buton indirdim fakat indirdim .. butonun kenarlarındaki yeşil rengi felan ben ayarladım yani onları degistirebiliyorum , ama mause ile üzerine gelince bi sarı renk geliyor animasyon olarak o rengi degiştiremiyorum işte bide yazıya link veriyorum buton özelligini kaybediyor.. yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar..

arkadaslar birden fazla buton war sarı renk sadece anasayfa butonunda geliyor diger butonlarda da degisik renkler geliyor yani ben mause üstüne geldiginde o gelen rengin hepsinde aynı olmasını istiyorum...bide link vermekte sorunum war onu yazdım yukarıda zaten ..

Hocam butonlarin uzerine geldiginde calisan movie clipler var, onlari silersen sorunun hallolur!
sanırım symbol 33 ile symbol 44 du.

ayrica butonlardan birisinin uzerine geldigin zaman altta butona ait properties cikar, orda istedigin urlyi verebilirsin. ayni dw deki gibi, kolay gelsin...

Hocam soyle dene bir de mesela iletisim icin sadece iletisim yazisin degilde soldaki yesil yerden tutup sec, sonra sağ tıkla eylemler de, sonra bir kod kısmı açilacak;

on (release)
{
getURL("http://www.google.com");
}

sunu dene bir bakalım, olmasi lazim yane artik :scared:

Hocam sağ tarafta panel açılmadı da o panel dediginiz action script komutlarını yazdıgımız yer mi ?

Hocam Flashta sizin dediginiz yerden link verince oluyor ama sonradan kayıt ediyorum swf olarak dw da tablo içine koyup çalıştırıyorum ama o zaman link çalışmıyor ama Flashta baktıgım zman link çalışıyor..

Ya hocam Maskeleme var heralde benim şimdilik istedigim butonların üstüne geldiginde renkler geliyor örnegin : Hakkımızda butonun üstüne gelince yeşile benzer bi renk geliyor .. ben o renkleri nasıl kendi istedigim renk e çevirebilirim ?? ... bin türlü yöntem denedim ...Rica etsem yardım edicek arkadaslar da önce bi kontrol edip sonra cevap yazsınlar yani fareyi butonun üstüne getirince gelen rengi degiştirdikten sonra cevap yazsınlar öbür türlü çok zorlanıyorum kafayı yicem :scared: yani net kesin çözüm'ü bekliyorum ? zaten dosya konunu başında yüklü ordan alıp çalışabilirsiniz..yardımcı olursanız sevinirim

Flash banner'daki butona, örneğin haber.html sayfasına bağlantı kurmak istiyorum. Nasıl yapabilirim ? Yani www.google.com gibi bir siteye bağlıntı kurmak istemiyorum. Yardımcı olursanız seviniirim..

Geri