Flash disk biçimlendirme sorunu

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar elimde bir flash disk var,

içindeki bilgiler önemsiz, formatlamak istiyorum ama cins bir virüs yüzünden formatlatmıyor, yazma korumalı diyor, sanırım bu worm engelliyor.

Sorunla karşılaşan, çözen, yorumu olan varmıdır?

Ekli dosyalar

• Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    69.3 KB · Görüntüleme: 105
Arkadaslar elimde bir flash disk var,

içindeki bilgiler önemsiz, formatlamak istiyorum ama cins bir virüs yüzünden formatlatmıyor, yazma korumalı diyor, sanırım bu worm engelliyor.

Sorunla karşılaşan, çözen, yorumu olan varmıdır?
Bilgisayarim Sağ Tik Yönet Disk Yönetimi oradan flash belleği komple silin sonra yeniden oluşturun

Ben de yaşadım bu sorunu ve hiç bir çözüm bulamadım. Sonuç: Çöp oldu ve yeni flaşa ihtiyaç oldu.

Flash'ın içerisine yeni bir dosya kopyalayabiliyor musunuz? Ya da yeni klasör oluşturabiliyor musunuz?
Eğer bunları yapabiliyorsanız, problem bilgisayarınızda virüs olmasından ve sürekli flash belleği kullanıyor olmasındandır. Başka bir bilgisayarda formatlamayı deneyin.
Eğer bunları yapamıyorsanız flash belleğiniz kendisini yazma korumasına almış, internette yazma korumasını kaldırma falan diye arattığınızda hatta bu forumda da arattığınızda bazı yöntemler göreceksiniz, onları deneyebilirsiniz ama çoğu zaman işe yaramıyorlar.

Flash'ın içerisine yeni bir dosya kopyalayabiliyor musunuz? Ya da yeni klasör oluşturabiliyor musunuz?
Eğer bunları yapabiliyorsanız, problem bilgisayarınızda virüs olmasından ve sürekli flash belleği kullanıyor olmasındandır. Başka bir bilgisayarda formatlamayı deneyin.
Eğer bunları yapamıyorsanız flash belleğiniz kendisini yazma korumasına almış, internette yazma korumasını kaldırma falan diye arattığınızda hatta bu forumda da arattığınızda bazı yöntemler göreceksiniz, onları deneyebilirsiniz ama çoğu zaman işe yaramıyorlar.

her makinada aynı tepkiyi veriyor, biçimlendirilmiyor, kopyalama silme işlemleri yaptırtmıyor.

Hiç biri işe yaramaz hocam, sadece şu başlıkta yazdıklarımı dene, çok belleği hayata döndürdüm bu şekilde

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...bler-icin-ne-yapabiliriz.162359/#post-1752651

Hocam gerekli programı bulamadım, bilgileri şu şekilde belleğin;

Volume: None
Controller: SanDisk
Possible Memory Chip(s): Not available
VID: 0781
PID: 5567
Manufacturer: SanDisk
Product: Firebird USB Flash Drive
Query Vendor ID: SanDisk
Query Product ID: Cruzer Blade
Query Product Revision: 1.26
Physical Disk Capacity: 16008609792 Bytes
Windows Disk Capacity: 16008544256 Bytes
Internal Tags: 3Z4F-8CH4
File System: NTFS
Relative Offset: 16 KB
USB Version: 2.00
Declared Power: 200 mA
ContMeas ID: 9D3D-01-00
Microsoft Windows 10 x64 Build 18362
------------------------------------
http://www.antspec.com/usbflashinfo/
Program Version: 9.3.0.630

Hocam gerekli programı bulamadım, bilgileri şu şekilde belleğin;

Volume: None
Controller: SanDisk
Possible Memory Chip(s): Not available
VID: 0781
PID: 5567
Manufacturer: SanDisk
Product: Firebird USB Flash Drive
Query Vendor ID: SanDisk
Query Product ID: Cruzer Blade
Query Product Revision: 1.26
Physical Disk Capacity: 16008609792 Bytes
Windows Disk Capacity: 16008544256 Bytes
Internal Tags: 3Z4F-8CH4
File System: NTFS
Relative Offset: 16 KB
USB Version: 2.00
Declared Power: 200 mA
ContMeas ID: 9D3D-01-00
Microsoft Windows 10 x64 Build 18362
------------------------------------
http://www.antspec.com/usbflashinfo/
Program Version: 9.3.0.630

Tek yöntem bu ama o da kolay değil, okulda olsam yardımcı olurdum, evdeyim ve pc yok evde. Biraz uğraştırır ama çözersiniz mantığını

benim başıma da gelmişti..
iki farklı yol var.. biri mutlaka işe yarar bence..
birincisi bir andrid telefona bağlayıp biçimlendir deyin.. yüksek ihtimal biçimlendiriyor..
ikincisi de rufus ile bir iso dosyası atmayı deneyin.. rufus başarılı şekilde biçimlendiriyor..
ikisi de olmazsa bilmiyiorum :D

benim başıma da gelmişti..
iki farklı yol var.. biri mutlaka işe yarar bence..
birincisi bir andrid telefona bağlayıp biçimlendir deyin.. yüksek ihtimal biçimlendiriyor..
ikincisi de rufus ile bir iso dosyası atmayı deneyin.. rufus başarılı şekilde biçimlendiriyor..
ikisi de olmazsa bilmiyiorum :D

2 side olmadı be hocam, sağlık olsun artık, kestim ümidi:)

Geri