flash disk(daha önce konu açılmış ama)

Kodla Büyü

YAŞAR

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.... Kingston 512 mb lık bir flash disk var. usb girişine takıyorum. flash diski bilgisayar tanıyor fakat içine giremiyorum... biçimlendirmek istermisiniz diye uyarı veriyor.... biçimlendirmeye çalışıyorum biçimlendirmiyoooo... bir önerisi olan varsa yazarsa sevinirim.daha önce bu başlıkta konu açılmış ama belki yeni bilgilerle dolmuşuzdur ve paylaşmak istermisiniz diye .....içinde uygulama sınavı cevapları vardı da :D

hocam virüs ve gizli dosya olup olmadığına bir bak
cmd
f:
dir/ah

kursta çoğu flash bellekte karşıma çıkan problem....

1.) explorer penceresinde adres çubuğundan flash belleği tıkladığın zaman açılabilir...
2.) biçimlendirme yapmıyan flash belleklerde ; alt + ctrl + delete ile sistem exe'leri dışındaki exe'leri kapatıyorum ; ve dostan format atıyorum...

Bilgisayarım/sağ tık/yönet/disk yönetiminde flash diskinizi görüp burdan biçimlendirebilirsiniz

seagate disc wiizard işinizi görebiliri . 110 mb yanlız hocam kotaya yazık olmazsın siz sonraa...

evet hep bu sorunlar çıkıyor genellikle autorun dosyasından dolayı kaynaklanıyor exploreden yada winrar yöneticisinden açarsan o dosyayı bulup sil ve otomatik olarak açılır .hadi kolay gelsin.

www.barajata.k12.tr

hocam sen başka bilgisayarda dene kesin olur bende o hata çok oluyordu ntfs hatasımıydı ne öyle bişey okuyamıyordu sen başka pc den dene sorun çözülür :+1: :+1:

kodavcısı' Alıntı:
hocam sen başka bilgisayarda dene kesin olur bende o hata çok oluyordu ntfs hatasımıydı ne öyle bişey okuyamıyordu sen başka pc den dene sorun çözülür :+1: :+1:

hocam denedim ama malesef olmadı

arkadaşlar aynı sorun bende de var buradaki arkadaş cevap bulamamış ama aradan 3 yıl geçmiş belki vardır. usb bellek biçimlendir diyorum yazma korumalı diyor buradakşi programları denedim olmadı yardımcı olursanız sevinirim

Hocam atın çöpe gitsin :) en iyisi .... Büyük ihtimalle bozulmuştur.. bendede vardı öyle bir disk malesef ne ettiysem olmadı kurtaramadım...

blackstorm1510' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/duyurularimiz-f3/kingston-flash-disk-koruma-kaldirma-sorunu-t74481.html
hocam bu sayfadaki programa bak benimde aynı sorunum vardı.bu programla çözdüm bir dene istersen

hocamın dediği sayfadaki programı deneyin. %90 inşaallah borununuz çözülür. ben de aynı sorunu yaşamıştım ve blackstorm1540 arkadaşın önerdiği sayfadaki programı nette araştırdım ve sorunu çözdüm. kolüy gelsin.

Geri