Flash ile windows tarzı internet sitesi

Kodla Büyü

goodielife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başta windowsun bir similasyonunu yapmak adına çıktığım yola ama sonradan direksiyonu web tasarımına doğru kırdım.

Flash ile dinamik ve hızlı bir internet sitesi tasarlamayı düşünüyorum.

Olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

hız konusunda milli eğitimin sunucuları problem çıkaracak korkusu var biraz, ama gelecek yıl okul sitesini bu şablona uydurucam inşallah.

arayüzü hazır gibi, yapılacak işi çok ama benim ilk dikkatimi çeken pencereler üst üste açılması, kontrol ile bunu engelleyebilirsiniz.

Bence fikir güzel, ama renkler, pencere popupların daha işletim sistemi renkleri olursa çok daha güzel olacak bence

Hocam site ilk açıldığında fare imlecim Windows Başlata gitti fakat bişey çıkmadı bunu değerlendir bence.Buradan Bir yönetim paneli gösterebilirsin.Güzel Çalışma Tebrikler

crazyboss' Alıntı:
Hocam site ilk açıldığında fare imlecim Windows Başlata gitti fakat bişey çıkmadı bunu değerlendir bence.Buradan Bir yönetim paneli gösterebilirsin.Güzel Çalışma Tebrikler

arkadaşa katılıyorum. onun dışında, açılan pencerelerde "ekranı kapla" düğmesi de olabilir. elinize sağlık.

güzel çalışma elinize saglık, gecen seneki okul web sitesi yarsımasında bir arkadasımzıın çok güzel flash okul sitesi vardı,

esinlenebilirsiniz.

başlat menüsü üzerinde çalışıyorum şimdi.
Renkleri birebir windows rengi yapmıştım aslında ama bi kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine özgün olsun diye renkleri değiştirdim, zaten daha sonra arayüzü kullanııcıya değiştirtme, arka planı değiştirtme, icon yerleşiminin kullanıcı bilgisayarında hafızada tutularak yerleşim yapılması vs var. İcon isim değişikliği de yapılabilecek,
Örneğin; ben okul çalışanları için personel derken beğenmeyen bunu Öğretmenler diye değiştirebilecek. ve bu veriler bilgisayarda saklanacak, cookie lerle bunları halledebilirim diye düşünüyorum.

Cloud (bulut) işletim sistemi mantığını flashta yapmışsın...

Mantığını Sevdim :)

Tebrikler arkadaşım.. bizede bir fikir aşılamış oldun.

2009 BÖTE Kurultayında eğitsel yazılım yarışmasına Windows similasyonu ile katıldım. Windows XP nin işlev ve görevlerini birebir simule ettim. İçerisine kendi yptığım onlarca eğitsel yazılım entegre ettim ki zaten eğitsel oyunlar konusu üzerinde çalışıyorum hala. Çocuk bilgisayarı açar açmaz Similasyon windows göreve başlıyor, öğretmen ne isterse ya da meb ne isterse similasyon içerisine entegre edilebiliyor. Böylece zararlı içerikten de bilgisayarın bozulmasından da kaçınılmış oluyor. Neyse broşür hazırladım, bunları güzel güzel anlattım, ben yaptım daha da geliştirelim falan bişeyler de yazdım hatta. Ama ne hikmetse komisyon basit bir konu anlatan eğitsel yazılımı birinci seçti, halbuki benim similasyon içerisine entegre ettiğim bir kaç oyun bile inanın bana daha eğitseldi. kaldı ki kurultayda açtığımız stand en fazla beğenilen ve ilgi çeken standtı.

gokhanlafci' Alıntı:
2009 BÖTE Kurultayında eğitsel yazılım yarışmasına Windows similasyonu ile katıldım. Windows XP nin işlev ve görevlerini birebir simule ettim. İçerisine kendi yptığım onlarca eğitsel yazılım entegre ettim ki zaten eğitsel oyunlar konusu üzerinde çalışıyorum hala. Çocuk bilgisayarı açar açmaz Similasyon windows göreve başlıyor, öğretmen ne isterse ya da meb ne isterse similasyon içerisine entegre edilebiliyor. Böylece zararlı içerikten de bilgisayarın bozulmasından da kaçınılmış oluyor. Neyse broşür hazırladım, bunları güzel güzel anlattım, ben yaptım daha da geliştirelim falan bişeyler de yazdım hatta. Ama ne hikmetse komisyon basit bir konu anlatan eğitsel yazılımı birinci seçti, halbuki benim similasyon içerisine entegre ettiğim bir kaç oyun bile inanın bana daha eğitseldi. kaldı ki kurultayda açtığımız stand en fazla beğenilen ve ilgi çeken standtı.

olur böyle şeyler hocam, canınızı sıkmayın, yola devam. Mutlaka birgün sesinizi duyan biri olur bu konuda.
internet üzerinden işletim sistemi çalışmaları var hocam, şuan adres aklımda değil.
çalışman güzel, başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.
bizim siteyide bi gezebilirsiniz. bende as3 meraklısıyım...

bence süper bir fikir benimde aklıma bu tarz bir fikir daha önceden gelmişti ancak falash bilediğim için fikirden öte gidemeişti helal olsun

hocam yaratıcılığınız harika ama flashta web sitesi hazırlamak riskli.. ama titiz bir çalışmayla harika bir proje olacak gibi. başarılar..

Simge durumuna getir ve kapat düğmelerini beğenmedim gerisi güzel eline sağlık.

Hocam çok güzel bir çalışma olmuş. En son açılan pencerenin en üste gelmesini nasıl sağladınız acaba???

hocam güzel olmuş el,inize sağlık bende buna benzer bi uygulama yapmıştım bütün veriler xml ile dışardan çağrılıyor flasha.ama bunu meb'in serverinde çalıştıramadım.bi fikri olan varmı.flasha xml ile çağırdığım veriler meb de çalışırmı?

hocam çok güzel olmuş elinize sağlık. Yaklaşıık bir yıl önce benimde planlarım arasındaydı fırsatım olmamıştı benden erken davranmışsınız:D eminim geliştirilirse çok daha güzel şeyler çıkacaktır.

yazı tipi hoş durmuyor. times new roman yerine arial gibi tırnaksız tipler daha hoş durur.

Geri