formatörün başka okula 4 saat görevlendirilmesi

Kodla Büyü
arkadaşlar ben okul formatörüyüm müdürüm 6,7,8. sınıflarda bilişim teknolojileri dersini seçmemiş 3-4-5. sınıflarda seçmeli etkinlik kapsamında ders vermiş ve yeni gelen görevlendirme yazısında fen lisesine haftada iki gün 4 saat görevlendirilmişim bulunduğum ilde benden başka görevlendirilen formatör ve bilişim teknolojileri öğretmeni yok bu konu hakkında bilgisi olan varmı?????

hocam ihtiyaç halinde çevre okullarda görevlendirilir diye bir yazı var. yazılara bir bakayım eklerim

hocam benim de 6 saat kendi okulumda var fakat ihtiyaç var diye 4 saat de anadolu lisesinde görevlendirildim zorunlu olarak.

Arkadaşlar bende okulumda 4 saat görevliyim hiç bir okulda +2 saat için gitmedim idareye bildirdim 6 saat olması gerekiyor diye onlarda biz hallederiz hocam sen boşver dediler :D

serhatdemir' Alıntı:
hocam ihtiyaç halinde çevre okullarda görevlendirilir diye bir yazı var. yazılara bir bakayım eklerim

enaz 6 enfazla 15 saat derse girebilir. geriye kalan kısımda formatörlük görevi vardır.
çevre okullarda formatör olmadığı için formatörlük görevi içinde diğerokullara verilebilir. ama başka okulda 6 saatini doldurduktan sonra ders verilmez.

Hocam peki bir formatör öğretmeni ders sayısı da dolduğu halde başka bir okula haftada bir günlük formatörlük görevi verebilirler mi böyle bir hakları var mı?

rustuarslan' Alıntı:
serhatdemir' Alıntı:

enaz 6 enfazla 15 saat derse girebilir. geriye kalan kısımda formatörlük görevi vardır.
çevre okullarda formatör olmadığı için formatörlük görevi içinde diğerokullara verilebilir. ama başka okulda 6 saatini doldurduktan sonra ders verilmez.

Hocam evet geçen yıllarda böyleydi ama artık böyle değil. Şu 6 saat muhabbeti yok artık 0-15 arası derse girer formatör.

beni de haftada birgün bilgisayar dersi olmayan bir okula görevlendirmek istiyorlar,neymiş onların web siteleriyle ilgilenecekmişim falan filan,bunu yapabilir mi ilçe mem,yaparsa kabul etmem zorunlumu (okulumda formatörüm)...yardım edinnn

Beni de vuracakmış bu furya öyle söylediler mem'den... Ben zevk almaya çalışıyorum (Özür dilerim ama tam tabir bu)...

Hepsini savsaklayacağım öyle bişey olursa... İşim dışında hiç birşeyle uğraşmadan gidip çıkacağım... Tam herkesin düşüncesindeki (yatıyorlar) olan bir bilgisayarcı olacağım, karar aldım :)

gidersin çayını içer geyik yapar çıkarsın hocam keyfine göre takıl ortama ve adam kafalamaya gelirsen eeşk gibi çalışırsın çalıştırılırsın farkına bile varmazsın hemde :D

çok arıza tespiti isterlerse çalışmayan kasalara arızalıdır etiketi yapıştır onrmak zorunda deilsin öğretmenlerdende derslerinde araç gereç kullanamayanlar için ufak kurslar düzenle sınıflarına gir yardımcı ol öğret bırak gerisi seni ilgilendirmez karışırsan başına iş alırsın.

hocam bu nedir ya derse girsem belki tamam dicem de ,biz teknik eleman mıyız ya,saçmalığa bakar mısın,görevlendirme verdikleri okulda bilişim teknolojileri dersi yok,hatta bt sınıfı yok, çok sinirlendim ya.başka okul müdürünün benim görevim üzerinde nasıl hakkı olabilir de görevlendirme isteyebilir bt öğretmenleri onun bunun ayakçısı mıdır,o çağırdı oraya git başkası çağırdı oraya git.başkarım böyle işe

valla bende kendi okulumda 8 saat sağlık meslekte 2 saat giriyorum.
müdür beye müdürler toplantısında rica etmişler.oda beni aradı,gidermisin diye.ben olur dedim.

eski ilçemde bana sormadan görevlendirmişlerdi.

İlköğretim okullarında öğretmenler ek ders almak için gönüllü olarak bilgisayar derslerini de alıyorlar. Fen Lisesindeki emekliliği gelmiş öğretmenler bu dersi almak istemiyor anlaşılan.

Başka okula görevlendirilmesi için ayrıca belirtmesi gerekmiyor muydu dilekçe verirken?

bana soran yok hocam görevlendirme yapıp elime veriyolar,ben zaten formatörüm ders sorunum yok,başka okula gitmek istemiyorum,gitsemde ek ders aynı gitmesemde,boşuna 99 yapımı bilgisayarlarla neden boğuşuyum hayrına,zaten iyice ayakçı olduk...kendi okulumda formatörüm zaten hocam , kadro sorunum falan da yok,fazladan başka okulllara haftada 1 gün görevlendirme yapıyolar kafalarına göre

başka okula görevlendirme

bilişimci kendi okulunda derse girip başka okulda formatörlük yapabilir mi?( kendi okulunda bt sınıfı aktif değil ve dersler sınıf ortamında işleniyorsa)
yönetmelikte buna yer var mı.Milli Eğitim olmayacağını söylüyor.örneğini yaşayanlar var mı?benim için çok önemli ve acillll...

msingil' Alıntı:
bana soran yok hocam görevlendirme yapıp elime veriyolar,ben zaten formatörüm ders sorunum yok,başka okula gitmek istemiyorum,gitsemde ek ders aynı gitmesemde,boşuna 99 yapımı bilgisayarlarla neden boğuşuyum hayrına,zaten iyice ayakçı olduk...kendi okulumda formatörüm zaten hocam , kadro sorunum falan da yok,fazladan başka okulllara haftada 1 gün görevlendirme yapıyolar kafalarına göre
o zaman git öğrencilere araştırmanız var mı de kesin evet derler araştırma yapsınlar sende çayını yudumla ne sıkıyorsun hocam hem görevlendirilmişte olursun ne gelin küssün ne kaynata hepsinin gönlü olmuş olur sende bak işine kafanı sıkma takıl serin serin.

Re: başka okula görevlendirme

dondut' Alıntı:
bilişimci kendi okulunda derse girip başka okulda formatörlük yapabilir mi?( kendi okulunda bt sınıfı aktif değil ve dersler sınıf ortamında işleniyorsa)
yönetmelikte buna yer var mı.Milli Eğitim olmayacağını söylüyor.örneğini yaşayanlar var mı?benim için çok önemli ve acillll...
bt dersleri bt sınıfında işlenecek diye bir kural yokki istediğin yerde işleyebilirsin geçin artık dört duvar arasında bağlaı kalmayı vala havalar güzel olunca okulun bahçesinde bile ders işliyorum ogrenciler laptoplarını getiriyorlar müzik eşliğinde sunumlarını yapıyorlar herkes eğleiyor hem.

sevgili hipopotam içimden bir ses 2. bir isimle eylül ayında kayıt oldunuz diyor. hislerimde de yanılmam. benim sorumla sizin cevabınız kel alaka. birşeyleri kusar gibi haliniz var.

dondut' Alıntı:
sevgili hipopotam içimden bir ses 2. bir isimle eylül ayında kayıt oldunuz diyor. hislerimde de yanılmam. benim sorumla sizin cevabınız kel alaka. birşeyleri kusar gibi haliniz var.
evet hocam tam tamına 55 tane üyelik hesabım var gerçektende amaçaktırma. birde seni ilgilendirmez varsa var ben senin üyliklerine karşıyormuyum.
birde eylüldeki kapandıydı galiba.

arkadaşlar kusura bakmayın nereye yazacagımı bılemedım buraya yazıyorum merkezi hizmetiçi eğitim modülünde fatih projesi teknoloji kulanım kursu ve fatih projesi teknoloji liderlik kursu formu diye ıkı kurs var bunlar hakkında bılgısı olan arkadas varmı acaba
şimdiden teşekkürler

Geri