Format atamıyorum :(

Kodla Büyü

**melike**

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar günaydın
Bilgisayar formata atarken, sürekli yeniden başlatıyor kendini (bazen 10. dakikada, bazen 20 dk sonra)
Neden olabilir?

ares24' Alıntı:
cd sağlam mı bence başka cd ile dene
cd, cd sürücü değiştirip defalarca denedim kafayı yemek üzereyim :(

mutlu 112 hocam power olsa baştan hiç açılmaması gerekmez mi?

Isınmadan kaynaklı olabilir...Fanları ve işlemci macununu kontrol edin...

Isınmadan dolayı benzer problemi yaşıyordum vantilatör ile format atabilmiştim büyük ihtimal böyle bir probleminiz var...

1-power supply
2-işlemcinin fanı arızalı
3-işlemci yerinden oynamış ve iletimi sağlayan pasta tam iletimi sağlamamaktadır

yildiray75' Alıntı:
1-power supply
2-işlemcinin fanı arızalı
3-işlemci yerinden oynamış ve iletimi sağlayan pasta tam iletimi sağlamamaktadır
arkadasımın söylediklerini uygulayın

fanlar dönüyo
ısınma benim de aklıma geldi, buz gibi camın önünde atıyorum formatı vantilatör yok:(
işlemci macununa nasıl bakıcam?

şimdi power değiştircem bakalım

çok teşekkürler bu arada :)

hocam benim başımada buna benzer bir olay gelmişti. format atarken her yeniden başlattığında sıfırdan başlıyordu formata. bende her yeniden başlatmadan sonra format cdsini bir süre çıkardıktan sonra yeniden takıyordum ve böylece formatlama işini bitiriyordum.

Peki format atmadan mesela hiren boot ile pc açıp disk denetleme vs yaparsanız da mı reset atıyor? sadece formatta mı?

onları yapın olmazsa çıkarın işlemciyi . çünkü onu çıkarınca altında macun olsa bile artık olmayacak :D
öncesinde 1-2 tl olması lazım macun alıyonuz uhu (yapıştırıcı) gibi kutularda satılır. yalnız bu kısmı video olarak öncesinde bakın netten yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. ben ilk açışımda fazla zorlamıştım komple işlemci fanı kırılmıştı.

yildiray75' Alıntı:
onları yapın olmazsa çıkarın işlemciyi . çünkü onu çıkarınca altında macun olsa bile artık olmayacak :D
öncesinde 1-2 tl olması lazım macun alıyonuz uhu (yapıştırıcı) gibi kutularda satılır. yalnız bu kısmı video olarak öncesinde bakın netten yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. ben ilk açışımda fazla zorlamıştım komple işlemci fanı kırılmıştı.

hocam sağolun ama o kadar uğraşmak istemiyorum ya, kırarım mıraraım işlemciyi bi de onunla uğraşmıyım
Arkadaşlar dediğiniz herşeyi (işlemci haricinde denedim)
ama maalesef hala kapanıyor :(

hocam harddisk sorunu olabilir mi acaba? bana da geçenlerde bir bilgisayar getirdiler format atarken sürekli belli bir yere gelince mavi ekran hatası alıyorum bende bıraktım:) ama sizde mavi ekran çıkmıyor anladığım kadarıyla bence biraz bekleyin 1-2 saat sonra tekrar deneyin

evrim0626' Alıntı:
hocam harddisk sorunu olabilir mi acaba? bana da geçenlerde bir bilgisayar getirdiler format atarken sürekli belli bir yere gelince mavi ekran hatası alıyorum bende bıraktım:) ama sizde mavi ekran çıkmıyor anladığım kadarıyla bence biraz bekleyin 1-2 saat sonra tekrar deneyin

şimdi hiren boot ile bad sector taraması yaptırıyorum hocam

aslında ilk format atarken bişey fark etmiştim

c'nin üstünde isimsiz sadece 7 mbliık boş bi alan vardı
ben de tüm diki birleştirip tekrar c ve d diye bölmüştüm
acaba o baştaki kısım bozuk kısım mıydı, ama benden önce format atan şahıs nasıl ayarladı ki o şekilde
çok mu karışık oldu anlatabildim mi acaba söylemek istediğimi :? :?

başka pc den söküp ramleri deneyebilrisiniz. o boşluk dediğiniz bölümü sistem kendi ayarlıyor.

3 things you have to take care..

1. Check all the wires either they are connected properly or not.
2. Increase you RAM
3. Repair with OS

nosTRa' Alıntı:
Peki format atmadan mesela hiren boot ile pc açıp disk denetleme vs yaparsanız da mı reset atıyor? sadece formatta mı?
hocam 45 dakika oldu hala kapanmadı, bad sectorleri tarıyo bulamadı gerçi
demek ki sadece formatta oluyo.
neden olabilir?

arkadaşlar bu hiren bitmedi ve benim 45 dk sonra çıkmam lazım yarın devam eder mi kaldığı yerden?

Sayın Hocam öncelikle herşeyden olabilir;
1.PSU bozulmuş olabilir,
2.İşlemci ısınması olabilir,
3.Harddisk bozulmuş olabilir,

Arkadaşlar şu an hiren boot cd takılı va kapanma olmadı
son durum bu
yalnız tarama ben çıkana kadar bitmeyecek, kapatsam ayrın devam etsem sorun olur mu?

**melike**' Alıntı:
son durum bu
yalnız tarama ben çıkana kadar bitmeyecek, kapatsam ayrın devam etsem sorun olur mu?

Yarın diski söküp win yüklü pc de formatlayiniz

nosTRa' Alıntı:
**melike**' Alıntı:
son durum bu

Yarın diski söküp win yüklü pc de formatlayiniz

bunun için özel bir program var mı hocam yoksa direk windowsun kendi biçimlendirme işlemiyle mi yapıcam?

Arkadaşlar bu arada cevapğ yazan herkese çok ama çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız :+1:

Geri