Format Atarken gelen uyarı ?

Kodla Büyü

Rcberk

Site Gezgini
Bugün dizüstü bilgisayarıma format atmak isterken bir siteden indirdiğim win10 64bit 1903 iso dosyasını rufusla usb ye yazdırdıktan sonra (ntfs olarak) boot ayarlarını yapıp C diskini bicimlendirdikten sonra kuruluma başlarken şu hatayı verdi:

"Windows, EFI sistem bölümünün NTFS olarak biçimlendirildiğini tespit etti. EFI sistem bölümünü FAT32 olarak biçimlendirin ve kurulumu yeniden başlatın."

Daha sonra tekrardan başka bir win10 64bit indirip rufusla FAT32 olarak olarak usb ye yazdırdım ama kurulumda yine aynı hatayı aldım.

Bilgisayarda 240gb ssd (Yerel disk C), 1tb hdd (Yerel disk E ve D) olmak üzere iki harddisk bulunuyor.

Tecrübesi ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bilgisayar format atarken bizim göremediğimiz, yaklaşık 250 mbyte lık uefi bölüm var. Sizin sistem o bölümü ntfs olarak biçimlendirmiş, bilgisayarı çalışan windows ya da ubunutu dan açıp o bölümü tekrardan fat32 olarak biçimlendirirseniz sorununuz çözülecektir. Rufus da ayarlardan çözüleceğini sanmıyorum.

Son yazılan cevap mantıklı. Onu Yapamıyorsanız da diski tamamen silip tekrar format atın. Windows kendisi doğru şekilde biçimlendirip kuracaktır.

Geri