Format ekranı çok geç geliyor

Kodla Büyü

nedlloyd

Aktif Üye
Bir ogrencimin bilgisayarına Windows 10 yüklemeye çalışıyorum. USB den. Uefi, legacy bunlarda sorunum yok. Açılışta USB yi görüyor boot ekranından. Yüklemeye başladığım zaman inanılmaz yavaş. Farklı HDD takıp denedim gene aynı sıkıntı. Aynı USB ile bugün masaüstü bir bilgisayara kurulum yaptım çok hızlıydı. Öğrenci laptobunda yaşadığım sorun ne olabilir. 4 farklı HDD ile deneme yaptım olmadı. DVD den kurulum yapmaya çalıştım yine aşırı yavaşlık. Yani kurulum ekranının gelmesi 2.5 saat kadar sürüyor. Yardımlarınızi bekliyorum.

cevabı ben de merak ediyorum. benzer bi sorunu akıllı tahtada yaşamıştım. faz2.2 tahtaya mersin v5 imajını 5 6 saatte atmıştı.

Artik vazgeçtim. Ne 32 bir ne 64 bit, ne Windows 7, ne Windows 10. Hepsinde kurulumdan sonra takılıyor. Farklı HDD takıyorum yine aynı. GBT, MBR,uefi,legacy ne varsa denedim olmuyor.

Hocam muhtemelen donanımsal bir arıza. Bu nedenle bios güncellemesi yapabilirsin. DVD Rom Sürücüyü çıkartıp (söküp) öyle kurulum deneyebilirsin. Öyle de çözülmezse en son paylaşılan Siirt Faz2 imajını yükleyebilirsin.

Geri