formatörlerin geleceği

Kodla Büyü

vkurtcu

Site Gezgini
Arkadaşlar geçen bir seminere katıldım orada bilgisayardan teknolojiden bahseden, milli eğitim şube müdürü vardı (bir ilin) eğitim öğretimden sorumlu imiş kendisi. o esnada bi fırsat buldum ve kendisine durumumuzu sordum ve neden dersimiz seçmeli hale getirildi ve ardından 4 -5 lerde niçin kaldırıldı sonumuz ne olacak diye sordum cevabı özetle bu sene 4-5 lerde kalktı seneye ikinci kademedede kalkacak çünkü dünyanın hiçbir ülkesinde bilgisayar dersi adı altında özerk bir ders yok dedi. bu nedenle kaldırılıp bize bi nevi rehber öğretmenlere benzer uygulama yapılacakmış yani hiç ders yok, ders saatlerinde formatörlük işleri yapılacak teneffüslerde ve 15-17:00 saatleri arasında bt sınıfının kullanımını sağlayacakmışız .

vkurtcu' Alıntı:
Arkadaşlar geçen bir seminere katıldım orada bilgisayardan teknolojiden bahseden, milli eğitim şube müdürü vardı (bir ilin) eğitim öğretimden sorumlu imiş kendisi. o esnada bi fırsat buldum ve kendisine durumumuzu sordum ve neden dersimiz seçmeli hale getirildi ve ardından 4 -5 lerde niçin kaldırıldı sonumuz ne olacak diye sordum cevabı özetle bu sene 4-5 lerde kalktı seneye ikinci kademedede kalkacak çünkü dünyanın hiçbir ülkesinde bilgisayar dersi adı altında özerk bir ders yok dedi. bu nedenle kaldırılıp bize bi nevi rehber öğretmenlere benzer uygulama yapılacakmış yani hiç ders yok, ders saatlerinde formatörlük işleri yapılacak teneffüslerde ve 15-17:00 saatleri arasında bt sınıfının kullanımını sağlayacakmışız .

ağzı olan konuşuyor arkadaşım. torba değil ki büzesin.

Bildiğiniz kadrolu internet kafeci olacaz.Şaka gibi.

Böyle bir şey yapmaya hakları yok.
Ben Bilgisayar Öğretmeni olarak atandım ve bu hakkı benden alamazlar.
Eğer hocam dediklerin olursa dava açarım.

zorla formator yapıyorlar... isteğe bağlı zorunluı. genel olarak çoğu okulda 6 saat ders kalmıstır herhalde... öğretmen ne yapacak bu durumda yta okul okul gezecek yada seve seve formator yani bilgisayar tamircisi internet cafe işletmecisi olacak. bilseydim öğretmen olmaz cafde acardım herehlade daha cok kazannrıdım hemde kafam rahat olurdu..

Mesela bu yıl tayin isticem seneye yeni okuldayım. dersler kalkarsa ben öğrencileri nasıl tanıcam, öğrenci bize öğretmen gözüyle de bakmıcak zamanla

bilişim dersi kaldırılması mantıklı. diğer ülkelerde bu ders yok. ama yerine ders içeriği daha düzenli word exelden ziyade daha içerikli konuları olan BAY microsoft beyefendiyi daha da zengin etmeye değilde öğrencinin şöyle 8 yıllık bir eğitimde güzel bi yerlere getirebilecek biraz programcılık biraz we tasarım gibi işine daha fazla yarayabilecek içeriklerle düzenlenmesi daha mantıklı gibi geliyor.

vkurtcu' Alıntı:
böyle saçmalık olmaz keşke sınıf öğretmeni yada anasınıfı olsaymısım puanımızla rezil olduk

ay evetya bu ne rezillik
şimdi bu bölümü açan insanlara küfrediyom
onlar bu bölümü açtıda biz kazandık ve rezil olduk

yurt dışında arkadaşı akrabası tanıdığı olan yok mu? bilgisaya dersi var mı yok mu? varsa nasıl bir öğretim sistemi var acaba?

vkurtcu' Alıntı:

buyur burdan yak. Rehber ogrtmen 15:00 a kadar calıssın biz 17:00 a kadar. Ben gecede okulda yatmak istiyorum kardeşim. Bakanı, müsteşarıda bakanlıkta yatsın. Milletvekili mecliste uyusun. Biz laboratuara yatark atarız sorun değil 17:00 da cıkabiliyoruz cıkana kadar eger biraz iyi niyetli!! ve buyuk bir okuldaysak isek 19:00 yi bile bulabiliyor.

Resmen hapis gibi biz ogretmenlik için okuduk 21 saat derse girip adam gibi planını programını yapan biri için ogretmenlik yeterince tatmin edici bir meslek, sabah 8:00 aksam 17:00 yaz-kış, ara tatil calısacaksak biz hangi ara hayatsal faaliyetlerimizi surdureceğiz :verymad:

bilgisayardan da 55 kişilik sınıflarda 15 bilgisayarla ders işlemeye çalışmaktandan da nefret etttirdiler zaten ne deyim inşallah branş değişikliği gibi bişey olur.

bütün bilişim öğretmenleri dertli. inşallah branş değiştirme gibi bişi olur ama ben bilgisayardan o kadar nefret ettim ki tekrar 4 yıllık bi mat yada sınıf öğretmenliği gibi bölüm okumayı düşünüyorum. neden bizi harcadılar? nahlet bölüm açılmasaydı o aldığımız yüksek puanlarlan işimize yarayan başka bölüm seçerdik. ama olan oldu. şimdi geleceğimiz için kaygılanıyoruz. belirsizlik içinde sinirlerimiz yıpranıyor? ne yapalım? seyirci kalamayız.

arkadaşlar bana kızacak :!:

ama bencede bilgisayar dersi gereksiz!

biz dersi unutalım bundan sonra bizim için en iyisi ne olur onun hakkında düşünelim!

mahmutkarakus' Alıntı:

biz dersi unutalım bundan sonra bizim için en iyisi ne olur onun hakkında düşünelim!
Yazdığınız yorumu okuyan bilişim teknolojileri öğretmeni değilde 180 saat kurs alarak ek ders ve derse girme kaygısı olan arkadaşlardan sanır. Biz eğitimciyiz.Benim gibi düşünen arkadaşlar olması beni bir nebze olsun mutlu ediyor.

deftones' Alıntı:
mahmutkarakus' Alıntı:

Yazdığınız yorumu okuyan bilişim teknolojileri öğretmeni değilde 180 saat kurs alarak ek ders ve derse girme kaygısı olan arkadaşlardan sanır. Biz eğitimciyiz.Benim gibi düşünen arkadaşlar olması beni bir nebze olsun mutlu ediyor.
sanalda kimin ne oldugu belli olmaz 180 belgelimi veya idareci ben ikendi braşımdan kimsenin bunu haklı görecegini sanmıyorum mümkünse nacizane düşüncelerinzi bu gergin zamanlarımızda kendinize saklayın madem 8-5 memur olacaktınız 4 yıl okumaya gerek yoktu

arkadşalar böyle dolduruşlara gelmeyin.Bence yine nabız yokluyorlar.Baktılar ses çıkmadı mı uygulamaya koyuyorlar .Bizler öğretmen olmak için okuduk ve öğretmenliğimizi yapmak için herşeyi de yapacağız.

bötezede' Alıntı:
deftones' Alıntı:
mahmutkarakus' Alıntı:

sanalda kimin ne oldugu belli olmaz 180 belgelimi veya idareci ben ikendi braşımdan kimsenin bunu haklı görecegini sanmıyorum mümkünse nacizane düşüncelerinzi bu gergin zamanlarımızda kendinize saklayın madem 8-5 memur olacaktınız 4 yıl okumaya gerek yoktu

arkadaşım ben bote mezunuyum bu 1

mantıklı bir insanım ve cebit etkinliğine katılacağım bu 2

ben görüş belirttiğimde katlanamayacaksanız, beğenmediğiniz görüşe saygı duymayacaksanı ugandaya gidin bu 3

ben formatörlüğü övmüyorum , şartların bizim lehimizde değiştirilmesi gerektiğine inanıyorum ama ders işi biraz sakat bu 4

herkesin aynı görüşte , tek tip olmasını istiyorsan git başka biyerde yaşa :!: :!: :!:

ben hayalperestlikten uzak , bizim için en iyi sonucun çıkmasını istiyorum.

Bu da benim isteğimle değil ortak hareket ederek olur.

fikir belirtmekte özğür olamadığımız bir ortamda çözüme ulaşmada ne kadar başarılı olacağız!

bence çözüme odaklanalım

SON DAKİKA : MEB akın soft un internet cafe programını lisanlı olarak okullara dağıtacak .. Ayrıca bir cay ocağı ve tost makinasının da BT Lab larnda öğrencilerin hizmetine sunulacağı tartışılmakta :)))))))))))))) Not defteri yerine adisyon ve bakkal defteri tutmak için BT öğretmenleri 3 aylık seminere alınacaklarmış :puhaha: :puhaha: :puhaha:

komik ama yakında bunları da yaparsak şaşırmayın ...

tucker boi' Alıntı:
SON DAKİKA : MEB akın soft un internet cafe programını lisanlı olarak okullara dağıtacak .. Ayrıca bir cay ocağı ve tost makinasının da BT Lab larnda öğrencilerin hizmetine sunulacağı tartışılmakta :)))))))))))))) Not defteri yerine adisyon ve bakkal defteri tutmak için BT öğretmenleri 3 aylık seminere alınacaklarmış :puhaha: :puhaha: :puhaha:

:lol:

tucker boi' Alıntı:

halimiz duman :puhaha:

tucker boi' Alıntı:

komik ve düşündürücü. acaba canımız istediğinde dükkanı kapatmamıza izin verirlermi?

bu sene formatörlükte 2. yılım ama ben bıktım artık 8-5 çalışmaktan. belki size yanlış gelecek ama bu mesleği yarım gün, yaz tatili war diye seçtim ama düştüğüm duruma bakın. herkes okuldan çıkıp gidiyor we buz gibi okulda ben bekliyorum. idareci olanlar en azından bi sınava girdiler we 8-5 olacağını bile bile bu işe başladılar. ama ben we benm durumumda olanlar ders dolduramayıp norm fazlası olmamak için we maddi sıkıntılardan dolayı formatörlüğü seçiyo. meb den biraz mantıklı olmalarını bekliyorum. kimse memur olmak için okumadı 4 sene.

arkadaşlar biz öğretmen olmak için okuduk. lavinia ya katılıyorum. idareciler 8-5 mesaiyi bilinçli olarak seçtiler. eğer hepimizi rehber öğretmen veya formatör (adımız her ne olacaksa :!: ) yapacaklarsa yaz tatili ve mesai saatlerini idarecilerle bir tutamazlar, tutturmayız. öyle bir uygulama gelirse dava açacak ilk kişilerden biri benim.

Geri