Formattan sonra bilgisayar kablosuz ağları görmüyor

Kodla Büyü

patoo

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar toshiba satellite c660d-11L marka bilgisayara format attım. win7-32bit kurulu.. internete bağlanamıyorum, kablosuz ağları görmüyor cihaz. Aygıt yöneticisinden baktığımda "Ağ denetleyicisi" yüklenmemiş görünüyor.
toshibanın sitesinden bu modele ayit sürücülerin bir çoğunu indirip kurdum ama işe yaramadı. Bios güncellemesi bile yaptım. Bir çok sitede bu sorunu araştırdım ama çözüm yok. :verymad:
Acil yardıma ihtiyacım var...

Re: Ynt: Formattan sonra bilgisayar kablosuz ağları görmüyor

Başlangıçta çalışanlardan kablosuz sıfır yapılandırmasını etkinleştir.
Yada Toshiba'nın bu bilgisayara ait FN tuş kombinasyonları ile ilgili bir ek programı (Shif key gibi ismi olan) vardır.
Onu yükle.
Toshiba sitesinde driver olarak değil, Utilities olarak bak.Yardımcı programdır. FN tuşunu etkinleştirir.
Tabiki sistemin wi fi olayınıda etkinleştirir.

üstad fn tuş kombinasyonunu aktif ettim "kablosuz açık" modda ama halen kablosuz ağları göremiyorum.

Kimi bilgisayarlarda özellikle wifi açıp kapatmaya yarayan tuş vardır.klavye üst kısmında ve bazen yan tarafta
Bir gözatın.
Yoksa
Bilgisayarım sağ tık
Sistem özelliklerinden (olay görüntüleyicisi ve harddisk böldüğümüz bir yer var, ben cepten yazıyorum ve yerini tam bilmiyorum) Kablosuz yapılandırna sağ tık başlangıçta çalıştır yap ve restart et.

öncelikle ilgin için teşekkür ederim arkadaşım. Bu son söylediğinide yaptım "kablosuz yerel ağ otomatik yapılandırma" yı açtım bir kaç özelliği daha başlattım ama olmadı.
Aygıt yöneticisi bölümünde "Ağ denetleyicisi" yüklenmemiş görünüyor. Sanırım o yüklemem sorunu çözecek ama onun sürücüsünü bulamadım...

Hocam
Konu laptop ta wifi ise, arıza % 50 sürücüdür.% 45 yazdıklarım, % 5 fiziksel arızadır.
Sürücüde ise.
Eskisini "kaldır ve sil " yapıp diğerini yükleyin.

Yani Toshiba gibi bir firmanın sitesinden bulamadıysanız daha ne diyeyim.
Davidinfo yada diğer adı ile drop.su sitesinden ofline sürücü bulmaya yarayan bir dosya var.Ama 10 -15 gb büyüklüğünde.Bunu başka sistemden torrenten indirin. Her eve lazım.

toshibadadn indirdiklerin çalışmadıtsa wireless kartının modelini bul başka bir yerden indirip yükle.aida64 ü kullanabilirsin modeli öğrenmek için

Belki yanlış sürücüyü yüklüyorsundur. Sürücüyü otomatik bulup yükleyen driver pack solution'ın güncel bir versiyonunu dene.

Ağ denetleyicisi kurulmamış olarak görünüyor aygıt yöneticisinde...
Ağ denetleyicisiin kimliği :
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_7175144F&REV_01

internette arattım ama çıkan adreslerde ulaşamadım bir türlü...

Geri