foto kalite arttırma mümkün mü?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, elimde 2048*1536 ebatlarda-96dbi-JPG fotoğraflar var ama kaliteleri düşük 242 KB boyutlarda, bizim istediğimiz şey ise bu fotoğrafların 150-300dbi arasında 1MB-5MB aralığında olmalarını sağlamak, bunu yapmak mümkün mü?
teşekkürler yardımlarınız için.

Parhelion' Alıntı:
http://www.bascek.com/11462/photoshop-ile-fotograflarinizi-300-dpi-yapin/

tabi bu işlem sonucunda birşey değişmeyecek aslında. gerçek anlamda kalite artırmak mümkün değil. sadece görünürde 300dpi ve bahsettiğiniz boyutlarda olan doğan görünümlü şahinler elde edeceksiniz :)

hocam çok sağolun, videoyu izledim 242KB den 775KB ye kadar çıkarttı, 1MB'ı geçmesi lazım fotonun başka ne yapabiliriz, çok şey mi istiyorum acaba :)

hocam onun için yine photoshop farklı kaydet deyip jpeg seçtikten sonra karşınıza gelecek ekrandan kalite ayarını yükselterek dosya boyutunu artırmayı deneyebilirsiniz ama biraz şansa kalıyor.

ikinci yöntem ise jpeg şart değilse png, tiff vs gibi sıkıştırma yapmayan bir formatta kaydetmek. kolay gelsin

Parhelion' Alıntı:
hocam onun için yine photoshop farklı kaydet deyip jpeg seçtikten sonra karşınıza gelecek ekrandan kalite ayarını yükselterek dosya boyutunu artırmayı deneyebilirsiniz ama biraz şansa kalıyor.

ikinci yöntem ise jpeg şart değilse png, tiff vs gibi sıkıştırma yapmayan bir formatta kaydetmek. kolay gelsin

hocam 1.dediğinizi denedim yemedi ama en fazla 700 küsür yapıyor, 2.dediğinizi denediğimde ise yani PNG olarak kaydettiğimde boyut olarak 1mb'ın üzerine çıkıyor ancak bu seferde sağ tuş yapınca foto'nun dpi değeri yazmıyor:(

Geri