Fotokopi Makinası Ağdan Yazdırma yardım??

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar utax 4035 fotokopi makinasından(arayüzü kyocera3040 ile aynı) başka odada bulunan win xp yüklü bir bilgisayardan gönderilen çıktıların alınması için ağdan hangi işlemleri yapmamız gerekiyor. Yardımcı olur musunuz?

hocam denetim masasından yazıcı ekle tıkla. ağ üzerinden yazıcı ekle tıkla. orda birşeyler çıkacak ileri diyerek driver yükleme kısmına gel ve internetten indirdiğin driverı gözat kısmından yükle. bu şekilde olması lazım. en son eğer yazdırmazsa aygıtlar ve yazıcılar kısmından yazıcı üzerinde sağ tık yazıcı özellikleri tıkla ve ordan bağlantı noktalarını seç. yazıcının ip numarasını bağlantı noktasını yapılandır kısmından gir. olay tamamdır.

Hocam bir de şuna dikkat edin eğer bilgisayar wifiden bağlanıyorsa ve accespoint kullanıyorsanız aynı ıp aralığında değer verdiğinden emin olun. fotokopi makinasının bağlı olduğu ağ 192.168.1.... ile başlayabilir accespoint ise 192.168.2.... gibi olabilir buna dikkat edin.

Fatih ağı mı hocam
Evet hocam. Arkadaşların dediği gibi yaptım çıktı aldım. Ancak bi süre sonra çıktı gönderdiğimde makina hiç tepki vermedi belgeleri bitiktirdi pc ve yazdırılamıyor uyarısı verdi. Sabit ip verdim varsayılan ağ geçiti ağ maskesi vs her ayarı yaptım ama anlamadım

Geri