FP-Btr Öğretmenlerine Ara Tatilde 18 Saat Ücret Ödenir mi?

Kodla Büyü

bilgisayar51

Aktif Üye

FP-Btr Öğretmenlerine Ara Tatilde 18 Saat Ücret Ödenir mi_Sayfa_1.jpg
FP-Btr Öğretmenlerine Ara Tatilde 18 Saat Ücret Ödenir mi_Sayfa_2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ozetle Habib hocam cevap olarak hayır demiş. Seminer dönemlerinde kendi okullarimizda gecirecegiz denmis. Ve 15 saat ek ders hesaplaması yapılacak demiş.

O zaman şöyle bir soru ekleyeyim. Her BTR öncelikle kendi okulunda da BTR olduğuna göre,
Kendi okulumuzda seminer döneminde mesleki çalışmalarda bulunarak seminer aynı zamanda da diger ET vb. konularda destek olarak BTR görevini yürütmüş oluyor muyuz ?

6 Nisan'a kadar bolca vakit var bence değişen değişir, kalan kalır. Tek bildiğim aksi söylenene kadar 10.02.2020 tarihli yazı geçerlidir.

Vallahi buna görüş istenmez. Adamlar açık açık yazmış işte seminer döneminde görevlendirme devam eder diye. Görevlendirmenin devam etmesi ne demek aynı şekilde tüm işlemler devam edecek demek. Normal zamandaki gibi eğitim-öğretim faaliyetleri boyunca okulda kalıp, BTR olarak ekders alacaksın demek. Daha ne desin adamlar yahu.

Vallahi buna görüş istenmez. Adamlar açık açık yazmış işte seminer döneminde görevlendirme devam eder diye. Görevlendirmenin devam etmesi ne demek aynı şekilde tüm işlemler devam edecek demek. Normal zamandaki gibi eğitim-öğretim faaliyetleri boyunca okulda kalıp, BTR olarak ekders alacaksın demek. Daha ne desin adamlar yahu.
+1
Aynı fikirdeyim aslında ama her zamanki gibi ikiye bulunuyoruz yine anlamadım bende

%100 katılıyorum

Hocam bu son gönderilen yazıyla yeğitek son noktayı koymuş. Sürekli görüş istemekte işleri karma karışık hale getiriyor. Bence gerek yok, ayrıca ilk dönemdeki ara seminer döneminde 15 saat ek ders aldık, bu dönemde 15 saat verirler ya da 18 saat verirler 3 saat için de değmez. Bu yazıda önemli olan kulüp ücreti kazanımıdır. Saygılar.

Çok fazla kurcalamamak lazım,sessizlik lütfen..Hiç hayrımıza bir yazı çıkmıyor çünkü.

Hocam bu son gönderilen yazıyla yeğitek son noktayı koymuş. Sürekli görüş istemekte işleri karma karışık hale getiriyor. Bence gerek yok, ayrıca ilk dönemdeki ara seminer döneminde 15 saat ek ders aldık, bu dönemde 15 saat verirler ya da 18 saat verirler 3 saat için de değmez. Bu yazıda önemli olan kulüp ücreti kazanımıdır. Saygılar.
kulüp önceki yazılarda zaten vardı hocam.eğitim öğretim saatleri dışında yaptığın kulüp çalışmasının ücretini alabiliyorsun dyk,belletmenlik,egzersiz gibi.bunun önünde bir engel yoktu.

arkadaşlar görüş yazısı istenip ek ders ödenmesi ve görevlendirmenin o haftayı da kaplamasını istemeliyiz. ses çıkarmazsak kimse emzik vermez.

merhabalar. kulüp kesin alabiliyoruz değil mi. çünkü yazıdaki "sosyal etkinlikler kapsamındaki kulüp faaliyetleri " cümlesinin okul saati dışındaki öğrencilerden ücret toplanılarak yapılan kulüpler olacağı düşüncesini paylaştı az önce müdür yardımcımız

merhabalar. kulüp kesin alabiliyoruz değil mi. çünkü yazıdaki "sosyal etkinlikler kapsamındaki kulüp faaliyetleri " cümlesinin okul saati dışındaki öğrencilerden ücret toplanılarak yapılan kulüpler olacağı düşüncesini paylaştı az önce müdür yardımcımız
Yahu ne kadar da konuyu dağıtan/anlamayan idareciler var..
Kulüpten kasıt okuldaki kulüp faaliyetleri işte.. Bilişim ve internet, Yeşilay, Sivil Savunma, Kütüphanecilik vb..
Hocam o müdür yardımcısına sorun Yelken Kulübü falan mı düşünüyor!! Yani bir resmi yazıyı nasıl anlamazlar anlamış değilim..

Yahu ne kadar da konuyu dağıtan/anlamayan idareciler var..
Kulüpten kasıt okuldaki kulüp faaliyetleri işte.. Bilişim ve internet, Yeşilay, Sivil Savunma, Kütüphanecilik vb..
Hocam o müdür yardımcısına sorun Yelken Kulübü falan mı düşünüyor!! Yani bir resmi yazıyı nasıl anlamazlar anlamış değilim..
yelken kulübü :) çok güldüm ilahi hocam

Tekrar bakınca gözüme bir şey takıldı. Madde 87' ye göre "Görevli yöneticiler ve öğretmenler sene başı, sene sonu ve ara tatillerde mesleki çalışmayı kendi okullarında alır." diyor. Acaba bu durum başka okullarda yönetici olarak görevlendirilen öğretmenler için de geçerli mi? ya da kendi okulunda yönetici olarak görevlendirilen öğretmenler de mesleki çalışma döneminde 15 saat ekders mi alıyor?

Tekrar bakınca gözüme bir şey takıldı. Madde 87' ye göre "Görevli yöneticiler ve öğretmenler sene başı, sene sonu ve ara tatillerde mesleki çalışmayı kendi okullarında alır." diyor. Acaba bu durum başka okullarda yönetici olarak görevlendirilen öğretmenler için de geçerli mi? ya da kendi okulunda yönetici olarak görevlendirilen öğretmenler de mesleki çalışma döneminde 15 saat ekders mi alıyor?
+1
Güzel nokta

Ben kadromun olduğu okuldan baska bir okulda btr olarak gorevlendirildim 1 gun kendi okulumdayim 4 gün gorevlendirildigim okulda. Ara tatilde nerde olmam gerekiyor anlayamadim şimdi

Ben kadromun olduğu okuldan baska bir okulda btr olarak gorevlendirildim 1 gun kendi okulumdayim 4 gün gorevlendirildigim okulda. Ara tatilde nerde olmam gerekiyor anlayamadim şimdi

En son yazı ne diyorsa o. Karışıklığı gidermek için YEĞİTEK yazı göndermiş, başka ne yapsın ?

Yöneticiler mesleki çalışmalarının yanında yöneticilik görevlerini yaptıklarını için 18 saat alırlar.

Yazının 1. maddesinin son cümlesinde açıklamış.. Görevlendirildiğin okulda olacaksınız hocam.

bilişimin değeri yok. btr olup alıp alamaz derdine düşmeye de gerek yok. günümüzde bilişimcinin yapacağı en mantıklı şey idareye geçmektir. zaten geçmese de idareciler her işini bilişimciye yaptırıyor. bir de üstüne derse giriyor. idareci ol yoluna bak boşver

Ekli dosyayı görüntüle 65239 Ekli dosyayı görüntüle 65240
Ara tatil olursa, Valilik olurunda aksi belirtilmedikçe, Ek ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre (mebbis-arge-btr vb) görevlendirmeler 18 saat Ek ders alacaktır. Btr 15 saat alacak olursa, mebbis-arge görevlendirmeleri de 15 saat almalıdır. Çünkü görevlendirme yönetmelik maddesi hepsinde 16. Maddedir.

Geri