FP-BTR'nin Sınıf Rehberliği Alması, Nöbet Tutması, DYS açmas

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
Arkadaşlar internet ortamında görevlendirmemiz ile ilgili bir çok haber dolaşmakta. Malumunuz DYS'nin önünü açan bir yazı yayınlandı. Peki bu yazı beraberinde nöbet tutmayı getirdiği gibi sınıf rehberliğinin de önünü açacak mı? Eğer açacaksa eylül dönemi geldiğinde yine ilçe ve il milli eğitimler gözlerini üzerimize çevirip, kendilerince dayanak çıkarıp bu yolları kapatırlar mı?

nöbet ile ilgili bakanlık Bilgi Edinmeye sorduğum soruya gelen cevap tam komedi.
Başvurunuza ilişkin cevap :

"Sayın ........ Belirttiğiniz yazı Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi ve eğitim öğretim saatleri dışında yapılan diğer eğitim öğretim faaliyetlerini kapsamaktadır ve yetiştirme ve destekleme kursları da bu kapsamda değerlendirilmektedir. Nöbet görevi ile ilgili olarak, Fatih Projesi BT Rehberliği Görevini kendi okulunuzda mı, başka bir okulda mı yaptığınızı, kaç saat ders görevinizin bulunduğu gibi ayrıntıları belirtmediğiniz için yardımcı olamıyoruz."

sonra daha sade bir şekilde durumu tekrar yazdım ikinci gelen cevap da ;

"Konu hakkında Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 19/04/2016 tarihli ve 4414254 sayılı yazısında yapılan açıklama nedeniyle bu Genel Müdürlükten görüş sorulması gerekmektedir."

Bilgi edinme kanunu da der ki "İstenen bilgi veya belge, başvurulan kurum ve kuruluştan başka bir yerde bulunuyorsa, başvuru dilekçesi bu kurum ve kuruluşa gönderilir ve durum ilgiliye yazılı olarak bildirilir." ama saolsun bakanlık topu yine taca atmış adam gibi cevap yok ben mi YEĞİTEK den görüş sorayım ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri nöbet ücreti ödememekte ısrarlı nasıl görüş sorsunlar bakanlığa

Geri