FPBTR ve sınıf Rehberliği

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
FPBTR olarak görev yapıyorum. Öğretmen az olduğu için bana sınıf verildi. Sınıf tan ek ders alabiliyor muyum.?

Hocam sınıf vermemesi gerekir eğer veriyorsa da ek dersini vermesi lazım. 30 saat derse giren öğretmene sen 18 saat alıyorsun sınıftan sana ek ders veremem denemeyeceğine göre mantık olarak size de vermesi lazım bence

Ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını bilen varsa resmi dayanağı ile paylaşırsa çok iyi olur

resmi dayanağını bulmak için uğraşma hocam. sınıfın varsa ek dersini alırsın.

Resmi dayanağı var hocam. Gorev tanımında yazıyor sınıf ce kulüp verilmeyeceği. Buna rağmen veriyorsa o zaman ücretini de ödesin

xapex' Alıntı:
Resmi dayanağı var hocam. Gorev tanımında yazıyor sınıf ce kulüp verilmeyeceği. Buna rağmen veriyorsa o zaman ücretini de ödesin
Vermem diyor zaten. 5 şube var ben 5. öğretmenim. Bu ihraç işi filan derken öğretmen kalmadı kadrolu. Öğretmen olmayınca birşey de diyemiyorum. Ek derste yazmam diyor zaten. Bugün de gelmiş hala öğrenci tanıma fişi uygulamadınız mı diyor. 3. hafta veli toplantısı diyor. diyor da diyor :)

http://www.memurlar.net/haber/580305/

Buradaki haberin gerçeklik payı nedir hocam.
Şu cümleyi kullanmış:
"Görevlendirilen Öğretmenlere, sınıf öğretmenliği görevine binaen ayrıca 2 saat ek ders ödenmesine devam edilecek."
Yazıdan bişey anlamadım :)

Geri