Fuat Avni Memur-Sen'den bahsetmiş

Kodla Büyü
4 yıldır ebs yetkili hatta 11 iş kolunun 10 nunda yetkili 700 binden fazla memur üyesi var bunun 450 binden fazlası öğretmen.
ebs bizim öğretmenin hangi hakkını kazandı da bu kadar üyesi var? başarısı hükümete dayanan bir sendika olur mu? sendikayı sendika yapan öğretmendir. sendikayı suçlamayın onu yetkili yapan öğretmenleri suçlayın

Bize bugün yeni müdür yardımcısı geldi, müdürle muhabbetimiz iyidir bana dedi yeni gelen arkadaş çok dürüst namazında niyazında islam ahlakı olan kişidir :D :D doğrudur ama vallahi gülmek geliyor içimden, inan dinden çıkmaktan korkuyorum, Allah'ım beni affetsin, arkadaş gerçekten iyidir hoştur onu yargılamak bana düşmez, daha tanımıyorum bile... Ama sendikanın bende çok kötü bir imajı var. Elbette tamamını kastetmemekle birlikte birçoğunun kıldığı namaz bile gösteriş, konuşmasında seçerek kullandığı elhamdülillah, Allahın izniyle gibi kelimeler bile yapmacık geliyor. Okulumdaki sınavla gelmiş eğitim senli müdür yardımcısı ile aramız açık hç konuşmuyoruz ama ona daha fazla saygı duyuyorum çünkü adaletsiz yöntemle değil sınavla geldi.

Bu ülkede sendikacılığın olmadığına inanıyorum. Bu yüzden hiçbir sendikaya üye değilim. Sendikalar siyasi fikirlere göre gruplandığı sürece de olmayacağım.

Arkadaşlar ak parti ve ebs yok iken es veya tes yetkili sendika iken onlar farklı şeyler mi yapıyorlardı? Hayır diyen anca kendini kandırır. Her dönemde sendikalar bunu yapmıştır, hatta bazı sendikalar ihanet noktasına kadar getirmiştir işi, belki yaşınız yetmiyor hatırlamıyorsunuz bunları ama maalesef bu böyle.

Hani bir laf var ya, dinime söven müslüman olsa diye, işte o hesap

Hasanhoca' Alıntı:
Arkadaşlar ak parti ve ebs yok iken es veya tes yetkili sendika iken onlar farklı şeyler mi yapıyorlardı? Hayır diyen anca kendini kandırır. Her dönemde sendikalar bunu yapmıştır, hatta bazı sendikalar ihanet noktasına kadar getirmiştir işi, belki yaşınız yetmiyor hatırlamıyorsunuz bunları ama maalesef bu böyle.

Aynen hocam bütün sendikalar aynı. Türküye de sendikacılık sadece milleti sömürmekten ibare. şahsen ben Türk eğitm senliyim ama ne öğretmenler gününde ne de diğer özel günlerde okula gelip halimizi hatrımızı soran birisi yok. (merkez okuldayım ve kocaeli şubesine 10 dk mesafedeyim.) insan bir gelir okul okul dertlerimizi sorunlarımızı dinler öğretmenler gününü kutlar vs. he bu diğer sendikalarda daha farklıdır ama temele indiğimizde hepsi öncelikle kendi menfaatlerini düşünmektedir.

sendikalar kendileri için değil sendikalar üyeleri için vardır. ama bizim ülkemizde Üyeler sendikalar için var.

Şu ana kadar hiçbir sendikaya üye olmadım. Olmayı da düşünmüyorum. Sendikacılık tam demokratik ülkelerde vardır. Maalesef ülkem için aynı şeyi düşünmüyorum. Sendikaları da suçlamıyorum sendikalar üyelerinin yansımasıdır. Üyesi hesap sormuyor ki. Bırakın hesap sormayı onlar da aynı padişahım çok yaşa. Sendikayı yetkili yapan üye sayısıdır. Bu kadar üyesi varsa demek ki sendikasından memnunlar. (çok ağır kelimeler kullanmak istemiyorum)

Hükümete yakın sendikacılık mı olur. sendikacılığın temeli temsil ettiği grupların haklarını savunmak ve yeni haklar elde etmeye çalışmaktır. Sendikacılık temelinde sosyalist düşünce yatar. Sendikacılık faaliyetleri temsil ettiği çalışanların hakları ve kazanmak istediği haklar doğrultusunda olmalıdır. O ne öyle sendikalar herşeyi üstleniyor. Kuruluş amacı haricinde herşeyle uğraşıyorlar. Bakın okullardaki sendika panolarına. Birisi 23 nisan yerine kutlu doğum haftası faaliyetleriyle, diğeri Anadilde eğitimle, bir diğeri ise Aba altından Vatan sömürüsüyle uğraşıyor.

yarın bir gün bir savaş halinde olsak bu adamın devlet sırlarını ve toplantılarını düşman devletlere servis etmeyeceği ne malum. İşiniz fuatavni ye kaldıysa avutun kendinizi devirirsiniz hükümeti kırmızı kar yağınca :D :D :D

Hasanhoca' Alıntı:

akyildiz41' Alıntı:
Hasanhoca' Alıntı:

Aynen hocam bütün sendikalar aynı. Türküye de sendikacılık sadece milleti sömürmekten ibare. şahsen ben Türk eğitm senliyim ama ne öğretmenler gününde ne de diğer özel günlerde okula gelip halimizi hatrımızı soran birisi yok. (merkez okuldayım ve kocaeli şubesine 10 dk mesafedeyim.) insan bir gelir okul okul dertlerimizi sorunlarımızı dinler öğretmenler gününü kutlar vs. he bu diğer sendikalarda daha farklıdır ama temele indiğimizde hepsi öncelikle kendi menfaatlerini düşünmektedir.

sendikalar kendileri için değil sendikalar üyeleri için vardır. ama bizim ülkemizde Üyeler sendikalar için var.

Yani diyorsunuz ki hala koşa koşa EBS ye üye olun, haklarınız yenmeye devam etsin, nasıl olsa o zaman da yenmişti...

Madem öyle şöyle desek daha doğru olmaz mı?
Biraz dik durup paçası yiyen varsa dik duruş sergileyen sendikalara geçsinler... En azından memurun haklarının yenilmesine biraz engel olmuş oluruz. Yanlış anlaşılmasın sendika ismi vermiyorum... Ama maalesef bizim insanımız kişisel menfaatlerini toplum menfaatlerinin önünde tutuyor... Bunu da, onlar da aynısını yapmıştı şimdi biz de aynısını yapıyoruz diyerek savunuyorlar...

Farklı bişey mi bekliyordunuz?
Trt genel müdürü yaptığı hizmetin karşılığını aldı, Samsuna vali oldu.
Adam milletvekilliği istemiş çok mu?

Üstelik bu adamın yaptığı ile, sırf beklentileri için bu sendikaya geçenlerin hiçbir farkı yok gözümde..

big_way' Alıntı:
yarın bir gün bir savaş halinde olsak bu adamın devlet sırlarını ve toplantılarını düşman devletlere servis etmeyeceği ne malum. İşiniz fuatavni ye kaldıysa avutun kendinizi devirirsiniz hükümeti kırmızı kar yağınca :D :D :D
Şuanda eleştirilen hükümet mi sendikacılık mı..? Ne okuyorsun ne anlıyorsun..?
Hükümet yine kalsın ama sendika yalakalık değil adam gibi sendikacılık yapsın.. :x

ordinaryus' Alıntı:
big_way' Alıntı:
Şuanda eleştirilen hükümet mi sendikacılık mı..? Ne okuyorsun ne anlıyorsun..?
Hükümet yine kalsın ama sendika yalakalık değil adam gibi sendikacılık yapsın.. :x

hepsi ezberci, biraz kendi görüşünüz olsun, c.başkanı böyle dedi diye hepsi aynı cümleleri kuruyor

Adam seyahatten dönmüş, akşam yemekten sonra sormuş:
“Eeee ne var, ne yok bakalım!”
Kadın boynunu bükmüş:
“Ne olsun, otobüste adamın biri gözlerini dikti bakıyor...”
*
Adamın şivesi biraz bozuk:
“Dur bakalım ne olacak?”
Kadın devam etmiş:
“Apartmana girdim adam peşimde! Asansöre bindim, dairenin kapısını açtım adam peşimde...”
“Dur bakalım ne olacak?”
Kadın olanları anlatmaya devam ediyor:
“Yatak odasına girdim, soyundum, makyajımı temizledim, boy aynasında kendime baktım, ışığı söndürdüm, hafif kırmızı loş, yatağa uzandım.”
Adam yine, “Dur bakalım ne olacak?” deyince kadın dayanamamış:
“Ulan sersem herif, olanlar oldu, daha ne bekliyorsun?”
http://www.milliyet.com.tr/iki-fikra-bi ... efault.htm

cumhurbşkanımız memursen için destan yazdı diyorda biz memurlar olarak bu destanı göremedik. eğer idareci atamalrına yaptığı müdahelelrle destan yazdıysa onu bilemem.

Seredar' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
hepsi ezberci, biraz kendi görüşünüz olsun, c.başkanı böyle dedi diye hepsi aynı cümleleri kuruyor

Hocam sen bu dediğin yolsuzluklar yapılırken,evler aranırken arayan adamların yanında mıydın.

Sende bu hırsızların avukatlığını yapıyorsun da babanın oğlu mu da bu kadar savunuyorsun, nerden biliyorsun muammer gülerin yapmadığını, bakara nın makara denmediğini nasıl iddia edersin

yanlışı savunmak adına çok komik durumlara düşülüyor malesef.kimse kimsenin birşey yaparken yanında değil tabiki de ülkede güya kanunlar varken, iddialar ayyuka çıkmışken mahkemeden kaçılması hangi mantığa ya da adalete uygun düşer bilmiyorum.yapmıştır veya yapmamıştır onu bende bilmem ama araştırılsın, yargılansın, o faizi geri ödenen paralar nerden geldi hesabı verilsin isterim.bakana,milletvekiline inanmaya gelince; özellikle son 4-5 yılda söylenen yalanları düşününce inanasım gelmiyor;
2007;"öcalanla görüştüğümüzü ispat etmeyenler namerttir..."
2007-2008-2009;"yok cemaat devleti ele geçirmiş. buna kargalar bile güler..."
2011; "bu yasa geçince artık zam oranını tamamen özerk olan uzlaştırma kurulu verecek.memurlar daha fazla hak kazanacak..."
2014;"bedelliyle ilgili hiçbir çalışmamız yok.hep fakir çocuklarımı şehit olsun..."
...

Burada Türk eğitim sen ve eğitim sen veya eğitim işi eleştiren tek yazı yok halbuki bu sendika daha 3 yıldır yetkili .tüm eğitim ile ilgili sorunların sebebi bu sendika yapılmış... :D

Haksızlıklara kendi menfaatleri uğruna ses çıkarmayanlar tarihin kara sayfalarına adlarını yazdırıp bir hiç olarak uğurlanacaklardır.

Kara Kule 61' Alıntı:
Burada Türk eğitim sen ve eğitim sen veya eğitim işi eleştiren tek yazı yok halbuki bu sendika daha 3 yıldır yetkili .tüm eğitim ile ilgili sorunların sebebi bu sendika yapılmış... :D
hocam avukatlık yapacağına sende onların yanlışları ile ilgili başlık aç neler yapılmış millet görsün.
forumda 3-5 arkadaş her hıyarım var diyene bir avuç tuzla koşma derdine düşmüş.
sizlerde muhalefetin yanlışlarıyla ilgili başlıklar açın madem öyle konu bulanıp sulanmasın.
yanlış varsa yanlış demeyi bilmenin neresi kötü. sanki burada maaşlı kalemşörler gibi her eleştiriyi savunmanız gerekmiyor.

Kara Kule 61' Alıntı:

komik oluyorsunuz bence susun, eğitim iş hiç yetkili olmadı, eğitim sen dersen adam gibi hak arayacak tek sendikadır ama görüşüme olan uzaklığı nedeniyle üye olmuyorum, eleştirirken biraz mantıklı eleştirmek gerek, eğitim sen hak arayan ve aramaya en yatkın sendikadır
Ayrıca senin savunduğun sendikadaki adamlar namaz kılarlar ama her türlü kul hakkını yerler neden kul hakkını yiyorsun diye soruncada bizden öncekilerde kul hakkı yiyordu derler... Unutmayın ki dinde senden önceki kul hakkı yemişse sende yiyebilirsin diye bir hüküm yok, namaz kılıp kul hakkı yiyen bence boşuna çabalıyor, yemeyene de sözümüz yok tabi Allah kabul etsin.

bidene' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
hocam avukatlık yapacağına sende onların yanlışları ile ilgili başlık aç neler yapılmış millet görsün.
sizlerde muhalefetin yanlışlarıyla ilgili başlıklar açın madem öyle konu bulanıp sulanmasın.
yanlış varsa yanlış demeyi bilmenin neresi kötü. sanki burada maaşlı kalemşörler gibi her eleştiriyi savunmanız gerekmiyor.
Sayın hocam sen eleştiriyosun,sen eleştirilince sorun oluyor.Burada herşeyi eleştirince normalmi davranmış oluyorsun bu nasıl mantık.
Ayrıca 3-5 arkadaş dediğin senin gibi düşünmeyenler .Herkes istediği gibi düşünebilir.

Hep başkalarından bir şeyler bekliyorsunuz
-geziden
-17 aralıktan
-bakan operasyonlarından
-doğu güneydoğu olaylarından
eleştirilerinize cevap verenlerin hesaplarını kapatıyorsunuz
kendi aranızda TEF - BÖTE kavganız aşağılık tartışmalara neden oluyor

Sizi saygılı olmaya ve yapıcı konuşmalara davet ediyorum.

peki önceki yıllarda herşeyin sorumlusu gördüğünüz ergenekon nerde.önce bunların cevabını verin...

Kara Kule 61' Alıntı:
bidene' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Sayın hocam sen eleştiriyosun,sen eleştirilince sorun oluyor.Burada herşeyi eleştirince normalmi davranmış oluyorsun bu nasıl mantık.
Ayrıca 3-5 arkadaş dediğin senin gibi düşünmeyenler .Herkes istediği gibi düşünebilir.
değerli hocam benim mesajlarıma bakarsan ben şucu yada bucu değilim. benim bahsettiğim olayları kişiselleştirmeye gerek yok. iftira atanda küfür edende bedelini burada değilse de öbür tarafta öder. fazla kafaya takıp kişisel mesele yapmaya gerek yok ben bunu demek istiyorum. isteyen istediğini eleştirsin. hiçbiri benim babamın oğlu değil. polemik uzayıp gidiyor.

Re: Ynt: Fuat Avni Memur-Sen'den bahsetmiş

hakanotuken' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:

komik oluyorsunuz bence susun, eğitim iş hiç yetkili olmadı, eğitim sen dersen adam gibi hak arayacak tek sendikadır ama görüşüme olan uzaklığı nedeniyle üye olmuyorum, eleştirirken biraz mantıklı eleştirmek gerek, eğitim sen hak arayan ve aramaya en yatkın sendikadır
Ayrıca senin savunduğun sendikadaki adamlar namaz kılarlar ama her türlü kul hakkını yerler neden kul hakkını yiyorsun diye soruncada bizden öncekilerde kul hakkı yiyordu derler... Unutmayın ki dinde senden önceki kul hakkı yemişse sende yiyebilirsin diye bir hüküm yok, namaz kılıp kul hakkı yiyen bence boşuna çabalıyor, yemeyene de sözümüz yok tabi Allah kabul etsin.
Egitim sen arar da ne kadar abuk sabuk hak varsa onu arar, egitimci adina bir hak aradigini gormedim. yanlis olmasin uyesi yada fanatizani degilim ama hak arama konusunda tes onde gelir, o da genel merkez olarak, il ilce teskilatlari uyuyor maalesef.

türk eğitim sen kendisini ispatlamış bir sendikadır. bu şartlar altında dahi büyümeye devam ediyorsa şapka çıkarmak lazım. bu hükümet yıkılsa ebs nin cenazesini kaldıracak adam bulamazsınız

Geri