GÖRÜNTÜ NETLEŞTİRME?

Kodla Büyü

rean57

Üye
Arkadaşlar güvenlik kamerasından alınan bir görüntüyü netleştirmek istiyorum. konuyu biraz daha açarsak aracım evin önünden çalındı ve aracın benzinlikten yakıt alırkenki görüntülerini bulduk.sabaha karşı benzinlikten benzin alan aracın içindeki şahsın görüntüsünü netleştirmem lazım. benim için çok önemli araç kameranın tam açısına giriyor fakat içindeki şahıs görünmüyor.yardımcı olursanız sevinirim... nasıl bir yol önerirsiniz? 20 gün oldu ve sonuç alamadım... lütfen yardımcı olursanız sevinirim...

Re: GÖRÜNTÜ NETLEŞTİRME.. ACİL....

hocam geçmiş olsun. görüntüyü polis aldıysa ve sonuç çıkmadıysa sizin yapabileceğiniz bişey yok bence.

hocam yapılabilecek pek birşey yok maalesef. Bildiğim o netleştirme olayı sadece filmlerde oluyor.

netleştirme değil görüntüyü büyüterek içindeki detaylara ulaşmak istiyorsunuz,tabi burda önemli olan kişinin yüzü olduğu için zoomlanması gerekiyor.Eğer kamera kayıtları gerçekten kaliteli ise dijital zoom yaptığınızda bozulmayacağı için detay verebilecektir.Ama görüntü kalitesi düşükse yapacak bir şey yok.
Örneğin 640x480 çekilen bir fotoğrafı büyütürsek bozulur ve detayları göremeyiz.Ama 2048x1536 çözünürlüğü ile çekilmiş bir fotoğrafı büyüttüğünüzde görüntü çok az bozulacağı için detay alabilirsiniz.

hocam görüntüyü orjinal haliyle
bilgisayarı iyi bir projeksiyon ile ekrana yansıtıp oynat
tekrar iyi bir fotoğrak makinesiyle perdedeki görüntüyü fotoğrafla
bunları bir dene
garanti veremem ama denemekte fayda var.
umarım işini görür.
bir de yukarıdaki photoshop dersindakini daha sonra yeni görüntüsüne uygula
geçmiş olsun...

Geri