Gölgelendirmeyi nasıl yapıcam ki ?

Kodla Büyü

AngeL_

Aktif Üye
bunun rengini değiştirince alt kısımdaki gölge gibi görünen şeyi bi türlü veremedim.basit belliki.yapamayınca olmuo :)
yardım edecek çıkarmı?

ben yapınca böle dümdüz bişey oldu çıktı :D anlamıyorum şu photoshop denen nesneden

Ekli dosyalar

• ballon3.gif
    ballon3.gif
    2.2 KB · Görüntüleme: 823
  • ballon5.gif
    ballon5.gif
    225 bayt · Görüntüleme: 819
Layers bölümünde, katmana sağ tuşa basınca blending options bölümünü kullanarak gölgelendirmeyi verebilirsiniz.

dosyanızı Photoshopta açtıktan sonra Image - Adjustments - Hue/Saturation menüsünden rengini değiştirebilirsiniz, siyah sabit kalacak şekilde yeni renk atayabilirsiniz. Ya da klavye kısayolu Ctrl+U

tinyamasisurum0' Alıntı:
dosyanızı Photoshopta açtıktan sonra Image - Adjustments - Hue/Saturation menüsünden rengini değiştirebilirsiniz, siyah sabit kalacak şekilde yeni renk atayabilirsiniz. Ya da klavye kısayolu Ctrl+U

çok teşekkürler hocam.sanırım başardım :)

yeşil ve maviyi yapabildim ama beyaz balon yapamadım bi türlü... :shock:

Ekli dosyalar

• ballon3.gif
    ballon3.gif
    2.2 KB · Görüntüleme: 703
  • ballon5.gif
    ballon5.gif
    1.8 KB · Görüntüleme: 703
  • ballon6.gif
    ballon6.gif
    1.8 KB · Görüntüleme: 703
beyaz için de yine açtıktan sonra resmi, Image - Mode - Grayscale ile resmi siyah beyaz yapıyoruz. daha sonra, Image- Adjustments'tan Brightness/Contrast değerinde brightnessı yükseltiyoruz iyi bir beyaz alana kadar. contrastla da az buçuk oynayabilirsiniz. daha sonra gif olarak farklı kaydediyoruz.

Hocam ekteki dosyada daha kaliteli balon psdleri mevcut bundan da yararlanabilirsin...

Ekli dosyalar

• balonlar.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 23
tinyamasisurum0' Alıntı:
beyaz için de yine açtıktan sonra resmi, Image - Mode - Grayscale ile resmi siyah beyaz yapıyoruz. daha sonra, Image- Adjustments'tan Brightness/Contrast değerinde brightnessı yükseltiyoruz iyi bir beyaz alana kadar. contrastla da az buçuk oynayabilirsiniz. daha sonra gif olarak farklı kaydediyoruz.

pray.gif
pray.gif
pray.gif
pray.gif
pray.gif

Ekli dosyalar

• ballon7.gif
    ballon7.gif
    1.8 KB · Görüntüleme: 676
Geri