Görüntülü Konferans

Kodla Büyü

ayhangunes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İmkanlar:
Arkadaşlar okulumuzda her sınıfta PC var.
Her Sınıfta İnternet var. (100 Mb yerel ağ)
Her Sınıfta Projeksiyon var. (Hepsinde S-video, 2.monitör girişi, coax {vcd girişi tipi} girişi var)
Okulumuzun kamera sistemide var.

Amacımız:
Okulumuzda yağmurlu havalarda andımızı sınıflarda merkezden görüntülü olarak okutmak.
Müdürün genel konuşmalarını aynı anda görüntülü olarak sınıflara duyurmak.
Okulumuza gelen ünlü / Önemli misafirleri tüm sınıflara görüntülü olarak ulaştırmak.

Sebepler:
Yağmurlu havalarda için geniş ve kapalı bir yerimiz yok.
Konferans(Çok amaçlı) Salonu çok küçük ve herkes için yeterli değil.

Öngörülerimiz:
Tüm sınıfların coax veya S-video girişlerine kablo çekip kamera dan sınıflara dağıtmak (Nasıl ?, Nekadar ?)
Streaming server kurup internet bağlantısı(Yerel ağ) üzerinden web cam ile görüntü ulaştırmak (Nasıl? , Nekadar?, Hangi yazılımla?)
Okulun güvenlik kameralarından bir tanesini Müdür odasına kurup kamera sunucusu üzerinden kullanıcı açarak 30 yakın terminale(PC ye) ağ üzerinden görüntü ulaştırmak (30 makinayı kaldırır mı?)

Bu konudaki tüm önerililerinize açığım.

her türlü cihaz önerlierini değerlendirmek ve araştırma istiyorum.

netop teacher programını müdür beyin pc ye kur , netop student programınıda diğer görüntü vereceğin pclere kur. Müdür beyin pcde web cam vardır. ondan müdür beyin bilgisayarına alır, netop teacher programı ilede müdür beyin ekranını diğer sınıftaki bilgisayarlara aktarırsın ne kadar verimli olur bilmiyorum. ama işe yarayabilir bir dene.

tmy83' Alıntı:
netop teacher programını müdür beyin pc ye kur , netop student programınıda diğer görüntü vereceğin pclere kur. Müdür beyin pcde web cam vardır. ondan müdür beyin bilgisayarına alır, netop teacher programı ilede müdür beyin ekranını diğer sınıftaki bilgisayarlara aktarırsın ne kadar verimli olur bilmiyorum. ama işe yarayabilir bir dene.

Netop da olsa netspupport school da osla kullanıcı sayısı 30 un üzerine çıkınca ekran görüntüsünde dahi problem oluyor.

Görüntü aktarımı için o programlar (netop ve supportschool) aynı anda video görüntüsü çalıştırmak için program terminallere video dosyasını kopyalıyor.

Canlı görüntüde ise streaming için aktarma yaparken tüm ağı kitliyor.

Dolayısı ile netoplu veya netsupportlu paylaşım görüntü aktarımı için uygun değil.(denedim olmadı )

Önerilerin için teşekkür ederim yenilerinide beklerim :)

Geri