Günümüzün Kürşad’ı Mübariz İbrahimov

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
35A_mubariz2.jpg

Mübariz İbrahimov Henüz 22 yaşında Azerbaycan Türk’ü bir yiğit, bir aslan parçası ona vereceğimizin bütün sıfatların hafif kalacağı şehidimiz. Tarih boyunca sayısız kahraman yetiştiren bir milletin evladı. Nasıl Kürşad 40 çerisi ile çin sarayını bastıysa, tek başına ardında görünmez bir ordu ile Ermenistan sınırını Ermeni kuvvetlerinin başına yıkan Kahraman.
Mübariz 1988 yılında Azerbaycan'ın Bilesuvar şehrinde dünyaya geldi. 2005 yılında askerlik görevini yapmak üzere Azerbaycan İçişleri Bakanlığı'na bağlı Özel Kuvvetler Birliği'ne alındı. 2007 yılında askerlik görevini tamamladı ama 2009 yılında uzman çavuş olarak yeniden askeri hayata döndü. Çünkü onun bir ülküsü vardı. Karabağ'ın acısı hiç dinmemişti, "ya ölüm, ya Karabağ" sözleri yüreğine düşmüştü. Kendi isteğiyle Azerbaycan Karabağ cephesindeki sınır birliğine atandı.

Tarih 19 Haziran 2010 saat:23.30 Azerbaycan Türk’ü bir yiğit Mübariz İbrahimov yıllarca ermeni zulmünü yaşamış bir milletin evladı olan Mübariz ardında ‘’Vatan Sağolsun’’ yazılı bir mektup bırakarak tek başına iki ordu arasındaki 1 kilometrelik mayın döşenmiş cephe hattını geçerek düşman birliklerinin yerleştiği tarafa geçti. Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin beklemediği anda çok sayıda asker ve subayı ( Ermenistan kayıtlarında bile 45 kişi) öldürdü. Daha sonra Ermeni askerlerin kendi silahlarını kullanarak 5 saat boyunca çatışırken sabah saatlerinde Toprağa düştü. Tıpkı çin zulmüne direnen bir avuç Türk ve Kürşad gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda "merminiz yoksa süngünüz var" diyen, "ya istiklal ya ölüm" diyebilen Mustafa Kemal'in askerleri gibi.

Mübariz İbrahimov'un babası Ağakerim İbrahimov o günün sabahını şöyle anlatır, ‘’Olay günü sabah erken saatlerde beni telefonla aradılar. Oğlumun eve gelip gelmediğini sordular. Hatta çok miktarda silah götürdüğünü ve araziden uzaklaştığını bildirdiler. "Ben oğlumu tanırım, sınıra doğru gidin" dedim. Daha sonra mektubunu bulmuşlar...’’
Mubariz bu çatışmada oldukça fazla ermeni askeri öldürdüğü için Ermeniler onun şehit naaşını vermekte zorlandılar. şehit olduğu yerde cesedinin ellerini bağlayacak kadar düşmanına korku salmış, sınır bölgesindeki tüm komuta kademesinin değişmesine sebep olmuş, naşınının eli bağlı fotoğraflarını rus internet sayfalarına verdirecek kadar Ermenileri biçare bırakan bir yiğit Mübariz.

Şehit Mubariz'in cenazesinin geri verilmemesine rağmen, halk akın akın şehidin evine, ailesine taziyeye gitti. Bu duruma babası; ‘‘cenazenin geri verilip verilmemesi hiç önemli değil, oğlum şehid oldu, Allah'ın yanında rızıklanıyor’’ diye cevap veriyordu. Ve Mubariz`e uğruna şahadet şerbeti içtiği devleti vefasını ödüyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Uzman Çavuşu Mübariz Ağakerim oğlu İbrahimov’a ‘Azerbaycan’ın Ulusal Kahramanı' unvanının (ölümünden sonra) verilmesi hakkında kararını onaylıyordu.

biraz önce sakarya fırat dizisinde duydum araştırıp öğrendim. daha önceden nasıl duymadım, nasıl haberim olmadı şaşırdım hemde 2010da olmuş bir olay. tek başına 45 kişi öldürmüş inanılmaz , gerçek bir kahraman :alkis: :alkis:

Ben bu haberi 2010 yılından hatırlıyorum.Ama sakarya-fırat dizisinden sonra güncellemek istedim.

Sabaha kadar tek başına 45 ermeni askerini öldürmüş. :tr:
Bunun açıklamasını ancak ermeni tarfı yapabilir diyeceğm ama, sanırım bilgi verilmemiş.

Yıl 2013 dünya barışından, insanlıktan bahsediyor olmamız, bunun hasretini çekiyor olmamız gerekirken, övünülen şeye bakın.

Ve biz müslümanız... :(

forumdas' Alıntı:
Yıl 2013 dünya barışından, insanlıktan bahsediyor olmamız, bunun hasretini çekiyor olmamız gerekirken, övünülen şeye bakın.

:-1: :tr:

forumdas' Alıntı:

:alkis: :alkis:

Hocalı katliamında can veren resmi rakamlara göre 613 (siviller, kadınlar ve çocuklarda var) azeri vatandaşı da hatırlatalım...
Daha birkaç yıl önce hepimiz ermeniyiz diye slogan atılıyordu... Bizim ülkemiz insanını da vatanın en zor anında kalleşçe arkadan vurup katliam yapan bir topluluk değil miydi bunlar !
Hepimiz ermeniyiz diyenlere ne denmişti:
"Hocalı'da akan kandı sustunuz, Zaten ya ermeni, fransız ya da rustunuz!"

the_korsan' Alıntı:
Hocalı katliamında can veren resmi rakamlara göre 613 (siviller, kadınlar ve çocuklarda var) azeri vatandaşı da hatırlatalım...
Daha birkaç yıl önce hepimiz ermeniyiz diye slogan atılıyordu... Bizim ülkemiz insanını da vatanın en zor anında kalleşçe arkadan vurup katliam yapan bir topluluk değil miydi bunlar !

değerli hocam iktidarlar savaşları başlatırlar, meydana ise halkları sürerler.. bu yüzden bir halkı, savaşın sorumlusuymuş gibi göstermek yanlıştır.. biz burada nasıl mazlum, gariban bir halk isek, a ülkesindeki insanlar da öyledir, b ülkesindekiler de.. ölümlerin hesabını iktidarlardan sormak lazımdır..

ayrıca sizce de iğrenç değil mi öldürülen kişi sayısından gururlanmak? yakışır mı "yaradılanı severim, yaradandan ötürü" diyen Yunus'un nesline??

hocalı yı bilen olmadı fotograflarını gören biri kahraman kabul eder sanırım. dün sakarya fırattada konu güzel işlenmiş. senaristi kutluyorum

İşgal altında ki bir toprakta, ne kadar vahşi olabileceklerini Hocalı'da kanıtlayan ermenilere karşı dik duruşa bile canice, öldürme de nicelik olarak yaklaşılmış ya helal olsun. Biz Allah yolunda zulme karşı savaşanlara şehit gözüyle bakarız..

the_korsan' Alıntı:
Teşekkür ederim sayın hocam.
Bu kahraman durduk yere ermenilere saldırmadı.Kusura kalmassanız ama yakın zamanda ermeni işgali ile ele geçirilen kendi topraklarının sınırında nöbet tutuyor.Ermenilerin , rus ve fransızları barış adına savunanlar;
Bu işgalleri ve yerleşimciliği neden kınamıyorsunuz?

Ben TÜRK'üm .Benim soyum yücedir.Güneşin batmadığı bir imparatorluğun mirasçısı olarak övünürüm.Şehidimiz ve ırkımız mukaddestir.
Mevlam Türk ulusunu ve milletini yüceltsin.Düşmanlarını ve bulanık gözle bakanları gerek bu dünyada ve gerekse öte dünyada zelil etsin.
Ne mutlu Türküm diyene.

COBOL' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Teşekkür ederim sayın hocam.
Bu kahraman durduk yere ermenilere saldırmadı.Kusura kalmassanız ama yakın zamanda ermeni işgali ile ele geçirilen kendi topraklarının sınırında nöbet tutuyor.Ermenilerin , rus ve fransızları barış adına savunanlar;
Bu işgalleri ve yerleşimciliği neden kınamıyorsunuz?

yapmayın etmeyin sayın hocam.. burada kim ermeni, rus, fransız savunuculuğu yapmış?? yazılanlar ortada.. öğretmeniz, en humanist olması gereken meslek gruplarından biriyiz.. "vay canına, bir gecede 45 kişiyi öldürmüş, inanılmaz" gibi ifadeler kullanılmış.. bunun yanlış olduğunu söylüyoruz.. ne kadar türkseniz ben de o kadar türküm.. şunu gözardı etmemek gerek, herkese kendi ırkı, kendi soyu yücedir.. her ırk kendi değerlerini kutsal görür.. sorduğunuz için söyleyeyim işgalciliğin her türlüsüne karşıyım.. ayrıca silaha ve militarizme de karşı olduğum biline.. benim için hayattaki en büyük değer insandır, candır...

Karabağın bir kenti Hocalının : Nüfus 10bin
rus ve ermenilerin ortak katliamındaki resmi ölü sayısı: 613
Gerçekteki sayı: 1300 civarı kadın, çocuk, asker... ne ölümler normal ölüm değil, işkenceyle ölüm...

İşgaller sonrası evlerinden yerlerinden edilen 1 milyon azeri ve azerbaycan türkü var.. Toplam ülke nufüsunun %10 u ediyor. Ermenilerin işgal ettiği topraklara dönemeyen, evi barkı orada kalan 1 milyon insan..

Mubariz İbrahimov barışın olduğu bir yerde durduk yere celallenip şehadete koşmuyor. İşgal altında olan kendi topraklarına, işgalcilere karşı savaşmak için giriyor. Sivil katletmiyor... Şunu da hatırlatalım; Karabağdaki ermeni askeri birlikler gönüllü askerlerden oluşuyor.

Şartlara bu şekilde bakıldığında, işgal altındaki kendi toprağına koşan, işgale göz yummayan bir azerbaycan türkünün, askerinin savaşı var... Bu yüzden öldürdüğü ermeni asker sayısı 40 olur, 400 olur yada 1 olur yada hiç olmaz farketmez.. Önemli olan adamdaki mangal gibi yürek, işgale karşı direnen o ruhu, inancı.. Tabi gönülde isterdi ki ordaki işgalcilerin alayı ölseydi..

http://azerbaycan.ihh.org.tr/insan/insan.html
http://www.youtube.com/watch?v=yaYzmhjB4lY

canım, atam ve anam. menden sarı darıxmayın. inşallah, cennetde görüşeceyik. menim üçün bol-bol dua edin. vetenin dar gününde artıq üreyim dözmür. allaha xatir bunu etmeliyem. en azından üreyim serinlik tapar. şehid olanadek bu şerefsizlerin üzerine gedeceyem. şehid olsam – ağlamayın. eksine, sevinin ki, o mertebeye yükseldim. allaha ibadetlerinizi deqiq yerine yetirin. çoxlu sedeqe verin. seyid nevesi olaraq bunu etmeliyem. allah böyükdür. veten sağ olsun. oğlunuz mübariz. haqqınızı halal edin.

'' canım, babam ve annem. beni özlemeyin. inşallah, cennette görüşeceğiz. benim için bol bol dua edin. vatanın zor günlerin yüreğim dayanmıyor. allah'ın hatrına/onun için bunu yapmalıyım. en azından yüreğim ferahlar. şehit oluncaya kadar bu şerefsizlerin üzerine gideceğim. şehit olursam, ağlamayın. aksine o mertebeye yükseldim diye sevinin. allah' a ibadetlerinizi sürekli edin. çok sadaka verin. seyyid torunu olarak bunu yapmalıyım. allah büyüktür. oğlunuz mübariz. hakkınızı helal edin. '

Re: Ynt: Günümüzün Kürşad’ı Mübariz İbrahimov

Ruhu şad olsun. (☆
Rahmetle anıyoruz.

Geri