Gürcistan'dan Araç Getirmek.

Kodla Büyü

beyaz24kartal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar son zamanda özellikle karadeniz bölgesinde gürcistan plakalı araçlar çok fazla sayıda arttı.
Hemde ne araçlar dudak uçuklatan cinsten... :D
Buu konuda bilgisi olan tecrübesi olan varmı acaba şartlar nedir? Nasıl alınır? Neye malolur?
İlginiz için peşinen sağolun...

Ben de Batuma gidip arabasına 3 te 1 oranında ucuz lastik alıp (dönerken depoyu doldurup) gelenleri duydum aslı var mı , varsa gidelim gezmiş oluruz. :)

ejdeharr' Alıntı:
Ben de Batuma gidip arabasına 3 te 1 oranında ucuz lastik alıp (dönerken depoyu doldurup) gelenleri duydum aslı var mı , varsa gidelim gezmiş oluruz. :)
aslı var doğrudur hocam, yakıtların hepsi de yarıdan daha ucuz...

ben araba konusunda şunu söylemek istiyorum.. amerikada bir tanıdığım dealer (araba satıcıları) açık arttırma ile arabaları satıp.. dubai ve ya gürcistan gibi ulkelere yollayıp, oradan tadilatını yapıp sattıklarını söyledi. buradan 7 bin dolara aldıgı land rover Türkiyedeki degeri 150 bin lira civarında gecen gurcistana yolladı. araba bıraz sıkıntılıydı.. ama bıraz daha arastırmak gerekebilir..

bende bu konuda bilgi istiyorum komşum 2006 e 200 aldı gürcistandan 6 ayda 1 giriş çıkış yapıyor. Bende ankaradan 6 ayda 1 giriş çıkış yapmaya razıyım batuma. Yeter ki 3 te 1 fiyatına alalım.

Arkadaşlar batuma bire-bir giden birisi olarak bildiklerimi buradan sizlere yazayım:

Batumda araba tamiri yok gibi birşey çünki insanlar içkiden işlerine bakacak durumda değiller. Sefil bir hayatları var. Yolda giderken araba görüyorsunuz ön kaporta yok. Bunun gibi birsürü araba vardı bunlar yedek parça sıkıntısından dolayı böyledir diye tahmin ediyorum. Yollar berbat abartmıyorum yolda herbir çukuru siper olarak kullanıp saklanabilirsiniz. :eek:

Mafyası çok meşhurdur gürcistanın yakalanırsanız işiniz bitti.

Polisler rüşvetçidir. kafaya taktıkları insanların arabalarına esrar koyup yakalattıkları haberlere çıktı. Google yazın bulursunuz.

Batum içki-kumar-fhş yeridir. bunların olduğu yerdede mafya olur. Karadenizde bunlardan batan çok insan oldu. Google amca cevap verir size hemde videolu. Kredi kartına bile bunları yaptırıyorlarmış.

Son olarak şansınız yardım etse oradan lastik ve yakıt almak çok mantıklı 1 tl geçiş yapıyorsunuz ama ben onu göze alıp gitmem.

zzh' Alıntı:
bende bu konuda bilgi istiyorum komşum 2006 e 200 aldı gürcistandan 6 ayda 1 giriş çıkış yapıyor. Bende ankaradan 6 ayda 1 giriş çıkış yapmaya razıyım batuma. Yeter ki 3 te 1 fiyatına alalım.

Hocam en net bilgi sizin komşunuzda sanırım. Bi çaya davet etseniz. Sonrada bilgileri paylaşsanız:)

zzh' Alıntı:
2 yıla çıktı sanırım hocam o

hocam arkadaşım gitti. ucuz bir yermiş yakıt yarı yarıya dedi bende 1 ay önce karadenz turu yapıp dönecektim yanlız organizyona yapamadık arkadşlarla hem karadenizi görüp hemde batum u görüz dedik yanlız rehber olması lazım

boss2' Alıntı:
Arkadaşlar batuma bire-bir giden birisi olarak bildiklerimi buradan sizlere yazayım:

Batumda araba tamiri yok gibi birşey çünki insanlar içkiden işlerine bakacak durumda değiller. Sefil bir hayatları var. Yolda giderken araba görüyorsunuz ön kaporta yok. Bunun gibi birsürü araba vardı bunlar yedek parça sıkıntısından dolayı böyledir diye tahmin ediyorum. Yollar berbat abartmıyorum yolda herbir çukuru siper olarak kullanıp saklanabilirsiniz. :eek:

Mafyası çok meşhurdur gürcistanın yakalanırsanız işiniz bitti.

Polisler rüşvetçidir. kafaya taktıkları insanların arabalarına esrar koyup yakalattıkları haberlere çıktı. Google yazın bulursunuz.

Batum içki-kumar-fhş yeridir. bunların olduğu yerdede mafya olur. Karadenizde bunlardan batan çok insan oldu. Google amca cevap verir size hemde videolu. Kredi kartına bile bunları yaptırıyorlarmış.

Son olarak şansınız yardım etse oradan lastik ve yakıt almak çok mantıklı 1 tl geçiş yapıyorsunuz ama ben onu göze alıp gitmem.

Çok karamsar bir tablo çizmişsin hocam. Yazdıklarının doğruluk payı yok demiyorum ama bardağın boş tarafından bakmışsın olaya.
Bir kere yakıt almak için şansa ihtiyaç yok çünkü güvenlikle ilgili bir sıkıntı yok.
Arabayla 6 ay giriş çıkış konusu da girip çıkmayla olmuyor altı ay sonra 6 ay arabanın orada kalması gerekiyor, sonra getirebiliyorsun.
Eğer iki araba alırsanız 6 ayda bir değiştirerek kullanırsınız burada :roll:

1 yıl icinde 6 aydan fazla iceride kalamıyorsunuz. en fazla 1-2 ay uzatabiliyorsunuz.
atıyorum ocakta TR giriş.
haziranda en gec Agustos cıkıs...
taa ocaka kadar yeni giriş yok artık. gumrukte otomatik olarak giriş cıkıs sisteme yansıyormus.
1-2 ay uzatmak da o yerdeki gümrük amirinin insiyatifinde...

gümrükten meb e gecen arkadas soyledi

Kapıdan kimlik ile geçiş 1 TL.

1 Lira 0, 9 Lari ediyor normalde.
Kapıda ve içeride 0,8 den bozuyorlar.

1 lari 1,2 lira civarı ediyor.
Benzin ve mazot fiyatları birbirine yakın. 2,3 lari - 2,4 lari civarıydı son hatırladığım.
Lpg Türkiye ile aynıydı galiba.

Batumda fiyatlar yüksek az sayıda kaliteli yeri genelde Türkler işletiyor. Yüksek dediğim fiyatlar Türkiye ayarında.
Kıyı şeridi pahalı ve esnaf resmen kazıklıyor birşey sorunca beş dk da hesaplayıp öyle fiyat veriyorlar.
Hediyelik eşya diye birşey pek yok sahilde el yapımı birşeyler satan kadınlar var sadece.

İç kesimlerde fiyatlar düşük.

Ruslardan ve Hopalılardan çekiniyorlar.

Trafik çok kötü eski yollar çok kötü, araçlar ya çok kötü ya çok iyi arası yok.

Almanyanın Hollandanın hurda opelleri, fordları mercedesleri burada tamponsun sileceksiz boyasız geziyorlar yada
Türkiye'ye henüz gelmemişken land rover eveque u orada görmüştüm, mercedes bmw lerde çok.

Batum Alanyanın 20 sene önceki hali gibi ama çok ciddi bir yatırım var çevre düzenlemeler, parklar, otel inşaatları , yollar. Türklerden gelen paralar yine oralara harcanıyor herhalde.
Sahil şeridi düzenlemesi mükemmel ginger li polisler görebilirsiniz.

Hız sınırı şehir içi 40km emniyet kemeri takmak zorunlu.
Benzinliklerde akşamları kuyruk oluyor dönenler yüzünden.
Pompalarda 3 kağıtçılık oluyor takip etmeniz gerekli en iyi türkçeyi pompacılar biliyor.
3 kağıtı farkedince kusura bakma abi yanlışlık oldu diyorlar.

İngilizce bilen kimse yok, esnafla zar zor anlaşabiliyorsunuz.

Araç alacaksanız iki tane almanız lazım.
Biri orada kalacak, biri sizde 6 ayda bir gidip diğerini alacaksınız sizdekini bırakacaksınız.

O zaman orada bir tanıdık olmadan olmaz bu iş altı ayda bir araçları karşılıklı değişmek lazım. Lakin 2 araca burada aynı araçtan alabiliriz 1 tanesini tabi:)

yöntem bilen yok mu? yani normal biri gidip alıp getirebiliyor mu tek şart 6 ay orda 6 ay burda olması mı?

Arkadaşlar Batum'a gittim. Batum berbat bir yer gerçekten. caddelerin ortasında bizim bildiğimiz kavşaklardan yok. Asvaltın üstüne çizgi çizmişler etrafında dolanıyorsunuz. trafik ışıkları az. kurallara uyan yok nerdeyse . Mümkünse özel arabanızı uygun bir yere park edin taksi ile dolaşın. Ordan sağlam araba çıkarmak çok zor. Genellikle alışveriş Türklerin elinde. Araba getirmek için 6 ayda bir giriş yapmanız veya anlaşmalı evlilik yapmanız gerekir. Benzin ucuz gerçekten. Adam arabamın deposuna takoz koymak istedi, birkaç litre fazla alsın diye. Türkiyeden fuhuş amaçlı gidiyorlar, bu yüzden gürcüler bizi sevmezler. Ayrıca Osmanlıya sömürgeci devlet gözü ile bakıyorlar.( Ruslar orayı batırmış adamlar bizden nefret ediyor) Bir kaç arkadaş gezmek için gittik, ortam gerçekten berbat. Adamlar çok kabalar. Sadece fuhuş yüzünden giden insalar yüzünden çok mahçup bir şekilde dolaştık, hepimize aynı gözle bakıyorlar. Ticarette arkadaşlara katılıyorum kesinlikle güvenmeyin

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar Batum'a gittim. Batum berbat bir yer gerçekten. caddelerin ortasında bizim bildiğimiz kavşaklardan yok. Asvaltın üstüne çizgi çizmişler etrafında dolanıyorsunuz. trafik ışıkları az. kurallara uyan yok nerdeyse . Mümkünse özel arabanızı uygun bir yere park edin taksi ile dolaşın. Ordan sağlam araba çıkarmak çok zor. Genellikle alışveriş Türklerin elinde. Araba getirmek için 6 ayda bir giriş yapmanız veya anlaşmalı evlilik yapmanız gerekir. Benzin ucuz gerçekten. Adam arabamın deposuna takoz koymak istedi, birkaç litre fazla alsın diye. Türkiyeden fuhuş amaçlı gidiyorlar, bu yüzden gürcüler bizi sevmezler. Ayrıca Osmanlıya sömürgeci devlet gözü ile bakıyorlar.( Ruslar orayı batırmış adamlar bizden nefret ediyor) Bir kaç arkadaş gezmek için gittik, ortam gerçekten berbat. Adamlar çok kabalar. Sadece fuhuş yüzünden giden insalar yüzünden çok mahçup bir şekilde dolaştık, hepimize aynı gözle bakıyorlar. Ticarette arkadaşlara katılıyorum kesinlikle güvenmeyin

yani araba getirmek için 6 ayda bir giriş yapmak yeterli mi bu sadece batum için değil bulgaristan için de kullanılabilir ben lüleburgazdayım 100 km bulgaristan sınırı...

Geri