Güvenlik Kamerası Kayıtları

Kodla Büyü

zonkor1982

Site Gezgini
Arkadaşlar Okulda yapılan güvenlik kamerası kayıtlarını başka bir bilgisayarda nasıl izlerim. ayrıca görüntüler 15 saniyelik bu görüntüleri liste halinde nasıl izlerim...

hangi program kukllanıyorsun? Kullandığın programında ayarları yaparsan (belki yapılmıştır) IP sinden seyredebilirsin.
http://192.168.2.xxx/ :D bu canlı seyretmek için.. tabi bu kayıt tuttuğun bilgisayarın adresi..

Bizde, her sınıftan seyredilebiliyor ama müdahale edilemiyor. Tabi müdürüm bilgisayardaki DVR programını kapatmamışsa.. Bazen simge durumuna küçültmek yerine kapatıyor olayı çözemedim ama bir hikmeti vardır.

Kayıtlar için illaki kayıt klasörünü paylaşıma açman gerekiyor!?!?

Okulumuzda güvenlik kamerası sistemi bulunmakta. Okulun arkasında bir ev dün soyulmuş. Bizde dün akşama ait kamera kayıtlarını verdik. Ancak izleyemediklerini söylediler. Bunu izlememizi sağlayan bir program varmı. Görüntülerde 15saniyelik olduğundan izlerken sorun yaşatıyo. Bir çözüm yolu söylerseniz sevinirim..

DVR programını kursunlar hocam bilgisayarlarına. Dvr programının DVRplayer mi ne var ondan izleyebiliyorlar. Görüntüler 15 saniyelik ise nedeni şudur büyük ihtimal: Eğer hareket yoksa kayıt etmiyor o anda o kamera(bizimki öyle).. Peşpeşe izeme seçeneği yok sanırım DVRplayerda, tek tek açıp bakacaklar başka çare yok.

hocam bizim ip ler 212 ile başlıyor sanırım yada onlar ip mi :) bende izlemek istiyorum okuldaki kamera kayıtlarını dvr kurulu okulda nası yapabilirim ?

c_u_d_a' Alıntı:
hocam bizim ip ler 212 ile başlıyor sanırım yada onlar ip mi :) bende izlemek istiyorum okuldaki kamera kayıtlarını dvr kurulu okulda nası yapabilirim ?
İnternete bağlandığınızda aldığındaki IP değil, ağdaki, şöyle söyleyeyim hmm
->Başlat->programlar->donatılar->konut sistemi
gelen ekrana ipconfig yazarsan ağdaki ip görürsün.

Öncelikle sorunsuz izleme için kayıt tutan bilgisayara sabit ip vermen lazım. Genelde 192.168.2.200 ve üstü idealdir.. Sistemi kuranlar bbüyük bir ihtimalle yapmışlardır, eğer yapılmamışsa kayıt tutan bilgisayarda DVR programındaki ayarlarla oynayıp yerel ağa verebilirsin.

Başka bilgisayardan ilk bağlandığında ufacık bir program kurdurur, activix denetiminde ayarları ufaktan oynarsın (devre dışı bırak yerine sor)..

İstediğim sınıfta, izleyebiliyorum yanlız ekran kartı 64 mbden az olan bilgisayarlarda sorun çıkabiyor.

@zengibar hocam

Hocam bu anlattığınız ağ içinde olacak değil mi? net üzerinden izleyebilmek için statik ip mi istemek gerekiyor ttnet'ten. Dvr programının kurulu oldugu bilgisayar normal(meb'den ayrı) internete bağlı. Müdürümüz evinden izlemek istiyormuş okuluda:) Statik ip için başvuru yapacağım, sonrası kolay sanırım?

Evet, yerel ağ üzerinden.

Sabit IP alırsan ve modemi de ayarlarsan -şifre koymayı unutma- müdürün hayellerine kavuşabilir. Şanslı yada şansız olduğun nokta meb izin vermiyor ama kendi modemini alırsan sorun olmuyor.
Windows Xp WebServer Kurulum Ayarları -5
Kullandığınız Adsl Modemde "Virtual Servers" seçeneğini bulun ve WebServer için gerekli olan 80 Portunu kullandığınız bilgisayarın local ip adresine yönlendirin. Modeminizi resetleyerek yeni baştan başlatın. web-sunucu-yonetim-gelistirme-f38/windows-xp-uzerinde-webserver-kurulumu-ilgilenenlere-t23589.html

Arkadaşlar bu güvenlik kameralarının saatini değiştirebiliyor muyuz ? Bizimki 1 saat ileri gösteriyor.

değişiyor hocam, bizimki de saati doğru ama tarihi 2036 idi, bilgisayardan değişmedi ama televizyona bağlayınca menüden ya da dev88 yaparak değiştirilebiliyor.

Geri