Güvenlik Yazılımları < UYARI ! >

Kodla Büyü
bulentus' Alıntı:
windows: 200 $
office: 100 $
antivirüs: 50 $
nero: 100 $
adobe ve diğerleri: 600 $............
öğretmen maaşı: 1000 $
programlar>öğretmen maaşı
Hocam nasıl böyle düşünürsün.windows devlet veriyo bedava,ofice devlet veriyor bedava,nero yerine ücretsiz bi ton program var,abode 3 serisi devlet veriyor bedava,geriye bi anti virüs kaldı onuda bi zahmet alalım.Korsan program kul hakkıdır HARAMDIR.

evet doğru haklısınızda biz sadece virüs programları kullanmıyoruz ki. bilgisayarlarımızda onlarca yazılım var. virüs programları yapanlar emek veriyor da diğerleri vermiyor mu?yani diyeceğim o ki birini parayla aldığımızda diğerlerininde hakkı geçeceğinden onlarada ücret ödememiz gerekir. bir öğretmen Türkiye'de kendini zor geçindiriyor. nasıl bu yazılımlara her yıl para versinde alsın?

Öğretmen maaşı için 1500 TL'ye çok diyenler,

Öğretmen olamadığı için(atanamadığı için) polis olanlar öğretmenden daha fazla maaş alıyor(2000 ve üzeri).

Bu nasıl gelir dağılımı adaleti?

@taner2309, devlet bahsettiğiniz programları bize mi veriyor? Ayrıca devlet antivirüs programı da veriyor. Senin mantığına göre hiçbir şeye para vermemiz gerekmiyor.

Alınan son bilgilere göre Mikrosoft şirket binasındaki bilgisayarlarda kimin kurduğu bilinmeyen bir kopya yazılım tespit edildi, uzmanlar "bilgisayar öğretmenleri" nden şüpheleniyor :puhaha:
imkan olsa da mikrosoft firmasının türkiye bürosundaki bilgisayarlarda kurulu yazılımlara baksak keşke :D
birsürü yazılımı onlarda kullanıyorlar, hiç dert etmeyin bu kullanmayın felan gibisinden uyarıların sebebi şu:
-Firma bir yazılımdan 10Milyon dolar kar etmiştir ve planlarına göre de 100Milyon dolar kar etmesi gerekir, onun için piyasada olan bu tür kazancını azaltan durumları engellemelidir ... işte bütün mesele
kullanın arkadaşlar onların Milyon dolarları azalsa da biz "Eğitim ve Öğretim" için kuruyoruz ...
Para < Eğitim ve Öğretim (Para küçüktür eğitim ve öğretim) -Tabi kapitalist düzende bunun tam tersi-

:puhaha: :puhaha: :puhaha:
öğretmenlik mesleğini ayaklar altına alan toplumumuz örnek olma konusunda yine öğretmenleri öne çıkarır.

Zaten ücretli yazılımlardan daha kaliteli yazılımlar piyasada mevcut, paranmı yok.

İşletim sistemi olarak pardus kullan.

İşletim sistemim paralı anti virüs, ofis, vb programlar ne olacak dersen

Para yetiştiremiyorsun yada yoksa alın size örnek yazılımlar.

İşletim Sistemi
-----------------
Pardus: İhtiyaç duyulan bütün programlar mevcut
Pardus taki internet tarayıcısından E-Okula Giremiyorsanız onunda çaresi var.

Ofis Programı olarak
------------------------
Open Office, IBM Lotus Symphony

Anti Virüs
------------------------
Antivir Personel Free, ClamAV

Boot CD
-------------------------
Avira AntiVir Rescue System CD
Dr.Web Live CD
F-Secure Rescue CD
Kaspersky Rescue CD

Çalıştırılabilir Güvenlik Araçları
-----------------------------------
a-squared Command Line Scanner, Norman Malware Cleaner, Dr.Web

Spyware
------------------------
spybot search and destroy, Spyware Terminatör, A-Squared Free

Sistem Temizleme
------------------------
CCleaner

Disk Birleştirme
------------------------
JK-Defrag

CD-DVD Yazma
------------------------
Infra Recorder

Arşivleme Programı
------------------------
IZArc

Daha saymakla bitmez.

Alın size bedava program, ücretli programlardan hepsi iyi ve özellikleri ile paralı yazılımlardan daha iyiler.

Size bahsetmek istediğim ücretsiz yazılımlar varken niye daha bahane

Geri