Gazi Üni.Esef Mezunlarının Dikkatine!

Kodla Büyü
Konuyu bulandırmayın.

Esef fakültesi türkiyede tekdir.(Fakülteyi bilmeyenler tarafından BÖTE ile karıştırılmaktadır)
Dersler teknik eğitimle eşdeğerdir.Üniv Giriş Puanı da aynı ve birçok teknik eğitim fakültesinden oldukça yüksektir (bilişim teknolojileri).
YÖK "Teknik Statüsü vardır" belgesi vermektedir fakülte mezunlarına.
Kuruldugundan beri mezunları Anadolu Teknik ve Meslek Endüstri Meslek veya Teknik Liseye atanmaktadır.

Ayrıca Milli Eğitimin Aldıgı Resmi Kararnamesinde de 8/1 e başlamak dışında tüm haklardan faydalanır diyor.

Bölümün içeriğini bilmeden değerlendirmen anlamsız.

Soru o degil Sorum (bu fakülte mezunu olanlara.Olmayanlara degil).sizlerin ek Tazminatı ne kadar.
Paylaşırsanız sevinirim.

toplam 4 yılda;
böte 150-160 kredi
tef-esef 190 küsür kredi.
saat değil farkındaysanız kredi. bizim 4. sınıfta 7-8 dersimiz varken, bötenin 4-5 dersi vardı. esef, böteden çoooook önce kurulmuş olup bazı teflerden de eskidir. bilginize.
ferdi' Alıntı:
esef mezunlarının teknik öğretmen olması zaten yanlış uygulamadır.

Merhaba arkadaşlar, ESEF mezunlarının meslek liselerinde çalışırken teknik öğretmen tazminatı alabilmeleri için yapmaları gerekenler nelerdir? Dilekçe ile mi başvuruyoruz, nereye başvuruyoruz? Fakültenin kapanmış olması bu durumu etkilemiyor sanırım. Bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

esef mezunu eml de müdür yardımcısı olursaa şu 60-70 liralık farkı alabilir mi acaba

hocam esef mezunuyum. meslek lisesinde bölüm şefiyim. 8-1 den başlama olayı hariç tüm haklardan yararlanıyorum. isterseniz bordroyu falan yarın gönderebilirim.

teknik öğretmenlerin özel hizmet tazminatı daha fazla yatar. benim ocak ayında görünen 628,78tl diğer. diğer öğretmenlerle aramızda oluşan fark buradan kaynaklanmakta.

hocam ben müdür yardımcılığı tercihi yapacam eğer hani atabilirsem böyle bir haktan bende yararlanabilirmiyim. İdarecisin diye vermemezlik olur mu?

ben de ttef mezunuyum 2007 yılında bizleri de atölye labaratuar öğretmeni statüsüne aldılar ama 8-1 den yararlandırmadılar ayrıca özel hizmet tazminatımızda teknik eğitim mezunları gibi 96 değil 92 normal branş öğretmenlerinin katsayısı 86 olması lazım bir ara askerlikten sonra fazla para yatırılması olayından mahkemelik olmuştuk bünyan mem le ordan hatırlıyorum

zencefil58' Alıntı:
hocam ben müdür yardımcılığı tercihi yapacam eğer hani atabilirsem böyle bir haktan bende yararlanabilirmiyim. İdarecisin diye vermemezlik olur mu?
İdareci veya öğretmen olarak kadron meslek lisesinde olduğu zaman 8. dereceden başlamak hariç tüm teknik öğretmen haklarından aynı şekilde yararlanırsınız.

Geri