Gazi ESEF Mezunları TEF gibi 1 derece alabilir.

Kodla Büyü
Sayın egunay, paylaşımınız için çok teşekkürler. Müracatımı 18.03.2015 tarihinde gerçekleştirdim, 20.03.2015 itibariyle 1 derece yükseltildim. Çok teşekkür ediyorum...

meslek liselerinde çalışanlar için mi geçerli bu durum? Sanırım ortaokullarda çalışanlar faydalanamıyor dimi?

Ortaokulda çalışanlar da faydalanıyorlar, meslek lisesi olma şartı yok, ama teknik öğretmenin diğer haklarından yararlanabilmek için (tazminat v.b.) meslek lisesinde görev yapmak gerekiyor.

daha once ile dilekçe yazmış yökün yazısını da eklemiştim, gelen olumsuz cevapta yazan "ilköğretim okullarımızda teknik hizmetler sınıfı olmadığı, bu sınıfın sadece liselerde bulundugu ve ortaokulda çalıştığım için de derece kademe değişikliğinin mümkün olmadığı" şeklindeydi.

olumlu sonuç alan arkadaşlar dilekçe orneklerini paylaşabilirler mi ?

sapphire' Alıntı:
daha once ile dilekçe yazmış yökün yazısını da eklemiştim, gelen olumsuz cevapta yazan "ilköğretim okullarımızda teknik hizmetler sınıfı olmadığı, bu sınıfın sadece liselerde bulundugu ve ortaokulda çalıştığım için de derece kademe değişikliğinin mümkün olmadığı" şeklindeydi.

buyur hocam.
diploma fotokopisi
teknik öğretmen olduğumuzu gösteren (YÖKten alınan) belge
ekledim

Ekli dosyalar

• dilekçe.rar
    6.9 KB · Görüntüleme: 340
egunay' Alıntı:
YÖK Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığı, Devlet personel başkanlığının da görüşü alınarak, ESEFin TEF ile eşdeğer olduğuna, Mesleki Eğitim Fakültesinin ise TEF ile denk olmadığına karar vermiştir.
ESEF mezunu olup 9-1 göreve başlayanlar ekteki dosyalarla birlikte ilçe memlere bir dilekçe yazarlarsa TEFin aldığı 1 dereceyi alabilirler. Bizim okulda 2 arkadaş aldı.

Hocam paylaşım için teşekkürler...

sapphire' Alıntı:

Bizim arkadaşlara da önce kademe yaptılar. Teknik hizmetler sınıfı vb. sebeple. Tabi yanlıştı bu. Şahsen İlçemem ne giderek düzelttirdi ve derece aldı. İlçedeki memur hatalı bir şekilde kademe vermişti. Evrakları yanınıza alıp şahsen gidin bir de.

Ortaokul ve ilkokulda çalışan esef mezunları da bu dereceyi alır. Bu madde memuriyete giriş esnasında verilecek 1 derece hakkındadır. 657 S.D.M.K. madde:36 A-2

2 – Dört yıl süreli yüksek öğrenimi bitirenlerden yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar sıfatını almış
olanlar ile bunlardan öğretmenlik hizmetinde çalışanlar, Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu, Erkek Teknik Öğretmen
Okulu ve Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunları, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi ile uygulamalı
Endüstri Sanatları Yüksek Okulu mezunları(1), Teknik Eğitim Fakültesi (Yüksek Teknik Öğretmen Okulu ve Güzel Sanatlar
Fakültesi, İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) mezunları (2), öğrenimlerine göre tesbit edilen giriş derece
ve kademelerine bir derece

Dilekçesine olumlu cevap gelen varsa, gelen cevabı ekleyebilir mi acaba. Emsal göstermek için...

Milli eğitimlerde herkes risk olarak görüyor, göreve başlarken de benzer bir durum yaşamıştım. Risk almaktansa hayır der geçerim diyorlar genellikle. Hocam emsal gösterin hemen verelim demişlerdi, eğer derece alanlardan bir arkadaş cevap paylaşabilirse en kolay yoldan çözülebilir. Çünkü ilginç bir şekilde emsali resmi belgeden daha çok geçerli görüyorlar.

dilekçemi yazdım beklemedeyim cevap gelirse hemen paylaşacam. inşallah sıkıntı çıkarmazlar.

Bana da derecemi vermediler :x İle gidicem bakalım. Derecesi verilen arkadaşları tebrik ederim.

yazıların orijinali var mı veya nasıl ulaşabilirim, ilçe milli eğitim bu şekilde resim falan kabul etmiyor??

A+bilisimci' Alıntı:
yazıların orijinali var mı veya nasıl ulaşabilirim, ilçe milli eğitim bu şekilde resim falan kabul etmiyor??
Bizim okula kurumnetten geldi. Tüm okullara gitmiş olması lazım.

Evrak resimlerinin altında bulunan Teyid numarası ile arama yaparak belgenin orjinaline ulaşabilirsiniz ama onda da imza yok doğal olarak.

Arkadaşlar derece alanlar hangi il hangi okul paylaşamazlar mı? her il kafasına göre takılıyor, emsal gördüler mi hiç itiraz ya da bahane üretmiyorlar.

Gerçekten başvurusunu yapıp da derecesini alan var mı.....

Benim başvurum Kayseri Talas İlçe milli eğitim müdürlüğü tarafından reddedildi.

bu durumda olup ta başvurusu kabul edilenlerin derece onaylarını burada paylaşırlarsa ilçe milli eğitim müdürlükleri yada il milli eğitim müdürlüklerindeki memur ve şeflerle tartışmadan bu sorunu çözebileceğimizi umut ediyorum.

Keza bazı arkadaşlar gerçekten insanı dinlemiyorlar ve birinin onlara evet yap demesi gerektiğini söyleyip duruyorlar....

Saygılarımla

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür edrim.

istanbul teknik endüstri meslek lisesi yarın ekleyecem belgeleri arkadaşlar bugun okulda değilim

Geri