Gazi ESEF Mezunları TEF gibi 1 derece alabilir.

Kodla Büyü
Aynen benimki de yapılmadı. Mem lerde çalışanlar çok korkak davranıyorlar. Sanki 1 derece verilmesi yanlış olsa parasını mebdeki şeften isteyecekler. Gene faizi ile bizden isteyecekler.

kabul edilen arkadaşlardan biri dilekçeyi eklerse çok güzel olur. Kabul edilmeyen arkadaşlar emsal gösterebilir.Sonuçta kabul eden mebde bakanlığa bağlı.

Derece alan arkadaşlar sanırım meslek lisesinde görevli olanlar, ortaokulda çalışıp derece alan yok gibi.

ONAY YAZISI VE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Ekli dosyalar

• 20150331233049.jpg
    20150331233049.jpg
    48.6 KB · Görüntüleme: 559
  • 20150331233048.jpg
    20150331233048.jpg
    58.8 KB · Görüntüleme: 555
GOminam

Sevgili meslektaşım.

Bu onay yazısı fakat onaylı değil.

Yetkili makam tarafından onaylı yani mühürlü imzalı olan hali var mı ?

Onaylı hali yararlı olur. Bu haliyle dilekçesi kabul edilmeyenlerin başvurusu kabul görmez....

Arkadaşlar kurumnet üzerinden geldiği için böyle oluyormuş bu belgem mal müdürlüğüne verilecekmis. Bu şekilde kabul edilmiş haliymis oyle dediler

Benim ki bugün yapılmış. Onay yazısı gelirse paylaşırım.

Ekli dosyalar

• kadro.PNG
    kadro.PNG
    20.9 KB · Görüntüleme: 505
Arkadaşlar ilçe memlerin reddetmesi gayet normal. erkan hocamla biz iki arkadaşınkini yaptırana kadar üç dilekçe yazdık. lakin gene olmadı arkadaşlar ilçeye gidip durumu belgelerle izah ettiler. sizde elden takip edin. bana değil derece, kademe verseler ankaraya giderim :) siz de alın dilekçenizi gidin yüz yüze görüşün...

Burdan bi sitemdede bulunmak istiyorum bir derece kazandırdığımız arkadaşın biri elinde baklavayla gelirken diğerinden bişi görmedik bilgilerinize...

Paylaşan arkadaştan Allah razı olsun. Benim derecem de verildi.

Ekli dosyalar

• dilekcem.JPG
    dilekcem.JPG
    52 KB · Görüntüleme: 520
  • kadro.JPG
    kadro.JPG
    24.8 KB · Görüntüleme: 514
Onay elektronik imzalıymış. Benim cahiiliğim. Kusra bakmayın. Yarın şube müdürüyle görüşmeye gideceğim. Umarım hallolur. Sonucu burada paylaşırım

Maalesef hiçbir şey kolay olmuyor. Bazı ilçeler ilgili yazıları ve dilekçeyi görünce hemen işlem yapıyor. Bazıları yanlış işlem yapıyor derece vereceğine kademe veriyor. Bazıları ise yapmamak için bin dereden su getiriyor. İlçelerde bu işi yapan memurlarında bazıları işten anlamadıkları için yapmamayı tercih ediyorlar. İlçeye giderseniz memuru geçin direk şef ile görüşün. Bizim arkadaş öyle halletmişti.
İşini yaptıran arkadaşların onaylı belgeleri işinizi kolaylaştıracaktır. Kolay gelsin.

onaylı yazısı olan yok mu hocalarım..... adamlar dereceyi vermemek için herşeyi yapıyorlar.

K.Maraş İl MEM insan kaynaklarını aradı esef denk değil eş değer miş bu yüzden verilmeyeceğini söylediler. Mahkemeyi gidebilirmişiz...

Hala onay alamadım. Milli eğitimden görüş istemek lazım ya da bimer den direk. Biri bu memurlara dereceyi yap diyecek ki yapacaklar. Yoksa kararı okudukları filan yok, milli eğitim bakanlığı esefe 1 derece verin gibi net ........ ların bile anlayacağı şekilde yazı göndermeli ki anca yapsınlar . Bu iş uzar...... can sıkar..... maraştaki arkadaş bakanlığa mutlaka görüş sor.

turkismail' Alıntı:
Hala onay alamadım. Milli eğitimden görüş istemek lazım ya da bimer den direk. Biri bu memurlara dereceyi yap diyecek ki yapacaklar. Yoksa kararı okudukları filan yok, milli eğitim bakanlığı esefe 1 derece verin gibi net ........ ların bile anlayacağı şekilde yazı göndermeli ki anca yapsınlar . Bu iş uzar...... can sıkar..... maraştaki arkadaş bakanlığa mutlaka görüş sor.

Biraz bekleyip diğer arkadaşlara verilecek cevaplara göre hareket edicem. Olmadı bakanlığa gönderilmek üzere tekrar bir dilekçe daha vereceğim...

Kanunda olmadığı için görüş yazısı ile işlem yapılamadığından derece terfim iptal edildi. Kanunda değişiklik gerekiyormuş.
Hevesimiz kursağımızda kaldı.

İlçedeki memurları ve şefleri anlamıyorum. Yazı ellerine ulaştıysa yapmak zorundalar. Açıkca belirtmiş daha ne diyecekti

Bimere aşağıdaki başvuruyu yaptım cevap gelirse paylaşırım arkadaşlar. sizde başvuru yapabilirsiniz.

27/02/2013 tarihli 75850160.303.01.01/7310 sayılı Yüksek Öğretim Kurulu toplantısında 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca Üniversiteler arası Kurul Başkanlığının görüşü de dikkate alınarak, Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi ile Teknik Eğitim Fakültesinin eşdeğer olduğuna karar verilmiştir. Devlet Personel Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına(İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne) 16/01/2015 tarih ve 31292642.045.02302 sayılı verdiği görüş talebi uyarınca Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Mezunlarına 1 derece verilip verilmeyeceğini Milli Eğitim Bakanlığı (İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü) tarafından cevaplandırılmak üzere öğrenmek istiyorum.

Arkadaşlar ticaret meslek lisesinde görev yapıyorum bundan 1 sene önce teknik ogretmen belgemle bir derece aldım fakat bu ay okula yazı geldi yanlış yapılan derecenin geri alınması diye şimdi dereceyi geri aldılar ne yapmam gerekiyor sizce

Geri