Gazi ESEF Mezunları TEF gibi 1 derece alabilir.

Kodla Büyü
Bügün banada 1 derece vermiş il meb ama ben esef li değilim, ktü böte mezunuyum, sordum hatta bir yanlışlık varsa düzeltsinler sonra uğraşmayayım diye ama teknik üniversiteden mezun olduğum için bende 1 derece hak ediyormuşum dediler bende iyi tamam ozaman ben uyarımı yaptım benden günah gitti dedim :D :D

pagamy' Alıntı:
Bügün banada 1 derece vermiş il meb ama ben esef li değilim, ktü böte mezunuyum, sordum hatta bir yanlışlık varsa düzeltsinler sonra uğraşmayayım diye ama teknik üniversiteden mezun olduğum için bende 1 derece hak ediyormuşum dediler bende iyi tamam ozaman ben uyarımı yaptım benden günah gitti dedim :D :D

Hocam bildiğim kadarıyla böte mezunları 1 derece alamıyor. Sonra geri ödemesi falan olabilir. Haberiniz olsun.

badsector' Alıntı:
pagamy' Alıntı:

Hocam bildiğim kadarıyla böte mezunları 1 derece alamıyor. Sonra geri ödemesi falan olabilir. Haberiniz olsun.
valla hocam benim bildiğimde öyle ama geri ödeme felan yaparlarsa ben şikayette bulunurum, ben idareye ve ilçe milli eğitime söledim bizle alakası yok il otomatik yapmış, yapılan doğru dedi. ben kendime düşeni yaptım.

pagamy' Alıntı:
Devletin resmi dili belgedir hocam, bu söyleminizi kesinlikle yazıya dökmenizi tavsiye ederim. yoksa zararlı çıkan siz olursunuz.
benzer konuyu inceleyiniz.
maas-f250/teknik-ogretmen-tazminati-ortaokula-gectigimizde-verilmeye-t145862.html

systran' Alıntı:
pagamy' Alıntı:
Devletin resmi dili belgedir hocam, bu söyleminizi kesinlikle yazıya dökmenizi tavsiye ederim. yoksa zararlı çıkan siz olursunuz.
benzer konuyu inceleyiniz.
maas-f250/teknik-ogretmen-tazminati-ortaokula-gectigimizde-verilmeye-t145862.html
aynen katılıyorum hocam size, biraz önce okula dilekçe yazdım durumu anlatıp terfinin doğru olup olmadığını tarafıma yazı ile bildirilmesini istedim ve sayı aldım, artık gerisi onlarda olurda ilerde benden geri ödeme isterler verdiğim dilekçenin sayı ve tarihi bende.

aynen katılıyorum hocam size, biraz önce okula dilekçe yazdım durumu anlatıp terfinin doğru olup olmadığını tarafıma yazı ile bildirilmesini istedim ve sayı aldım, artık gerisi onlarda olurda ilerde benden geri ödeme isterler verdiğim dilekçenin sayı ve tarihi bende.
budur. :alkis:

Arkadaşlar 1 derece alan varmı Esef mezunlarından.. Kimisi ben aldım demiş, kimisi red demiş, kimiside aldığı geri alınmış.

Şu anda dilekçe verelimmi? bekleyelimmi ?

arkadaşlar insan kaynakları genel müdürlüğünün batman il milli eğitim müdürlüğüne yazdığı konu ile alakalı cevap yazısı...malesef derece verilmiyor..boşuna çabalamayalım :(

Ekli dosyalar

• 15012016-00505485.jpg
    15012016-00505485.jpg
    116.5 KB · Görüntüleme: 603
crasadure' Alıntı:
arkadaşlar insan kaynakları genel müdürlüğünün batman il milli eğitim müdürlüğüne yazdığı konu ile alakalı cevap yazısı...malesef derece verilmiyor..boşuna çabalamayalım :(

bunu yazan gerzek neden maddenin devamini koymuyor yaziya? neden esefin diger fakulteler ile esdeger oldugunu soyleyen yök yazisini gormezden geliyor? Ahlaksiz terbiyesizler.

Arkadaşlar dün itibariyle derecemi aldım. Daha önce başvurmuştum derecemi veemediler bir daha başvurdum. Yökten teknik öğretmen yazısını, diploma fotokopisi ve ilgili yazıyı ekledim. Fotokopilerde önemli yerleri çizdim ve derecemi aldım. Pes etmek yok

anadoluman' Alıntı:
Arkadaşlar dün itibariyle derecemi aldım. Daha önce başvurmuştum derecemi veemediler bir daha başvurdum. Yökten teknik öğretmen yazısını, diploma fotokopisi ve ilgili yazıyı ekledim. Fotokopilerde önemli yerleri çizdim ve derecemi aldım. Pes etmek yok
hangi il hocam? birde size gelen cevabı eklermisiniz?

anadoluman' Alıntı:

ben olsam bu riske girmezdim. Biraz arastirdim, avukatlarla vs. gorustum isterseniz dava acip alalim fakat ileride iptal edip faizi ile geri isterler bunun ornekleri var denildiginden vazgectim. Kaldi ki davanin kazanilacagida kesin degil, ve 1000 lira gibi bir masraf cikacagindan bahsettiler bana, kaybedilmesi durumunda.

Hocam il kayseri. Sorun olsa ne olacakki en fazla 2500 tl farkeder. Faizle 4000 olsun. Zaten şu anda da alamıyorum o parayı. Yani tek sorun ufak bir faiz. O kadar riskede değer.

penewitz' Alıntı:
buyuk ihtimal teknik egitim fakultesi ile teknik universite kavramlarinin ayni sey oldugunu sanmislar ve kesinlikle hatali bir islem yapmislar hocam. soze bakmayin dilekce verin ileride geri odemelere maruz kalmayin derim

Hocalarım bu konuyu daha önce takip ettim ve dilekçe verdim derece aldım. Fakat bir ay önce il mem den aradılar ve tekrar dilekçe vermemi-dereceyi geri almaları için- bakanlıktan mail geldiğini söylediler. Ben de dilekçe vermeyeceğimi hatta derecemi geri alırlarsa dava açacağımı söyledim. 1 ay önce derece mi geri aldılar. Sendikayla görüşeceğim. Aynı durumda olan var mı?

Konuyu hortlatmak istiyorum. Derecesi geri alınan ya da yeni derece alan var mı ? Cimere yazdım çünkü il memden bu işi çözemedim bende.

Mart 2020 tarihine 1 derece için buradaki resmi yazılarla başvuruda bulunduk fakat, 4 Haziranda gelen red cevabı olarak bunu gönderdiler.

a.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-06-04 at 13.59.44.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-04 at 13.59.44.jpeg
    105.8 KB · Görüntüleme: 15
Hocam kanunen zaten verilmiyor 1 derece. Bazı yerlerde verildi ama yanlış olduğu için geri alındı. Dolayısı ile alamamanız normal. Kanun değişikliği olmadan da biraz zor.

Bu konuyu iktidar partisinden tanıdığınız milletvekilleri varsa onlarla görüşebilirsiniz. Sonuçta 1 derece için kanun değişikliği gerekli kanuna endüstriyel sanatlar eğitim fakültesi ibaresinin eklenmesi gerekir.

Bu konuyu iktidar partisinden tanıdığınız milletvekilleri varsa onlarla görüşebilirsiniz. Sonuçta 1 derece için kanun değişikliği gerekli kanuna endüstriyel sanatlar eğitim fakültesi ibaresinin eklenmesi gerekir.
Dediginiz tamamen doğru ancak
Şu anda da fakülte aktif olmadığı için (daha önce kapatıldığı için) böyle bir yasayı kimse çıkarmaz bence.

Süreci bilen arkadaşlar. Benim de derecem geri alındı. Bu mahkeme kararıyla nereye ve nasıl başvurmamız başvurmanız gerek.

Arkadaşlar Samsun idare mahkemesi 1 derece alırlar kararını vermiş ama durum üst bölge idare mahkemesine taşınmıştır. Bölge idare mahkemesinin kararı emsal olacaktır. Bu davayı açan arkadaş foruma üyeyse dosyanın ne aşamada olduğunu, burdan bizi bilgilendirebilir mi?

Esefte gördüğümüz dersleri bir görseler bir derece değil on derece bile vermek isterler. Mühendislik ile birebir aynıydı dersler... Çok yorulmuştum coook.. mezun olana kadar bir çok proje hazirlatmislardi. O projeler piyasada iş yapabilecek projelerdi. Hatta bir arkadaşin o projesini satın almak isteyen bile olmuştu. O arkadaş da zaten öğretmen olmadi. Bir çok arkadaş Dolgun maaş ile yazılım şirketlerinde çalışıyor. Bu neyin ayrımı Allah aşkına... Esefi küçümsemek isteyenler görsün bakalım bizim gördüğümüz dersleri de on yıl nasıl yaşlanıyorlar. Yıl 2021 olmuş halen daha şu 1 derece meselesi çözülemiyor

Son düzenleme:
Esefte gördüğümüz dersleri bir görseler bir derece değil on derece bile vermek isterler. Mühendislik ile birebir aynıydı dersler... Çok yorulmuştum coook.. mezun olana kadar bir çok proje hazirlatmislardi. O projeler piyasada iş yapabilecek projelerdi. Hatta bir arkadaşin o projesini satın almak isteyen bile olmuştu. O arkadaş da zaten öğretmen olmadi. Bir çok arkadaş Dolgun maaş ile yazılım şirketlerinde çalışıyor. Bu neyin ayrımı Allah aşkına... Esefi küçümsemek isteyenler görsün bakalım bizim gördüğümüz dersleri de on yıl nasıl yaşlanıyorlar. Yıl 2021 olmuş halen daha şu 1 derece meselesi çözülemiyor

Hocam buradaki mesele derslerin zorluğu-kolaylığı veya diğer fakülteler ile ESEF i kıyaslamak vs. durumları değildir. Öyle olsa idi işin için çıkılmazdı. Buradaki tek durum mevzuatta yer alan eksiklik. Bu eksiklik kanuni düzenleme ile yapılmadığı sürece bu tarz sıkıntılar yaşanacaktır. Ben TEF mezunuyum. Bizlerinde zamanında verilen ama yıllarca uygulanmayan "mühendislik" hakkımız var idi. 2011 den sonra sınav açılması isle bu süreç işletildi. ESEF içinde 1.derece için mevzuata eklenmesi gerekir. Buda meclisten kanun düzenlemesi ile olacaktır. Bunun yolu sendika ve dernekler aracılığı ile milletvekilleriyle görüşmekten geçiyor. Bu konuda TEF mezunlarının etkili dernekleri mevcut. Hatta geçen sene Gazi TEF in bazı binalarını Hacı Bayram Veli Ünv. ne devredeceklerdi. Ancak Fakülte yönetimi ve mezunlarının Fuat Oktay a ulaşması ile bu devir gerçekleşmedi. Yani işin özü siyasi olarak bağlantılar kurulmadığı sürece ESEF konusu sürüncemede kalır.

Hocam buradaki mesele derslerin zorluğu-kolaylığı veya diğer fakülteler ile ESEF i kıyaslamak vs. durumları değildir. Öyle olsa idi işin için çıkılmazdı. Buradaki tek durum mevzuatta yer alan eksiklik. Bu eksiklik kanuni düzenleme ile yapılmadığı sürece bu tarz sıkıntılar yaşanacaktır. Ben TEF mezunuyum. Bizlerinde zamanında verilen ama yıllarca uygulanmayan "mühendislik" hakkımız var idi. 2011 den sonra sınav açılması isle bu süreç işletildi. ESEF içinde 1.derece için mevzuata eklenmesi gerekir. Buda meclisten kanun düzenlemesi ile olacaktır. Bunun yolu sendika ve dernekler aracılığı ile milletvekilleriyle görüşmekten geçiyor. Bu konuda TEF mezunlarının etkili dernekleri mevcut. Hatta geçen sene Gazi TEF in bazı binalarını Hacı Bayram Veli Ünv. ne devredeceklerdi. Ancak Fakülte yönetimi ve mezunlarının Fuat Oktay a ulaşması ile bu devir gerçekleşmedi. Yani işin özü siyasi olarak bağlantılar kurulmadığı sürece ESEF konusu sürüncemede kalır.
Haklısınız hocam bu işi ancak üstteki büyükler çözebilir. Mesajı yazarken geçmişe dönüp biraz fevri yazmışım. Aslında ben de fakülte karşılaştırmayı sevmiyorum ama üst kademe neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Mühendislik tamamlama meselesinde de aynı sıkıntılar yaşandı. Sonra çözüldü. ESEF TEF mezunları olarak üniversitede çok yorulduk ve üst kademe bunu bilmiyor. Bu fakülteleri okumayanlar bunu bilmiyor. Aslında bunun için yazmıştım.

Geri