Gaziantep'den Alanya'ya hangi yoldan gidilir?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Kıymetli arkadaşlar, kısmetse haftasonu Gaziantep'den çıkış yapıp Alanya'ya gitmeyi planlıyorum.

Sizlerin görüşüne güvendiğim için size de danışmak istedim.

Sahil yolu şu an nasıl? Kıvrımlı ve zor diyenler oluyor ama yenilerde gidenler eskisi gibi değil artık tüneller var yol güzel sadece 60 km'lik bir kısımda kıvrım var diyorlar.

Kimisi de karaman uzerinden git, aynı sürede ve daha rahat gidersin diyor.

Şu an için konuşursak yani yakın zamanda giden var mı aranızda bilmiyorum ama sahil yolu nasıl? Yoksa karaman üzerinden mi gitmem daha mantıklı olur?

Özellikle Aydıncık-Gazi paşa arasında macera olsun derseniz sahilden gidin ama rahat gideyim derseniz Ereğli-Seydişehir-Alanya yolu daha düzgün diye biliyorum. Maceradan kastım tek şerit dar yol. Önünüze kamyon vs gelirse evlere şenlik. Dar ve bir tarafın uçurum olması da ayrı bir adrenalin sağlıyor. Geçen sene arkadaşım gitmişti tövbe etmişti. Antalya'dan Mersin'e gidenler Ereğli yolunu kullanıyor genelde. Mesafe olarak uzun sürüyor görünüyor ama hız olarak daha hızlı yol.

Son düzenleme:
Otoyoldan Adana Pozantı Ereğli Karaman Kazımkarabekir Hadim Taşkent Alanya . Dönerken de sahil yolu denersiniz . Bol bol muz aldık . Nem yüzde 70 lerde klima kontrolü yapın . Hararet sorunu yaşayan çok araç yağ su kontrolü ihmal etmeyin . Hayırlı yolculuklar.

Rahat gideyim derseniz Karaman Konya tarafından, Adrenalin dolu, bol virajlı maceralı bir yol isterseniz sahil ( Silifke , Aydıncık, Anamur , Antalya) güzergahından gidebilirsiniz.

Hocam ben yaklaşık 7 ay önce hem sahil yolundan gittim dönüşüde oradan yaptım tüneller açılmış dediğiniz gibi az bir yer virajlı bence sahil yolu hemde daha kısa

arkadaşlar amacım çocuklarla en az yorgunlukla en hızlı şekilde Alanya'ya ulaşmak. o yüzden denizin tuzu filan umrumda değil şu aşamada. :) Çünkü zaten tatile gidiyorum. Denize gireceğim. karamana gidip öğretmenevinde 1 gece kalayım sabah da Karaman'dan Alanya'ya geçerim diye düşündüm ama karar veremiyorum henüz.

arkadaşlar amacım çocuklarla en az yorgunlukla en hızlı şekilde Alanya'ya ulaşmak. o yüzden denizin tuzu filan umrumda değil şu aşamada. :) Çünkü zaten tatile gidiyorum. Denize gireceğim. karamana gidip öğretmenevinde 1 gece kalayım sabah da Karaman'dan Alanya'ya geçerim diye düşündüm ama karar veremiyorum henüz.
net söylüyorum, sahilden gidersen çocukların kusmama ihtimali yoooook.
sen git iç yoldan hocam.

Hayırlı sabahlar hocam. Karaman yolu daha düz yolları daha güzel. Karamandan Alanyaya gitmek için akseki yolunu tavisye ediyorlar. Hadim yolu biraz virajlıymış. Sahil yolu ise 50-60 km tek şerit kalan yerler bölünmüş yol şeklinde yapılmış ve tüneller var. Sahil yolu biraz zaman alıyor tek şerit olması biraz zorluyor ama sahil yolu eskisi kadar kötü değil. Kararı yine siz verin.

pozantı ereğli karaman güneysınır -bozkır (seydişehire uğramadan)- manavgat güzergahı iyi olur diye düşünüyorum

Sahil şeridi ile bir daha gitmem 😣. Çok zor ve kıvrımlı. İçim dışıma çıkmıştı resmen. Daracık yolda kamyonlarla karşılaşmak vs çok zor. 60 km kıvrımlı yol çok zor.

hocam kalacaksanız ereğlide kalın. sabah ivrizi görüp öyle gidersiniz

Arkadaşlar Mersin'de bir gece kalıp sahilden gececegim gibi. Zor bir yol olacak gibi ama imkanlar dahilinde son durum bu. Mersin Antalya arası otoban var mı? Yoksa devlet karayolundan mı gideceğim hep? ( HGS'de 50 lira bakiye var. Ona göre bakiye yükleyeyim. )

Arkadaşlar Mersin'de bir gece kalıp sahilden gececegim gibi. Zor bir yol olacak gibi ama imkanlar dahilinde son durum bu. Mersin Antalya arası otoban var mı? Yoksa devlet karayolundan mı gideceğim hep? ( HGS'de 50 lira bakiye var. Ona göre bakiye yükleyeyim. )
3,4 mayısta Antep'teydim. Bakiye yüklemedim. Yetersiz bakiye diye sistemde göründü. Sonra borcun toplamı kadar yükleme yaptım. Fazla yüklersem içindeki bakiye ölecek diye artık acele etmiyorum. 4 sene evvel araç değiştirdim ve hgs'yi bu araca aktarmıştım. O zamandan sonra ilk kez hgs'yi geçen yaz ve bu mayısta kullandım. O zaman dünya paraydı içindeki. Şimdi yetmedi. 🤣

Mersin - Silifke - Mut - Karaman - Alanya yolunu seçebilirsiniz, Silifke'den yukarı çıkarsınız. Hem Silifke'ye kadar sahil ve deniz görmüş olursunuz. Silifke'ye kadar kötü yol yok.

Alanya’da yaşayan biri olarak söylüyorum, yolu zaten iyi biliyorum. Kesinlikle sahilden gelmeyin. Buraya gelip yorgunluğunu yatarak geçirmek istemiyorsan beni dinle. Ayrıca dedikleri gibi, kusma vb. muhtemel

Geri