Gaziantep'te çalışan arkadaşlar okul yorumu yapar mısınız?

Kodla Büyü

ferdierdem55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Sosyal Bilgiler branşında öğretmen arkadaşımız Gaziantep'e özür grubu tayini isteyecek. İyi bir okulda çalışmak istiyor. Altta yazan okullar nasıl? Yorumlarınızı bekliyoruz. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sevinç Bahattin Teymur Ortaokulu
Sena Büyükkonak Ortaokulu
Kaplan Kardeşler Ortaokulu
Turgut Özal Ortaokulu
İsmet İnönü Ortaokulu
Mehmet Ali ErusluOrtaokulu
Osmangazi Ortaokulu
M.Emin-Zekiye Üstünel Ortaokulu
Aliye Ömer Battal
Hüseyin Mustafa Hösükoğlu

8 yıldır gaziantepte çalışan bir öğremen olarak kendi sıralamamamı yazıyorum. aslında eşi nerede çalışıyorsa veya nerede ikamet edecekse sıralama değişebilir.

1-Sena Büyükkonak Ortaokulu(eski adı Kenan Evren güzel bir okul)
2-Sevinç Bahattin Teymur Ortaokulu( üniversitenin karşısı küçük bir okul)
3-Kaplan Kardeşler Ortaokulu (Karataşta memurların daha yoğun yaşadığı yerde bildiğim kadarıyla imam hatip)
4-Turgut Özal Ortaokulu( Karataşta 3-4 senelik yeni bir okul)
5-Mehmet Ali Eruslu Ortaokulu( İbrahimli mahallesi çok güzel bir okul ama çevresinde evler çok pahalı)
6-Osmangazi Ortaokulu( İbrahimli mahallesi çok güzel bir okul ama çevresinde evler çok pahalı)
7-İsmet İnönü Ortaokulu (Binevler Mahallesi fena değil)
8-Aliye Ömer Battal( merkezi bir konumda eski bir okul öğrenci profili diğerlerinden daha kötü olabilir)
M.Emin-Zekiye Üstünel Ortaokulu(bu okulu bilmiyorum)
Hüseyin Mustafa Hösükoğlu(bu okul bilmiyorum)

Eğer zorunlu nedenlerle gelmem gerekmiyorsa gelme arkadaşım. Antepin yaşanır hali kalmadı. En dandik evin kirası 1000 lira. Suriyeliler alabildiğine.
Ev satın almaya kalksan 100.000 liralık evler 300.000 lira. Bizim memleketimiz kaçacak yerimiz yok ama dediğim gibi yaşanır hali kalmadı.

merkezde ev kiraları en az 750tl o da 2+1 20 yıllık bina.İbrahimlide 1200tl den başlıyor.Karataşta kiralar biraz daha uygun.Satın almak içinde uygun tabi Antep e göre.3+1 kira 750tl.Satın almak içinde 175.000tl(3+1) başlıyor. Karataşta ki okullar iyi.İbrahimlideki okullar konusunda arkadaşın dediğine katılıyorum. Evi karataştan tutmaya kalksanız 1 saate zor gelirsiniz İbrahimlideki okula.Üniversitedeki ve binevlerdeki de iyi.Burayı gelme imkanınız varsa gelip görün öyle tercih yapın.Pişman olmayın.Hem ev hem okul konusunda.Malesef burda seviye çok düşük.Sanayi şehri bir de Suriyeliler :(

deniz ve memedim27'ye katılmakta birlikte maraşı da yazma. antepten kaçmak için yazdık, anteplilere övdük memleketimiz şöyle böyle diye... Biz de çamura saplandık... ne halk otobüsü çalışır adam gibi ne valilik ne ders programı yapılır. Bunların %80 i çürük... normal eğitim uygulayan adam gibi bir şehir bulursan antep güzel, etkinlik bol. Yok bizim gibi ev-iş iş-ev yapacaksan batıda en ucra ilçeye git paşa paşa yaşa... akıl vermek gibi anlama akıl akıldan üstündür.

Ben antepliyim maraşta çalışıyorum eviniz varsa düşünmeden yazın . Yoksa ev sahibine paraları dökersiniz . Bununla beraber antepte okullaşma oranı yüksek başarı düşüktür.

Geri