geç açılan bilgisayar

Kodla Büyü

akblevent

Site Gezgini
arkadaşlar bnde masa üstü var ana kartı değiştirdim hard diski dğiştirdim ekran kartı aldım bir türlü çare olmuyor acil yardım çok teskkür kaç kere format attım programları kuruyorum sorun olmuyor sanki makine soğuyunca o zaman sorun vriyor açıldıktan sonra açar kapatırkn fazla sorun olmuyor gibi ama bir çözüm bulmadık kafayı yeemek üzereyimmmm:(

Sayın hocam yazım tarzınızdan hakkaten bilgisayarın sizi "üzdüğünü" anlıyorum :)
Saydığınız parçalara bakılırsa, anakart, hard disk, ekran kartı değişmiş.
eee, geriye işlemci ile RAM kaldı. onlarıda değiştirin demiyecem amma,
geç açılma kavramı biraz subjektif kalıyor. Mesela ölçseniz, masaüstünün gelmesi ne kadar sürüyor.
Yok eğer şunu diyorsanız, windows un yüklenmeye başlaması çok sürüyor, ol zaman donanımsal bir arıza diyebilir, teşhis koyabiliriz belkim.

Hocam sistem özellikleriniz ve kurduğunuz windows sürümü nedir? Eğer sisteminiz windows sürümünüzü kaldıracak şekildeyse açılıştaki programları msconfigden azaltabilirsiniz.

RAM leri bir değişip deneyin derim öncelikle.
Sorun sabit diskte derdim amma, değiştirmişsiniz. Sabit diskin veri kablosunu da değişip bir deneyin derim.
Bunları yaptıktan sonra çözüm olmamışsa, bilgisayarı başka bir elektrik kaynağından besleyip deneyin.
Yani başka bir prizden.
En son işlemci kalıyor geriye, yanlız açıldıktan sonra problem yok diyorsunuz, işlemcide sıkıntı olma ihtimalini düşürüyorsunuz.
Şifa Allah'dan.

Bu arada hocam, kullandığınız işletim sistemi nedir?
ve windows başlatılıyor yazısının gelmesi ne kadar sürüyor?
windows başlatılıyor yazısından sonra masaüstünün gelmesi ne kadar sürüyor?

İlk olarak kurduğunuz windows 7 dvd sinden başka bir dvd bulup onunla yeniden kurup deneyin.
power supply den olabilir tabiki, onu da başka bir tanesiyle denemek lazım.
Ben bu günlük kapatıyorum, herkese hayırlı Ramazanlar.

Evet power supply den olabilir. yolcuhan hocamın dediği gibi, sistemi başka bir dvd den kurup denemekte lazım. Kolay gelsin hocam.

arkadaşlar sorun ekrandanmıs başka bilgisayarda ekranı denedik o bilgisayarda açılmadı samsung marka ekran sonra bobinlerini değiştirdeler sorun çözüldü:)

Geri