Geçerli ip yapılandırmasına sahip değil hatası

Kodla Büyü

undomiel

Site Gezgini
Hocalarım merhaba.öğretmenler odasında iki tane bilgisayarımız switchle internete bağlanıyor.switche duvardan gelen kabloyla internet sağlıyoruz.bilgisayarlarda geçerli ip yapılandırmasına sahip değil hatası alıyorum internet yok.kontrol ettim duvardan gelen kabloda internet yok.yeniden jak çaktım yine olmadı modemi resetledik yine aynı.başka ne gibi çözüm bulabilirim.duvardan gelen internet kabloları nereye bağlı sistem odasında mı hata vardır.yardımcı olursanız sevinirim

Yazınızdan fatih fiber hattı kullandığınız anlaşılıyor. Öğretmenler odasına beyaz uçtan internet geldiği için onu bir switch ile çoğaltamazsınız. Sadece mavi uçtan gelen kablo çoğaltılabilir(bil labı için ayrılan) Odaya birden fazla uç gelmiştir duvarları kontrol edin oradan kablo çekmeniz lazım. Eğer tek çıkış bağladılarsa başka odadan kablo çekeceksiniz. Bir diğer yöntem Okulunuzda Bil lab yoksa veya onun için cabinette iki uç ayrılır biri boştaysa öğretmenler odasına giden ucu (kablolama planında yazar) o boştaki mavi uçla değiştirin sistem odasından

Geri