Geçici Görevlendirme

Kodla Büyü

panacea

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Teknik Eğitim mezunuyum ve şu anda ortaokulda çalışmaktayım. Endüstri meslek lisesinde tam zamanlı görevlendirilme durumum var.
Soru 1:Meslek lisesinde çalışırsam teknik öğretmen tazminatını alabilir miyim?
Soru 2: Kaç saate kadar ders alabilirim.

İlave zam ve tazminat kararı incelendiğinde tazminat alma şartları şu şekilde:
Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlardan
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kuramlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir.
Tazminat alabilmeniz için, kadronuzun meslek lisesinde olması lazım.
Kadronuz ortaokulda olduğu için en fazla 30 saat ders alabilirsiniz.
Kadronuz meslek lisesinde olsaydı eğer 44 saate kadar ders alabilirdiniz.

İlave zam ve tazminat kararı incelendiğinde tazminat alma şartları şu şekilde:
Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlardan
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kuramlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir.
Tazminat alabilmeniz için, kadronuzun meslek lisesinde olması lazım.
Kadronuz ortaokulda olduğu için en fazla 30 saat ders alabilirsiniz.
Kadronuz meslek lisesinde olsaydı eğer 44 saate kadar ders alabilirdiniz.

Cevabınız için teşekkürler hocam
30 saat ders alabiliyorsam meslek lisesine görevlendirme gitmeme gerek yok o zaman.

Tazminat alamazsınız ama 44 saate kadar çalışabilmeniz lazım. Ben de tam emin degilim. Onu iyice araştırın hocam.

Araştırıyorum da pek bir şey bulamadım en iyisi Milli Eğitime gidip sormak olacak sanırım

ek ders kararının atölye ve laboratuvar öğretmenleri 20 saat aylık karşılığı derse girer, 20 si zorunlu 4 ü de isteği bağlı olmak üzere 24 saatte ekders alır.
başka bir mesleki ve teknik anadolu lisesinde kadrolu olup, başka bir mesleki ve teknik anadolu lisesinde görevlendirme yapılsaydı o zaman 44 saate kadar ders alabilirdiniz.
Buradaki mesele kadronuzun atölye ve laboratuvar öğretmenliğinde olması. Bu da mesleki ve teknik eğitim okullarında mümkündür.

Geri