Gedex Programi

Kodla Büyü

samsunlu-17

Site Gezgini
Arkadaşlar geçen ay Özel Eğitim sınıflarına Gedex programının yüklenip lisanslanması ile ilgili okula yazi gelmiş. Bir türlü lisanslamasını gerçekleştiremedim. Kuruma gönderilen serial çizelgesinde kurum kimlik no yer almıyor sadece serial var. Kurum kimlik numarasına Kurum Kodu girdim olmadı. Orgm.meb sitesindeki kılavuzda kurum kimlik no 55599 girin yazıyor. Malesef bu bilgiler ile olmadı. Yazi da lisanslama problemleri ile info@gedex.com.tr adresi ile iletişime geçilmesi gerekiyor demiş. Bunu da denedim cevap yazmadılar.
Bu programın lisanslamasini yapan Arkadaş var mı acaba ?

ben de aynı şekilde lisanslama yapamadım ve kimsenin de bir şeyden haberi yok diğer okullardaki bilişimcilere sorduğumda yazıdan bile haberleri yok

Bizim tahtalar faz-2 Vestel ve EBAAdmin oturumu olmadan program kurulamıyor.Sadece EBAAdmin oturumunda yönetici yetkisi ile oturum açıp kurabildik.Normal öğretmen oturumundan hata veriyor.

Bununla ilgili il milli eğitimden okula yazı geldi. Özel eğitim sınıflarının her birine ayrı bir lisans tanımlaması yapıldı. Bu lisans kodunu programa girince sorunsuz çalıştı.

Arkadaslar Cevaplar için teşekkürler EbaAdmin üzerinden kurulum yaptım. Kurulumda bir problem yok ama Hafif 4 Orta Düzey 4 olmak üzeri tüm serialleri denedim olmadı. Mobil Ağ bağlayıp lisanslama denemedim bir de o şekilde deneme yapayım.

kurulum yaptım, sorun vermedi, programı açmaya çalışırken lisans hatası verdi programı açmadı, ilgili yere mail attım ama henüz dönüş olmadı.

Ben 55599 ile lisanladım. Lisans uygulamasını yönetici olarak çalıştırdım. Sadece 1 serial hata verdi. Gerisi halloldu çok şükür.

kurulum yaptım, sorun vermedi, programı açmaya çalışırken lisans hatası verdi programı açmadı, ilgili yere mail attım ama henüz dönüş olmadı.
Hocam program files ta gedex uygulama klasörünün içinde lisans uygulaması var. Okula gelen serialler ile 55599 kurum kodu ile lisans işlemini gerçekleştirebiliyorsun.

Hocam kurum kodu dahil 55599 ile beraber 8 serial denedim olmadı malesef
Ben 3 okula kurdum. İlkokul, ortaokul, lise. Sadece bir serial ne yaptıysam hata verdi. Diğerlerinde bazen lisanslamadığı oldu. Yönetici olarak çalıştırdım veya antivirüsü kapattım oldu.

dün buraya lisanslama yapamadığımı yazmıştım fakat yorumlardaki kendi internetinizden deneyin önerisiyle oldu. kurum kimlik no ya okulun kurum kodu yazdım ve telefonumun internetinden bağlanınca oldu.

biz programı kuramadık ilgili linkten indirdim ama kurulumda bazı dosyaları yükleme hatası veriyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba
Programı kuran arkadaşlar mümkünse indirdiğiniz linki bana gönderir misiniz

teşekkür ederim bu linkten indirmiştim ama tekrar deneyeyim.
Ben bugün indirdim Faz2 tahtaya sorunsuz bir şekilde kurdum. Lisanslamayı da kurum kodu ve resmi yazı ile gelen lisans koduyla yaptım sunucuya bağlanıyor dedi sonra lisanslama başarılı dedi ve programı açıp test ettim çalıştı.

Gedex programını her çalıştırıp kapattığımızda bu ekran penceresi açılıyor.

Ekli dosyalar

• 78BB9DA1-3FD1-48A4-AE78-762BBFD54E03.png
    78BB9DA1-3FD1-48A4-AE78-762BBFD54E03.png
    714.3 KB · Görüntüleme: 324
Kurulumu 11 tahtaya yaptım. Lisansları idare tarafından resmi yazı ile verildi. Kurulumu yaptıktan sonra "program files" içindeki Gedex klasöründe yer alan lisans programını çalıştırıp lisanslarını girdim. Hiç bir problemle karşılaşmadım.

arkadaşlar gelen mailin tarihini ya da hangi yazı ile geldiğini gönderebilecek arkadaş var mı? okulun posta kutusunda maili bulamıyoruz

programı kurdum fakat açılışta lisans için satıcınızla irtibata geçin mesajı çıkıyor..lisans kodlarını nereye girmemiz gerekiyor

programı kurdum fakat açılışta lisans için satıcınızla irtibata geçin mesajı çıkıyor..lisans kodlarını nereye girmemiz gerekiyor
Hocam gedex in kurulu olduğu sürücüde C/program files/gedex ) lisans dosyası var çalıştırın kodları oraya girmeniz gerekiyor.

Meb hattında lisanslama başarısız uyarısı veren programımız Mobil Ağ üzerinden lisanslama yaptı. Teşekkürler Arkadaşlar . . .

Geri