Gelde kopma :)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Taracı bellek kullanım miktarlarına bakıyordum. Bu aralar Mozillanın fazla bellek tükettiğini fark ettim birde Google Chrom test edeyim dedim. Birde fark ettimki Chrome büyük bir çakallık yapıyor. :D
Mozilla tüm sekmerini tek işlem gösterirken Chrome farklı işlemler şeklinde gösteriyor her sekme yaklaşık olarak 30-40 MBlık bellek kullanıyor toplamında yaklışık olarak mozilla gibi oluyor. Görev yöneticisini açarak sizde test edebilirsiniz. Neyse Chromun açmış olduğu bu işlemleri sonlandırayım dedim en sonunda Chrome kalıbı kaldı ve şu uyarı çıktı...
Gelde kardeşim şimdi kopma... :lol:

Ekli dosyalar

• iflah.jpg
    iflah.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 981
Chrome'un sekmeleri farklı çalıştırdığını fark etmiştim de, çökme raporundaki uyarısı iyiymiş. :) "bu artık iflah olmaz"

mustafa431' Alıntı:
bu saten vardı sanki

Mutlaka vardır. Hasariye özel emsaj hazırlamadılar ya :D
Ama inanın google ekibinin böyle sempatik imaj çizme çabalarına bayılıyorum.
Hani google ye birşeyler yazınca sayfayı yamultuyordur falan .
vb başka durumlarda vardır mutlaka.

chrom kişisel bilgilerinizi bi yerlere yollamakla meşgul olduğundan o kadar bellek tüketmesi gayett normal chrom un kokusu çıktı si halen chrom mu kullanıyorsunuz şaşıyorum

cyberhills' Alıntı:
chrom kişisel bilgilerinizi bi yerlere yollamakla meşgul olduğundan o kadar bellek tüketmesi gayett normal chrom un kokusu çıktı si halen chrom mu kullanıyorsunuz şaşıyorum
Bununla ilgili bir makale varmı bir göz gezdirelim.
Zaten senelerdir Windows kullanmamamız gerektiği de söyleniyor ama hala %99'muz Windows işletim sistemi kullanıyor. Chrom neyse ki ücretsiz ve kırmak zorunda kalmıyoruz peki kırıp kulladıklarımız ne olacak bunları hepsi güvenlik açığı oluşturmuyor mu? Şuan ki öncelimizin Chromun neler gönderdiği değil diğer yazılımlardan ne şekilde kurtulmamız gerektiği olmalıdır diye düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum. Yakında bulut bilişim devreye girecek ve tüm verilerin zaten adamlarda depolanacak o zaman ne olacak.

hasari' Alıntı:
Zaten senelerdir Windows kullanmamamız gerektiği de söyleniyor ama hala %99'muz Windows işletim sistemi kullanıyor. Chrom neyse ki ücretsiz ve kırmak zorunda kalmıyoruz peki kırıp kulladıklarımız ne olacak bunları hepsi güvenlik açığı oluşturmuyor mu? Şuan ki öncelimizin Chromun neler gönderdiği değil diğer yazılımlardan ne şekilde kurtulmamız gerektiği olmalıdır

:+1:

Geri